AH'WTSh De goedheiligman in burger Een man van vele kwaliteiten Wat vindt „men" eigenlijk van Reclame? Collega Corrie Nelemans geïnterviewd peper ew joui AH-FLITSEN Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. Zaandam lie jaargang No. 13 December 1954 Verantwoordelijk eindredacteur J. Ph. YPMA, personeelschef fabrieken Redactie: G. J. van Hulzen, in- en externe betrekkingen Aan dit nummer werkten mee: Arbeidsstudie Diversen M. Barette Muziek J. Ph. Bartelson Personeelfonds J. Boon Oost en West J. Ovenneer Oost en West H. A. van Petten Toneel A. H. Pilger Foto's H. A. Pinkster Illustratie K. E. F. M. Richter Foto's J. Sikkes Diversen C. Smelser Diversen S. Vos Bridge Druk: Ramshorst, Wormerveer. Cliché's: Zaanl. Cliché Industrie. Als U elders in dit nummer weer gelezen hebt hoe groot het feest is geweest dat „onze" Sint Nieolaas „onze" kinderen heeft bezorgd, zullen velen van U zich toch afgevraagd hebben hoe de heer Van Petten tot deze nevenfunctie is gekomen. Wy hebben hem dit gevraagd in een rustig ogenblik, toen hij als baby-sitter thuis moest blijven en niet door één van zijn talrijke hobbies in beslag werd genomen. Want hobbies heeft de heer Van Petten! Als wy zo met hem zitten te praten, valt ons oog op de schilderijen aan de wand, die er het eerste bewijs van zijn dat niet alleen toneelspel, maar ook schilderen artistieke trekken zijn van deze ogenschijnlijk zo bescheiden man. We horen dan tevens dat het voor zitterschap van onze kantoorcommissie op zijn schouders rust en dat de stichting Vacantie-vreugd in hem een actief medewerker heeft. Het tijdschrift Ariadne", dat zich een „leidraad door de we reld der reclame" noemt, heeft 11 dames en heren gevraagd: „Wat vindt U nu eigenlijk van reclame?" Hier volgen in het kort de ant woorden: Kees Bantzinger, tekenaar: „Natuurlijk vind ik reclame nut tig en noodzakelijk. Als kunste naar zou ik echter meer vrijheid i van mijn opdrachtgevers willen hebben om het artistieke niveau van de reclame óp te trekken." Mevrouw Straalman-Kramer, wet- houdster van Hilversum, heeft een hekel aan prijsvragen. J. „II.H." Spoorcnberg, Zijden Hoedenfabrikant: „Je moet altijd op de trom blijven slaan, anders vergeten ze dat je bestaat." Mevr. Joy Naumann, huisvrouw: ,,U moet niet vergeten prijzen te noemen, catalogusadvertenties lees ik graag. Een vrouw vei-ge- lijkt graag." Mevr. Lissenberg, cantine-leid- ster: „Men leert de mensen het beste kennen als zij 's morgens om koffie vragen." Mevr. Meihuizen, directrice van de Huishoudraad: „Op degenen, die reclame maken, rust een grote verantwoordelijkheid." Bertus Aafjes, schrijver: „Aan véél reclame heb Ik een hartgron dige hekel. Ik haat geluidsrecla me. Ik l&ót me niets voorschrij ven." Mevr. Ank Vesseur, huisvrouw: „Ik heb het gevoel dat er veel aangedikt wordt. Ik let vooral op j leuke reclame, die er geestig en fris uitziet." Corrie Nelemans, verkoop ster in ons filiaal Hogen- houcklaan, den Haag: „Als ons bedrijf geadverteerd heeft is dat meestal meteen te mer ken. De vraag naar de artike len, die in de advertentie heb ben gestaan, stygt dan aan zienlijk. In de „betere" buur ten is deze invloed echter minder sterk merkbaar. Re clame is niet alleen nuttig voor de fabrikant of winke lier, maar ook voor de huis vrouw." Wout Wagtmans, wielrenner: „Reclame in de wielersport is van zelfsprekend. Je moet je echter eerst op eigen kracht omhoog werken, wil je uit reclame-oog punt interessant worden." Ds. H. J. Kater: Ik begrijp dat reclame een noodzaak is. Ze is zo oud als de wereld. Meer critische zin bij de massa moet de reclame op hoger niveau brengen. Ik ben j blij dat vele kunstenaars door de reclame hun kans krijgen." Zoals U ziet, verschillende reac ties, hetgeen te verwachten viel. Tenslotte hebben we natuurlijk aan onze heer Valk gevraagd wat hij van zijn vak zou willen zeg gen: „Reclame, mits goed gehan teerd, is een nuttig en onmisbaar element in onze samenleving. Goede reclame is in het econo misch leven de motor welke streeft naar verhoging van pro ductie, omzet en koopmogelijkhe den. Daarom heeft goede reclame onbetwist een kostenbesparende werking, zowel in het belang van de consument als producent.' Het gesprek gaat zo van het één naar het ander maar alle onder werpen, waarover uren te praten zou zijn, moeten snel en kort wor den afgedaan, wantde heer v'an Petten is nog niet klaar"van daag. Onze Flitsen vragen met spoed zijn aandacht. U weet toch wie „De toneelkijker gericht op" schrijft? A.H. Cocktail. Ja, medewerker van het perso neelsorgaan is de heer Van Petten al sinds het eerste Albert Heijn- krantje uitkwam. Het droeg toen nog de titel van „Albert Heijn Cocktail", welke titel uit 't brein van de heer Van Petten was ont sproten. Deze titel kon de toenmalige redactie niet bekoren en er werd dus een prijsvraag uit geschreven om een nieuwe titel ce creëren. De jury kreeg een serie inzendingen ter beoordeling, waar bij zorgvuldig was vermeden de namen der inzenders bekend te maken. Deze namen konden de geesten dus niet beïnvloeden en de gelukkige winnaar werd de jury dus later pas bekend. Nog steeds met een kleine onderbre king heeft ons personeelsor gaan deze behouden. Wat velen niet weten is, dat de heer Van Petten de inzender was. Hij werd ontdekt. U moet dan weten, dat hij als ster j ontdekt werd op een wel zeer merkwaardige wijze. In de derde klas van de handelsdagschool ge beurde het. De uitvoering van een toneelstuk door en voor de schooi stond voor de deur; er restten nog slechts 3 weken, toen de hoofdrol speler instortte en de opvoering in duigen dreigde te vallen Iemand, die geestig wou zyn in de klas, merkte op dat Van Pet ten het dan maar moest doen en hij rekende er al op dat het ver legen mannetje, dat die naam droeg, wel in zijn schulp zou krui pen nu hy even het middelpunt van de belangstelling werd. Mis poes, de mop ging niet door en de opmerker moest tot zyn niet ge ringe verbazing constateren, dat het object van zyn geestigheid heel anders reageerde, dan ook maar iemand uit de klas ver wachtte. „Ja, ik doe het," was n.l. het prompte antwoord op het voorstel en het was geen schuch tere opmerking, neen, Van Petten bedankte voor de eer om ge plaagd te worden. Hy was kwaad zo ziet U dat dit ook alweer een deugd kan zyn en hield wat men noemt, zyn poot stijf. Ook de volgende dag, toen men meende dat alles vergeven en ver geten was, bleef Van Petten op zyn stuk staan en zo begon zyn loopbaan als amateur-toneelspe ler. Moeilijkheden. Meen echter niet, dat na deze eerste stap alle moeilijkheden overwonnen waren. De dag van de uitvoering naderde snel en het publiek werd uitgenodigd. Ook de ouders van de hoofdrolspeler kre gen een invitatie, maar vertikten het om hun zoon een figuur te zien slaan en dus waren ze met geen stok naar het feest te krij gen. Althans zo leek het. Op het laatste moment U weet het: als de nood het hoogst is kwam de taxi erbij en zo werden vader, moeder en zoon ingeladen om toch nog, terwille van de huiselijke vrede, zoonlief te aan schouwen op de planken. Nog was de weg niet zonder voetangels en klemmen, want bij de aankomst aan de zaal sprong de koffer van onze jonge toneelkunstenaar open en viel de inhoud, bestaande uit boeren kleding, op de keien. Laatste vluchtpoging. Een laatste vluchtpoging van va der Van Petten moest nog ver ijdeld worden en zo besteeg even later Van Petten Jr., super-ge concentreerd op zijn rol, het to neel en speelde, dat het een lieve lust was. Zoveel succes oogstte hij, dat een engagement voor het volgend jaar, met de vererende opdracht, zelf een stuk samen .e stellen, het resultaat was. Sint Nieolaas in het O.G. Zaterdagmiddag kwam voor de 10de maal St. Nieolaas in ons O.G. De heer Rodi Roeters en zijn dochter Nelly Roeters hielden de kinderen bez.g voor de Sint kwam en toen moest hij even uitrusten. Tal van kinderen mochten helpen bij de goocheltoeren en 't snel te kenen. Sint Nieolaas zelf had het weer druk met handjes geven en met het opvoeden van andermans kin deren. Er werden heel wat wijze woorden gezegd en de kinderen, die bij de goedheiligman mochten komen waren dan ook diep onder de indruk. Eén kleintje was er, Werkers achter de schermen Oh. juffrouw Jansen, U komt zeker weer T? Huh. Piet is in het water gevallen WEET U dat een gebroken Sinter- klaasstaf na twee jaar nog gewroken kan worden dat wij sinds enige tijd weer twijfelen aan het bestaan van St. Nico- laas; dat wij meer in het Kerst- mannetje beginnen te I geloven: dat U voor zickenvervoer i toestel 94, Hr. J. Boon. i moet bellen: dat Sint en Piet de S.B.- I doop hebben onder gaan; Zelfbediening dat Sint Nieolaas tegen de dakreclame is gereden; dat Truus stout is geweest, in de kist werd gestopt en daarin Sinterklaas liedjes heeft gezongen die niemand kon ver staan? Welke afdeling? Om een foto van deze jon gens te maken is het nodig een sluitersnelheid van l/500c te nemen. dat bijna niet durfde, maar daar van wist de goede bisschop dan ook wel bijzonder veel. Overigens heeft de Sint het niet alleen bij de kleintjes gelaten, want er moest ook een stout jongetje van bijna 2 meter op het matje komen, om dat hij voor twee jaar de staf van Sint Nieolaas had gebroken. De supporters in de zaal hebben hem gelukkig geholpen toen hij de top hit van die middag „Sinterklaas kapoentje" ten gehore bracht en gelukkig was er geen zak, groot genoeg om hem in te stoppen. Behalve deze op de voorgrond tre dende figuren laten we de zwarte Pieten niet vergeten willen we hier ook nog graag even wijzen op de mensen op de ach tergrond. Stelt U zich voor dat er ruim 200 kinderen en bijna 120 zelfgemaak te cadeautjes waren (autopeds, sleetjes, poppenledikantjes, enz. en dat het toch altijd maar een klein groepje dames en heren./" die zich vrijwillig belasten meK voorbereiding van dit kinderféS" dan zal het U duidelijk zijn? ht?-. veel vrije uren hiervoor zijn e" geofferd. De vrienden uit A'dam kwamen per autobus en ook van directie/.ii- de had men zich niet onbg£_">i||fe gelaten. De heer Jan Heijn en drie I onderdirecteuren mochten wij tot onze gasten rekenen.

Personeelsbladen | 1954 | | pagina 2