Voor een feestelijk Boffie Weddenschap larrv flpcETirr Nadat de St. Nicolaasdrukte ach ter de rug is, is onze winkel Een Gelders worstje of dobbel steentjes spek bij de erwtensoep. heel in het teken komen te staan Blikjes asperges bij de Asperge van de winterdagen die zich zo bij soep maken deze soep veel „ech- uitstek lenen voor het klaarma- Iter". Dit geldt ook bij de Cham- ken van uitvoeriger maaltijden en pignonsoep. Al is het maar één de verzorging van lekkere hapjes J blikje. Zo hier en daar een echte zo 's avonds bij een [kaartavondje paddenstoel doet het of een gezellig feestje. Om soepen smakelijk te maken, De warme maaltijd wordt nu vaak hebben wij onze aroma's, zoals die vooraf gegaan door een niet è.1 te van Maggi, een kwaliteit fijner luchtig bord soep. Wij denken hier is de Worcester Sauce. Voor de aan de tientallen soorten verpak- oorlog werd deze in de „betere" te soepen. Maggi of Royco. Zoek vooral die soepen eens uit, waar nog iets valt bij te verkopen. hoorlijk in. kringen regelmatig gebruikt ook nu komt deze er weer WinJCt oscar. i I kJ<?in U. kje Marmite in pastavorm, zowel voor soep als voor jus. De in blik ver pakte Sauce Madère en Sauce Pi- quante mag in de fijnere keuken voor het aromatiseren van de vleesjus niet ontbreken. Wie geen groot gezin heeft, kan zich eens verwennen met één of twee blikjes Heinz soepen; de meest bekenden zijn Mock Turtle Soep (z.g. schildpadsoep) en Ox tail Soep. Bezien wij de groenten, dan ko men wij een heel eind met onze pinna soorten blikgroenten. Het dessert bestaat uit een pud ding al of niet in twee kleuren, omgeven met puddingsaus. Even luxer, maar dan ook buitengewoon lekker smaken hierbij de vrucht jes uit onze vruchtenconserven, onder meer: schijfjes perzik, aam beien, frambozen, stukjes ananas, mandarijntjes of voor elk-wat- wils: fruitcocktail. Inplaats van de pakjes pudding kunt U ook uitgaan van Custard, rijst en griesmeel. Moet het goed koper, dan maken wij een com pote met de vruchten uit de pot ten gemengd fruit, waar dit jaar ook de ananas in zit. Een eigen gemaakte „Plumpud ding" bevat behalve de bloem, het vet en de eieren veel rozijnen, krenten, sucade en oranje snip pers. Alle mogelijkheden op het gebied van feestelijke maaltijden kunnen wij niet bespreken. In ieder be hoorlijk kookboek kunt U honder den recepten vinden, terwijl ook de huisorganen als Libelle, Mar griet, Goed Nieuws en niet te ver geten ons eigen eerste klantenblad met illustraties, de huisvrouw ver leiden tot weer nieuwe gerechten. Aan het slot van een diner komen behalve vaak een „kleintje-koffie" verschillende nootvruchten. Wij hebben hiervoor in vele filia len de zakken gemengde noten, bestaande uit Walnoten, Parano ten, Kraakamandelen en Hazel noten. Als U ze etaleert, laat dan vooral enkele zakken van achteren zien. Dan komt de gehele sorte ring tot zijn recht. Los verkopen wij ook walnoten, misschien komen hiervan de vroe ger zo bekende blauw gestempelde „Diamond"-noten nog voor de feestdagen in uw filiaal. Maak de klant op het stempeltje attent. Het zijn prima Californische wal noten. De studentenhaver is dit jaar rijk voorzien van gepelde amandelen. Verder zijn er hazel noten in dop en zonder, Willen wij het erg goed doen, dan hoort aan de maaltijd vooraf te gaan een Hors d'oeuvre. Het woord zelf betekent „buiten het werk om", het is een kleine maal tijd op zich zelf, bestaande in hoofdzaak uit koude gerechten. Zo'n Hors d'oeuvre kun je weer zo luxe maken als je zelf wilt. Wat wij er voor verkopen zijn Mayonnaise (eventueel Livorno), uitjes, augurken, eieren (gevulde eieren), visconserven. Speciaal ook Paling in gelei, Ansjovis (in melk afspoelen), Zalm, waarbij wij voor nog niet verwende men sen met een iets kleiner porte- monnaie, Fancy Kéta verkopen. Verder sardines, de Noorse vis conserven, Sandwichspread, Vege table salad, Doperwten, Asperges, Champignons, Oude kaas, Olijven (gevuld heel, de ongevulde ge snipperd), Capertjes, Crab en Kreeft. Diverse kruiden als papri ka (kleurt mooi), kerry en toma ten Catsup bereid met ananas azijn. Ga nu de plaatjes eens bekijken. Allereerst het Diner-schema. (Zie pag. 3). Dit is overzichtelijker dan al te veel tekst. Bij ieder onder deel van het diner vindt U wat U r bij kunt verkopen. Ook de wij nen zijn gegroepeerd. Een lekker sla-schoteltje, dat ook als vóórgerecht gebruikt kan wor den, bevat: aspei'ges met mayon naise en paprika. Hardgekookte eieren en hamsnippers. Bij de wijn 's avonds kunt U aller lei heerlijke hapjes maken met de Noorse visconserven. Het is weer eens iets heel anders dan een ge bakje en voor ongeveer 1015 et. per stuk krijgt U het fijnste van het fijnste. U neemt in vierkant- ding bij Uw vei'koop en succes is bij voorbaat verzekerd. Wanneer U speciaal met deze ge gevens in Flitsen succes heeft ge had, schrijf het dan eens op een afzonderlijk velletje papier aan de afdeling Personeel-Opleiding te Zaandam. (eventueel geroosterd) deze gar neert U met plakjes tomaat, ei, (in schijfjes) of eier-dooier ge snipperd), paprika, capertjes, ge snipperde olijf, tomaten catsup en op ieder sandwich je een of twee mootjes Noorse visconserven. i Gaffelbiter, Hovmester sild, Snacks, behoren tot de iets zoetig gekruide vissoorten. De Appetitt sild en de Sardelring zijn veel zou ter.) Ook de vleeswaren lenen zich, om tussen deze met vis gegarneerde lekkernijen voor niet-visliefheb- bers, diverse „hartige hapjes" te maken. U ziet getekend: Een reepje kaas met een strookje augurk, omwonden door een plak metworst, het geheel vastgeprikt door een uitje. Het afgebeelde toastje is bedekt met een plak Smac en versierd met mayonnaise en een uitje. Een van de foto's laat ook nog een schaaltje gevulde eieren zien. Als vulling kruit U ei-boter ma ken (half ei-half boter) of kaas- boter (dit is een deel boter met een deel geraspte kaas). Deze kaasboter kunt U ook gebruiken als toastbelegging. Wij hebben weer eens lekker ge geten, maak er zelf eens wat van jes gesneden sneedjes oud-brood en gebruik verder deze handlei- Bed. W. Heymans van filiaal Ze venbergen schrijft ons het vol gende Ongeveer een jaar geleden heb ik kans gezien in het dorp Moerdijk een 30-tal nieuwe A.H.-klanten te maken. Eén van deze klanten is een melk handelaar, die bijna alles verkoopt behalve o.a. koffie en thee. Deze melkhandel aar kreeg bezoek van een vertegenwoordiger die hem trachtte over te halen om koffie te gaan verkopen. De fa briek waarvoor deze vertegen woordiger kwam, gaf mooie ge schenken bij de koffie enz. De melkhandelaar voelde hier niets voor en antwoordde: „Albert Heijn komt hier overal en die koffie is zo goedkoop en fijn van smaak, dat de mensen toch niet op een ander merk overgaan." De verte genwoordiger voelde zich in zijn eer aangetast en zei: „U wilt mij toch niet vertellen, dat Albert Heijn's koffie net zo lekker is als deze koffie?" wijzend op het kop je Boffie koffie dat hij juist ge ledigd had. Etaleur Kuiper komt in één van de filialen, waar hij voor etalage doeleinden de beschikking had over een taaipop van tien pond, met deze pop uit het magazijn. Er ontspint zich een gesprek tus sen hem en een klant voor de toonbank over deze pop en ten slotte zegt Kuiper: „Mevrouw, als U raadt hóe zwaar die taaipop is, kunt U hem gelijk voor mijn rekening meenemen." De Mevrouw in kwestie bekijkt de taaipop schattend en zegt dan prompt „5 K.G.". „Je bent de klos, Kuiper," zegt de chef al en Kuiper verschiet van kleur. Dat grapje gaat hem negen gulden kosten. Wacht, er is nog een klein kansje, ze zullen de pop wegen. Met lich telijk trillende vingers zet Kuiper de pop op fle schaal 4... 4y2... 5 kg., nee, de pop weegt nog zwaar der, ze haalt 5,2 kg. en Kuiper is dans cjntsprongen door het overwicht dat onze fabriek hem boim

Personeelsbladen | 1954 | | pagina 4