AH'HITSIN Fraaie opname B. Z. Amsterdam Haarlem heeft zijn zusje gekregen Wat vindt „men" eigenlijk van Reclame? Collega Corrie Nelemans geïnterviewd Omo geeft niet alleen een selione was Chef Dekens 25 jaar bij A.FI. 2 AH-FLITSEN In dit nummer komen weer 5 verslagen voor van openingen van Z.B.'s Verreweg het belangrijkste aandeel in onze omzet blijven voorlopig echter de B.Z.'s behouden. Het is ons daarom een genoegen hierboven een foto te plaatsen van het gemoderniseerde interieur van het filiaal P. C. Hooftstraat, Amsterdam, dat volledig werd verbouwd. Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. Zaandam 11e Jaargang - No. 13 Landelijke editie December 1954 Verantwoordelijk eindredacteur H. K. Engel, Ploofd Personeelszaken Redactie H. Valk en A. B. Fienieg Propaganda C. Govers Verkoop G. J. van Hulzen In- en externe betrekkingen A. H. Pilger Opleiding Aan dit nummer werkten mee: J. J. Admiraal Den Haag J. H. W. Auf dem Brinke Arnhem Th. Daalhuysen Jubileum J. C. Hali Den Haag W. Heijmans Zevenbergen H. de Roode Aerdenhout Th. Kuys Spanje H. Schaap Zaandam A. Toetenel Spraakwaterval A. Tromp Hilversum II. J. Verbeek Amersfoort W. de Vries Rotterdam Druk: Ramshorst, Wormerveer. Cliché's: Zaanl. Cliché Industrie. Wie volgt er nu? Jtïet tijdschrift „Ariadne", da. zich een „leidraad door de we reld der reclame" noemt, heeft 11 dames en heren gevraagd: „Wat vindt U nu eigenlijk van reclame?" Hier volgen in het kort de ant woorden: Kees Bantzinger, tekenaar „Natuurlijk vind ik reclame nut tig en noodzakelijk. Als kunste naar zou ik echter meer vrijhei*., van mijn opdrachtgevers willen hebben om het artistieke niveau van de reclame óp te trekken." Mevrouw Straalman-Kremer, wet- houdster van Hilversum, heeft een hekel aan prijsvragen. J. „H.H." Spoorenberg, Zijden Hoedenfabrikant: ,,Je moet altijd op de trom blijven slaan, anders vergeten ze dat je bestaat." Mevr. Joy Naumann, huisvrouw: ,,U moet niet vergeten prijzen te noemen, catalogusadvertenties lees ik graag. Een vrouw verge lijkt graag." Mevr. Lissenberg, cantine-leid- ster: „Men leert de mensen het beste kennen als zij 's morgens om koffie vragen." Mevr. Meihuizen, directrice van de Huishoudraad„Op degenen, die reclame maken, rust een grote verantwoordelijkheid." Bertus Aafjes, schrijver: „Aan véél reclame heb ik een hartgron dige hekel. Ik haat geluidsrecla me. Ik laat me niets voorschrij ven." Mevr. Ank Vesseur, huisvrouw: „Ik heb het gevoel, dat er veel aangedikt wordt. Ik let vooral op leuke reclame, die er geestig en fris uitziet." Corrie Nelemans, verkoop ster in ons filiaal Hogen- houcklaan, den Haag: „Als ons bedrijf geadverteerd heeft is dat meestal meteen te mer ken. De vraag naar de artike len, die in de advertentie heb ben gestaan, stijgt dan aan zienlijk. In de „betere" buur ten is deze invloed echter minder sterk merkbaar. Re clame is niet alleen nuttig voor de fabrikant of winke lier, maar ook voor de huis vrouw." Wout Wagtmans, wielrenner: „Reclame in de wielersport is van zelfsprekend. Je moet je echter eerst op pigen kracht omhoog werken, wil je uit reclame-oog punt ineressant worden." Ds. H. J. Kater: Ik begrijp dat reclame eeri noodzaak is. Ze is zo oud als de wereld. Meer critische zin bij de massa moet de reclame op hoger niveau brengen. Ik ben blij dat velé kunstenaars door de reclame hun kans krijgen." Zoals U ziet, verschillende reac ties, hetgeen te verwachten viel. Tenslotte hebben we natuurlijk aan onze heer Valk gevraagd wat hij van zijn vak zou willen zeg gen: „Reclame, mits goed gehan teerd, is een nuttig en onmisbaar element in onze samenleving. Goede reclame is in het econo misch leven de motor welke streeft naar verhoging van pro ductie, omzet en koopmogelijkhe den. Daarom heeft goede reclame onbetwist een kostenbesparende werking, zowel in het belang van de consument als producent." Met deze woorden opende chef Franken de eerste contact-avond welke op Woensdag 24 Novem ber in Den Haag gehouden werd. Tjonge, tjonge, wat was het ge zellig in het Haagje. Ongeveer 250 cheis, verkoopsters en verkopers uit Den Haag en omgeving waren bijeengekomen om te aanschou wen wat door „teamgeest" en „doorzetten" te bereiken is. Baj deze gelegenheid bood de con tactclub Haarlem, Den Haag een programma aan waar zij trots op Kunnen zijn. Nadat chef Vermaire ons verteld had wat er in Haarlem alzo tot stand gekomen is, klonk „de her kenningsmelodie" van, het „A.H.- Trio", dat enige bekende liedjes ten gehore bracht. Op een gegeven ogenblik ging het gordyn dicht en werd het toneel veranderd in een bos- laantje, waar, op een bank twee minnende paartjes el kaar sprookjes zaten te ver tellen. Het sprookje moest wel steeds onderbroken wor den, daar verder spreken on mogelijk was. Nou, ze deden hun best, geloof dat maar. Een chef op de voorste rij zat breed uit lachend dit tafereeltje aan te zien en liet zich het vol gende ontglippen: „fijn hoor, ik voel me weer jong worden, met dit stukje wil ik ook wel mee doen." Daarna tot zijn buurman: „Leuk hè, zo'n verkoopster en een bediende. Vroeger moest dat al- cijd in het donker gebeuren." Don Kozakken. Als laatste nummer voor de pauze kwam het „Don Kozakkenkoor' ons verrassen met enige „poesta- melodieën". De hersengymnastiek stond ook deze keer weer in het teken van het kruideniersvak. Er waren 2 Haarlemse contactclub be zocht Den Haag op 24 Nov. j.l Allemaal zijn wij het er over eens dat het voor de Haagse chefs geen moeite is om 's morgens op tijd met z'n allen te beginnen, gezien de vroege opkomst van de be zoekers op de Haagse contact avond, die werd gehouden met het optreden van onze Haarlemse con tactclub. De generale repetitie was name lijk nog aan de gang, toen de eerste bezoekers binnen kwamen en verbaasd naar het drukke ge doe van onze regisseur, de heer Vlieland, stonden te kijken. „Toneel sluiten en zorgen dat het evengoed voor elkaar komt," was het parool. Nu, het kwam voor elkaar! Het applaus bewees dit, dat tel kens losbarstte. Voor het programma verwijzen wij U naar het verslag in dit blad. Na een uiterst gezellige reis, in een juweel van een bus, kwamen wij in den Haag op het spitsuur aan, waar wij al spoedig midden in de verkeersdrukte zaten. Het zien van een filiaal in den Haag was aanleiding tot het zingen van ons clublied „A.H. is onze keus". De Hagenaars begrepen hier ech ter maar weinig van. Na wat rondtoeren en het bekijken van de verlichting, waren wij spoedig in de betreffende zaal aahgekomen, waar een grote kachel en koffie (geen boffie) ons wachtten. Voor de inwendige mens was, dank zij enkele Haarlemse dames, prima gezorgd. Hierna begon het repeteren van het programma, wat, zoals eerder vermeld, onverwachts een einde nam. De Haagse filialen hadden voor een uitgebreide tombola gezorgd waar zich prachtige prijzen onder bevonden. Zelfs de pakjes boter hampapier ontbraken niet, welke prompt door de heer Koerse ge wonnen werden. De mooiste en laatste, door de Directie beschikbaar gestelde prijs ging echter met ons mee naar Haarlem. Dit was een bekroning voor ons bezoek aan den Haag. Wij hopen van harte dat onze col lega's in Maart een dergelijke avond kunnen houden met eigen krachten, en dat de samenwer king die hierdoor ontstaat, zal bij dragen tot een grotere omzet en bloei van de Haagse filialen. Namens Contactclub Haarlem, J. C. HALI. teams, bestaande uit de Pit-ploeg Fr. Hendriklaan en het andere 7- tal samengesteld uit diverse an dere filialen gaven elkaar niet veel toe. Uiteindelijk ging de Fr. Hen driklaan met klein verschil met de eer strijken. Het was jammer dat er verschillende mensen last van plankenkoorts hadden, anders zouden verschillende vragen zeker beter beantwoord zijn. Paps strykt de vlag. De klucht in 2 bedryven „Paps strykt de vlag", was bijzonder aardig. Vooral de „dienstmaagd'' en het „keu kenmeisje" deden de kaken stijf staan van het lachen. Het slot van de avond was de verloting van de meer dan 100 prijzen, beschikbaar ge steld door directie, chefs en fabrikanten. Er blijf nu nog één vraag over: Wie zal het broertje zijn? Utx-echt Rotterdam Eindho ven Middelburg Groningen etc. Laten wij hopen dat hij niet zo lang op zich laat wachten. Waf kent U er van Neem U-zelf een examen af en bepaal of U er door komt! Vul de antwoorden in, contro leer deze met de antwoorden °P Pag. 5- Heeft U het goed, zet dan een kruisje. Heeft U het fout zet dan een streepje. Als U klaar bent, telt U de kruisjes en streepjes. Zes streepjes, dit is onvoldoen de, dan een volgende keer beter! Succes 1. Wat zijn sardelringen 2. Wat zijn de hoofdbestand delen van onze Kerstkran sen (staven) 3. Noem 6 artikelen, die U bij een fles Port kunt verko pen. 4. Waarin onderscheidt zich Livorno van Slasaus? 5. Wat is de beste thee 6. Wat is de koffie van onze advertenties 7. Wat is het verschil tussen Saksische leverworst en Berliner 8. Wat is het bijzondere van onze „Petit beurre" 9. Welke rozijnen gebruiken wij voor onze boerenjon gens? 10. Wat is Gember en wel ke soorten verkopen wij Het zal je gebeuren dat er plot seling ^en paar heren van de Le ver's Zeep Mij. binnenstappen en 250 gulden op tafel neertellen. De laatste OMO-prijsvraag bracht mee, dat er ook voor de winkelier prijzen beschikbaar waren gesteld. Dat vele Nederlandse huisvrou wen Albert Heijn als hun OMO- leverancier hebben, blijkt wel uit het feit, dat in verschillende filia len in den lande een geldprijs is gevallen. Voor filiaal Aerdenhout bleken er maar liefst 250 guldens in het (schone) OMO-sop te zitten. Op de foto ziet U hoe chef Steen brink zich, onder stralende OMO- glimlachjes, de premie liet voor tellen. H. DE ROODE. De mijlpaal bereikt. Daar moest iets aan gedaan wor den. Zijn zaak werd fijn opge knapt. Alles kreeg een extra beurt en zo kon de grote dag ver wacht worden. Toen dan ook de Directie te circa 11 uur arriveer de, was alles in feeststemming en deze werd natuurlijk verhoogd, toen de heer G. Heijn de jubilaris het gouden kruis van verdienste in het knoopsgat deed en hem het gouden horloge met inscriptie ovei'handigde. i Ook mevr. Dekens ontving voor haar medewerken een zilveren sierluciferhouder. De heer ter Wee deelde chef Dekens mede, dat de Mij. voor Nijverheid en Handel hem waardig had bevonden voor het diploma, hetwelk de heer ter Wee hem, keurig ingelijst, over handigde. Jammer genoeg nood zaakten andere zaken ons, het feestvierende gezin te verlaten en namen wij afscheid met de wens, dat chef Dekens, evenals zijn voo - ganger, nog eens het 40-jarig ju bileum mag vieren.

Personeelsbladen | 1954 | | pagina 2