Ziekentrooster Bartelson jubileert ■mmiiiiiiii Aller Éi Handle Verwonderlijk Bezoekt vijftien zieken per week Tobi Rix, Henny Kesler en „De drie pruiken" Record melkleverantie aan Amerikaanse leg HITSIN Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam 11e Jaargang No. 13 - December 1954 ^WMuic/r SAH002000011 Flitsen Fabr/Zaan december 1954 bergen OUOOtP ALKMAAR GROTE BROEK ECMQND HOORN1 CASTRICUM KERHOOT OOSTZAAN Vij wensen L goede Kerstdagen en een voorspoedig 1955 Zo zal de kop er uit zien van het blad voor de klanten. Het is de bedoeling, dat Aller Hande regelmatig blijft verschij nen. De inhoud zal er op gericht zijn het „verhaal van ons bedrijf" aan onze klanten en vooral aan onze toekomstige klanten te ver tellen. Dit „verhaal" is er een. dat ver trouwen wekt. Daar zorgen de feiten voor. Vertrouwen is de basis van de goede verhouding tussen een bedrijf en zijn klanten. Deze goede verhouding strekt tot beider voordeel. Contactcommissie blikt terug Dank aan de Directie Als wij bij het einde van dit jaar een terugblik werpen op de resul taten van het contact en het over leg met Directie, Bedrijfsleiding en Personeelschef, inzake de be langen en wensen van het perso neel, is het ons als Contactcom missie een behoefte, hartelijk dank te brengen, voor de bereidheid en tegemoetkoming hiervan en niet minder namens het gehele perso neel dank te brengen voor extra beloningen en verstrekkingen die 'j ook dit jaar weer hebben ge iten. ^'ok namens de gepensionneerden werd ons verzocht hartelijk dank te brengen voor wat zij naast hun pensioen aan diverse verstrekkin gen en giften mochten ontvangen. De bijdragen door de Directie aan ons Personeelsfonds, stelden ons in staat weer veel te doen in het belang van degenen, die hulp be hoefden, waarvoor door allen aan de Directie hartelijk dank wordt gebracht. Wij besluiten aan U de wens uit -• spreken, dat deze dank zal bij en tot een vredig Kerstfeest ~n gezegend en gelukkig ïieuwjaar. Namens de Contactcommissie, JAC. SIKKES. „Het wonderlyke is dat vele jonge mensen zónder betaling en mèt groot enthousiasme ach ter een tennisballetje aanren nen of de Vierdaagse lopen, doch dikwijls met veel min der enthousiasme hun goed betaalde en veel minder in spanning vragende arbeid verrichten. Onder bijzondere omstandigheden blijkt een mens tot merkwaardige pres taties in staat te zijn," schrijft Ir. E. L. de Groot in „Maat schappij Belangen". Deze ge dachte is niet nieuw. De oude Grieken zullen het zich ook wel eens afgevraagd hebben. Het principiële verschil ligt o.i. hierin, dat men sport vrijwil lig pleegt en zijn dagelijkse werk beschouwt als het „hei lige moeten". We moeten er echter naar toe dat we ons werk ook als sport zien. Plus-actie, O.P.W. en plan '54 zijn middelen om het wedstrijdele ment in de verkoop te bren gen. Nóg belangrijker is dat we plezier in ons werk heb ben. Je kunt echter pas vol doening in je werk hebben als je behoorlijk wat presteert. Dus AANPAKKEN! Cantineprogramma December Voor Woensdag 22 December is een cantineprogramma samenge steld waaraan medewerking ver lenen de Wama's, Willy Ré, de so- lo-accordeoniste uit het or kest van Gerard van Krevelen die in 1954 het kampioen schap van Nederland behaal de en Ad Veen, die de muzi kale omlijsting verzorgt. Over het programma voor 1955 hoort U in de volgende Flitsen. Veiligheidscommissie 1955 De rondgang is vastgesteld op: 6 Januari, 3 Maart, 5 Mei, 7 Juli, 1 September en 3 November. Geluidloos overschakelen De overschakeling op mijn op volger. de heer Ypma, is in mo derne stijl, geluidloos, verlopen. Aangezien mijn nieuwe werk zaamheden zich in hetzelfde be drijf, zij het 200 m zuidelijker met de Zaan ertussen, afspelen, is het niet nodig om afscheid te nemen. We zullen elkaar allen nog ge regeld ontmoeten. We zijn in de fabrieken ruim S jaar met elkaar opgetrokken en hebben het altijd redelijk kunnen vinden. Dit is echter slechts mo gelijk geweest door uw vlotte medewerking. Ik dank U daar allen, meisjes, jongens, mannen, kernleden en leidinggevend personeel, nog wel zeer hartelijk voor. H. K. ENGEL Waar woneu onze personeelsleden Waar gaan we heen 21 December: Weihnachts-orato- rium van Joh. Seb. Bach, des avonds om 8 uur in de Oost zijde-Kerk. 8 Januari: Onze jaarlijkse dans avond in het O.G. onder aus piciën van de P.V. Als een personeelslid de naam Bartelson hoort noemen, denkt men terug aan de dagen van ziekte en tegenspoed in het gezin, want dan was hy het, die ver gezeld van versterkende middelen en attenties van het Personeels fonds kwam bezoeken en met zyn altijd zonnig humeur de men sen wist op te beuren. Het per soneelsfonds bestaat reeds 9 jaar en men zal beseffen wat deze man voor het personeel heeft betekend als men bedenkt dat wekelyks ge middeld 15 zieken worden gemeld. Dan de dagelijkse zorg voor de administratie, verzending van i fruit, eieren en alles wat hier mede te maken heeft, trouw bij gestaan door Mevr. Bartelson. Dat hieraan naast zijn dagelijkse arbeid aan de fabriek, zijn vrije tijd werd opgeofferd, is het zeker waard aan dit a.s. jubileum de nodige aandacht te besteden. Bovenstaand kaartje geeft een overzicht van de spreiding van het personeel van onze fabrieken naar woonplaats. Zoals men kan zien kumt ruim een derde van ons personeel uit Amsterdam, maar begint ook Alkmaar in onze personeelsvoorziening een belangrijke plaats in - nemen. De 4 personen uit Muiderberg bewonen een Ambonnezen- kamp en in Nieuw-Vennep woont een medewerkster, die ons mdanks haar verhuizing niet wilde verlaten. Het orgel van de heer Perlee, het echte Willem Parel-orgel „De Drie Pruiken", vulde met haar tonen ons Ontspanningsgebouw, toen zowel uit dt fabrieken als uit de buurt de mensen binnenstroomden om 12 uur Dins dagmiddag 23 November. Zoals gewoonlijk stond de dgmpende koffie al op de tafels en behoefden de aanwezigen zelf niet voor hun natje te zorgen, want hoewel het in de volle zaal niet gemakkelijk was, de heer Kleij en zijn helpsters zorgden ervoor, dat ieder keurig bediend werd. Degenen, die vooraf hun hoofd Was zijn eerste optreden uitslui- gebroken hadden over het trans- tend gericht op het losmaken van port van het pierement, dat ruim onze lachspieren, de tweede keer 1 y2 ton woog, en met 8 man de konden wij ook in hem zijn stem trappen van ons toneel was opge- en imitatiekunst waarderen; toen zeuld, konden tevreden zijn. De hij George Formby, Ronnie Ronal- bekende deuntjes van de orgel- di, Al Johnson en Johnny Ray het man brachten zijn publiek in een welbekende „She'll be coming gezellige stemming en toen dan down the mountains" ten tonele Tobi Rix met zijn kolderprogram- bracht. ma op het toneel verscheen, steeg Onze pianiste in dit programma de vreugde ten top. Henny Kesler, zorgde niet alleen voor begeleiding van Tobi Rix bij diens optreden maar blonk uit in haar solo-partij, waarin zij de 2e Hongaarse Rhapsodie van Liszt vertolkte op een wijze, die een I aandachtiger gehoor waardig was geweest. Helaas moesten er juist I in deze tijd enkele ploegen wisse- len en ontstond mede hierdoor nogal wat geloop in de zaal. In het Parool lazen wij dat Stero- Al met al was het weer een ge- vita voor het eerste halfjaar 1955 ze^ëe middag, een order heeft gekregen voor 20.000.000 liter melk in cartonver- pakking, een waarde vertegen woordigend van ongeveer 13 mil- iioen gulden. Ook bijproducten, zoals yoghurt, cottage cheese en cream cheese, een soort smeer kaas, worden daarbij geleverd. De fabriek in Dordrecht zal met haar speciale installatie, deze order verwerken. In totaal hebben de Sterovita-fa- brieken nu voor ongeveer negentig millioen aan de Amerikanen af geleverd. Echt Willem Parel orgel Naast deze bemoeienissen hebben ook de gepensionneerden en allen die het bedrijf na hun 65ste jaar hebben verlaten, steeds zijn be langstelling gehad door hun te doen toekomen wat het Perso- neelfonds hun schenkt. Op 30 December zal onze vriend Bartelson 25 jaar in dienst van het bedrijf zijn en ongetwijfeld zullen velen van deze gelegenheid gebruik maken om hem en zijn vrouw, voor alles wat zij voor het personeel zijn geweest, dank te brengen en te feliciteren met deze dag. Van deze plaats reeds onze hulde en dank voor alles wat U in het belang van onze zieke collega's hebt betekend en wij hopen van harte nog vele jaren op Uw mede werking te mogen rekenen. Namens het Bestuur van Contactcommissie en Per soneelsfonds, JAC. SIKKES, voorzitter. J. BERGHEGE, secretaris. Gedachten over ideeënbus De inzendingen, die de ideeën- commissie ter beoordeling krygt, zyn de laatste maanden zeer ma tig. Vele zogenaamde ideeën zijn niet origineel of behoren via de af delingschef of de personeelsafde ling behandeld te worden, zoals b.v. opmerkingen over het ont- spanningsgebomv, het aanbrengen van een lamp, enz. Toch zijn er steeds kleinere of grotere suggesties, die óf de kwa liteit óf de productie, óf de werk omstandigheden ten goede komen en waarvan zeer dankbaar ge bruik kan worden gemaakt. Juist het meedenken van degenen die met de uitvoering van allerlei werkzaamheden belast worden, stellen wij bijzonder op prys. Men moet de ideeënbus benutten om er zichzelf en het bedrijf mee te dienen. Wij zyn er van overtuigd dat hier voor ieder nog vele mogelijkheden zijn en dat U een premie, al is het maar een aanmoedigingspremie, best zult kunnen gebruiken. Hier volgen tenslotte de premies over de laatste maanden: a. Toegekende aanmoedigings premies 1 x 3.50 en 7 x 2.50. b. Verhoging der productie, ver betering van kwaliteit, werk omstandigheden enz. werd ge waardeerd in de volgende pre mies: 5 x 5. 1 x 7.50 2 x 10.— 2 x 15.— 1 x 20.— De totale beloning in de laatste 3 maanden bedroeg dus 123.50!

Personeelsbladen | 1954 | | pagina 1