r4»ai3jMiii[s) msaanggid ^jippip: Weer nieuwe openingen Z.B.'s en B.Z. Fantasie en originaliteit Geslaagden voor het vakdipl oma Zaandam. Inzet rechts HOORN DES OVERVLOEDS IN AMERSFOORT „Chef," zei één der bezoekers van I onze nieuwe Z.B. in Amersfoort, j „ik heb maar enkele woorden voor deze nieuwe zaak. Het is een Pa radijs, een Hoorn des Overvloeds". I Dat is een zeer juiste typering. De artikelen in de wandstelling, I gondola's en de kaas en vleeswa- i ren komen wel zo goed uit, dat men inderdaad van een levens- middelenparadijs kan spreken. Vleeswaren en kaas waren extra verzorgd en werden gedurende 3 dagen beheerd door de heer Louw. Bij het zien van deze afdeling- kwam men tot de overtuiging, dat onze omzet in deze artikelen be langrijk opgevoerd kan worden in dien men in ieder filiaal en iedere Z.B. nog meer zorg aan deze ar tikelen gaat besteden. De belangstelling voor deze nieu we Z.B. was enorm. Door een goe de taakverdeling stond overal de juiste man op de juiste plaats. Hierdoor kregen de klanten de nodige informaties over de inde ling, over de juiste soort koffie en gebruik koffiemolen, enz. De chef was in de gelegenheid al zijn klanten te begroeten. Dat verkoop in een Z.B. mogelijk is, bewees onze districtleider, de heer Middelkoop, die even bij de boterstaven stond en twaalf sta ven verkocht. Tien peuters van een kleuter school, allen met Z.B.-wagen- tje, waarop een mandje met versnaperingen, hebben een ritje door de stad gemaakt naar een rusthuis voor be jaarden. Hier hebben ze aan al de oud jes de pakketten persoonlijk uitgereikt. Dit was zeer ont roerend. Bij menig oudje kwamen de tranen in de ogen toen het pakketje' overhan digd werd. Met een korte toespraak is deze aanbieding ingeleid met o.a. de volgende woorden: „Het is heden een feestdag- voor Albert Heijn. Er is weer een prachtige nieuwe zaak bij. Het is een zonnige dag voor ons. Daarom wil de di rectie van Albert Heyn ook bij U wat zon brengen. Ook voor U moet het feest zijn." Zaterdagavond bedankte Chef Holtman alle medewerkers voor hun enthousiasme en werjtlust in deze week betoond. EEN FANTASTISCHE OPE NING IN HILVERSUM Het was alles net op het nippertje bij de opening van de nieuwe Z.B. in de Kerkstraat te Hilversum. Woensdag 3 November moest de zaak open. Op 1 November moest de metalen pui er nog in. De in ventaris was op deze dag nog niet klaar. En toch... iedereen van de openingsploeg was er van over tuigd dat de zaak op tijd gefixed zou worden. Wat nog belangrijker was: ieder een, van groot tot klein, had het evoel dat een sportman heeft die in topvorm is en een record gaat breken. Wij allemaal voelden on bewust er gaat iets groots ge beuren. Wij waren allemaal met het enthousiasme geladen dat no dig is om iets enorms te bereiken. Op 3 November 10 uur was de Z.B. gereed om de gasten te ont vangen. Even voor 10 uur kwam onze eerste gast. De heer Van Zutfen. Beter bekend onder de naam Ome Jan van Zutfen. Om klokslag 10 uur arriveerden de burgemeester van Hilversum en zijn vrouwe Mevr. Boot-Solijn. Deze gasten werden ontvangen door de heren J. Heijn en D. A. Ter Wee, J. Legerstee en M. Mid delkoop. Met een joviaal „Dag Ome Jan van Zutfen" kwam Mevr. Boot de winkel binnen. De stemming was hierdoor direct genoegelijk, hele maal niet officieel meer. Met een Z.B.-wagentje ging Mevrouw Boot vervolgens de winkel door, terwijl zij de 2 manden boordevol pakte met A.H.-artikelen. Toen1 er wer kelijk niets meer by kon, droeg Mevr. Boot de manden aan Ome Jan van Zutfen over ten behoeve van zijn sanato rium Zonnestraal. Vervolgens werd met onze gasten een kop koffie gedron ken. Met aandacht hebben wij toen geluisterd naar de heer Van Zutfen. Ruim 90 jaar oud, maar vitaal en helder als een man van 50 jaar. Ondertussen stond er een rij ko- pers voor de deur. Toen om elf uur de deur open ging, was de winkel direct boor devol. Hulp van de politie was nodig om te voorkomen dat de ruiten ingedrukt werden en om de toevloed van de klanten naar de winkel te regelen. Deze regeling hebben wij gehouden tot Zaterdag avond toe. WIJ GREPEN WEL EENS NAAR 'T HOOFD IN ZAANDAM Vrijdagmiddag 29 October 1954, 2 uur, vond de langverwachte her opening plaats van filiaal Zuid- dijk Zaandam, als zelfbediening. Deze Zuiddijk wordt in de plaat selijke bladen aangeduid als „Zelf- bedieningsdijk", daar er nu reeds 3 Z.B.-zaken, met de vierde in aanbouw, over een afstand van plm. 500 meter, aanwezig zijn. Wanneer het tijdstip is aangebro ken, deuren open en diverse han den gedrukt worden, dan voel je je trots, dat deze prachtige zaak nu voor jou is en gaat er wel iets in je om, na deze weken van spanning. De opening liep meteen prima. Het was fantastisch druk, deze middag waren plm. 120 klanten doorlopend in de zaak aanwezig. Extra aandacht voor de kaas en vleeswaren-afdeling, deze is in een betrekkelijk kleine ruimte aange bracht, maar door toepassing van een toonbank, rond uitlopende, vanaf de vitrine, is een pracht- ruimte ontstaan. De heer Louw had deze afdeling voor zijn rekening genomen en het was in één woord af. De kaas stelling met z'n prachtige goud gele kazen en op de ijskast een vleeswaren show, om zo wat je noemt, rauw in te bijten. Mogen wij tot slot de wens uit spreken, dat deze prachtige zaak aan de verwachting zal voldoen. 3e Z.B. IN ROTTERDAM In het in 1940 zo zwaar getroffen centrum van Rotterdam, opende A.H. in een nieuw blok van 10 winkels en 33 woonhuizen in de Jonker Fransstraat zijn 3e Z.B. in Rotterdam. Voordat het echter zover was, moest er nog heel wat werk ge daan worden, maar de openings ploeg, onder leiding van de heer Van Zijl weet van aanpakken en Woensdagavond 10 November was alles kant en klaar en in de punt jes verzorgd. De kaas- en vlees- warenafdeling, verzorgd door de heer Louw, was een lust voor de ogen. Donderdag 11 November was de rote dag. Met voldoening hoor den wij hoe de klanten vol bewon dering waren, voor deze keurig ingerichte zaakja, laat ik het maar schrijven, dan voel je je van binnen warm worden, dan heb je maar één doel voor ogen. Een doel, dat ons allen welbekend is. W. DE VRIES. CONTACT MET LOESJE IN ARNHEM Vandaag was het feest in Arn hem, waar filiaal 9 werd omgezet in filiaal 527 of met andere woor den: „één onzer oudste vestigin gen n.l. Arnhem-Hommelstraat, werd na een grondige beurt van de Bouwafdeling, heropend als Z.B.-zaak. Het resultaat mag ei zijn en wij feliciteren chef Gründ mann met zijn Pit-ploeg van harte met de mooie winkel en wenser hem veel succes. Op initiatief van chef Griind- mann, die voor het slagen alle hulde toekomt, was er con tact opgenomen met „Loesje' dat wil zeggen de Johanna- stichting te Arnhem, die oj; ons aanbod: „twee manden boodschappen naar eigen keu ze voor deze mooie instelling" van harte inging en mevrouw Matser-Kole, de vrouw van onze burgemeester, bereid vond onze zaak voor dit doel op prettige wyze „te plunde ren". Om half tien arriveerde in onze nieuwe zaak de heer Tuinder directeur en de bekende Zuster Jans, al spoedig gevolgd door Mevr. Matser, die na de kennisma king en een oriënteringsrond gang met de heer Middelkoop in samenwerking met Zuster Jans het Z.B.-wagentje langs de Gondola's reed en beide mandjes vulden met al wat van hun gading was. Na gedane, „inkopen" werd Zuster Jans nog verrast door het perso neel, dat gezamenlijk een grote taaipop van pl.m.|10 pond aanbood met het verzoek deze aan Loesje en haar kameraadjes te willen overhandigen. Hierna nam de heer Tuinder het woord om èn mevrouw Matser en de firma Albert Heyn van harte dank te brengen voor hun mede werking, respectievelijk royale geste ten bate van zijn Stichting. Hij verzocht de heren Middelkoop en Auf dem Brinke zelf even mee te gaan om getuigen te zijn van de ontvangst en zo trok men naai de Jacobastichting waar de diver se gaven met gejuich werden ont vangen. Hierna met spoed weer naar het filiaal, waar inmiddels de deuren voor het publiek waren geopend en de eerste klanten zich reeds bevonden. Deze eerste dag heeft het ons niet aan kopers ontbroken en wij heb ben het volle vertrouwen, dat wij op deze weg zullen door gaan. fil. L. v. d. Houdt 175 R. Veldhuizen 153 C. Munnik 343 L. C. van Dam 121 Mej. Th. v. d. Ketterij 17 L. Fehling 160 F. -Battels 83 A. Jansen 154 A. Roosma 154 J. Beunen 183 G. Scheepmaker 69 L. Koorn 69 J. Raap 509 Mevr. G. v. Langenveld 4 G. C. Eissens 62 J. A. Veldhoven 501 J. Kooyman 501 j. Groeneveld 39 M. Bosma 133 D. Tromp 28 C. P. Laros 233 C. v. d. Luit 72 W. J. H. Peeters 152 C. F. van Asselt 286 A. M. v. d. Boogaard 230 R. A. van Breukelen 27 A. J. Bakhuizen 142 T. Hart 24 J. J. G. Jonker 105 Namens de redactie: allen har telijk gefeliciteerd! RotterdamJonker Fransstraat In Hilversum, v.l.n.r. Mevr. Boot, Ome Jan van Zutfen en de heren J. Legerstee en D. A. ter Wee Verpleegsters van de Johannastichting bij

Personeelsbladen | 1954 | | pagina 6