7) e toweeik\jker Van Urk en Tuinman werden door ongerepte Kamperen in Bakku natuur gegrepen m, dat is je ware A.H.-schakers tegen grootmeester Bronstein 4 AH-FLITSEN Cliché welwillend at gestaan door „De Maanlander' Notulen Notulen vari de vergadering van Di rectie en Contactcommissie op 9 September 1954. Aanwezig Mej. J. C. M. Moeder- zoon, Mej. J. v. d. Wiel en de he ren F. Schuddeboom, J. C. Berg- hege, J. W. Hekkert, J. Overmeei-, J. Sikkes, H. v. d. Vliet, S. Vos en H. K. Engel. I. De loonbetaling aan de meisjes geschiedt aan het einde van de werktijd, dus op Zaterdag te gen 12 uur. De redenen hiervan zijn: a. het is enige malen voor gekomen, dat een meisje haar loonzakje kwijt was. Daar is nu minder kans op. b. het werk wordt niet op gehouden. In het bijzijn van de chef moet het geld meteen geteld worden. Mocht men inlichtingen willen hebben over de be rekening van zijn loon, dan is de chef van de loonaf- deling elke Maandagmor gen van 11.3012 uur in de fabriek aanwezig. 2. De Kaas vraagt een zon- en regenscherm boven de schepen laadplaats, teneinde nat wor den of uitdrogen by het laden te voorkomen. Bij de verbouwingen, die plaats gaan vinden, zal er re kening mee gehouden worden dat er een scherm wordt aan gebracht. Op Donderdag 16 September om 5 uur n.m. zal de fabrieksdirecteur voor chefs en contactcommissiele den een uiteenzetting geven van de verbouwingsplannen. 3. Motorstalling bevalt uitste kend. Er zal echter wel nog een buitenlamp aangebracht wor den met, zoals een contact commissielid voorstelt, een 2 minutenknop. 4. De spaarregeling van 2. per week voor de ouderen, die niet voor pensioen in aanmer king komen, wordt eenmaal per jaar verantwoord. 5. De polissen van het pensioen fonds moesten herdrukt wor den, omdat het reglement in gunstige zin is gewijzigd, t.w. de terugbetalingsclausule. Deze wijziging moest echter goedgekeurd worden door de overheid. Deze goedkeuring is nu verleend, de polissen zijn gedrukt en worden uitge schreven. Binnenkort is de achterstand dus ingelopen. 6. Aan de 3-maandelijkse afreke ning van de inhoudingen voor belasting, ziekenfonds e.d. is niet te ontkomen. a. Het is administratief on doenlijk om elke week af te rekenen. Hiervoor zijn op de loonafdeling 4 extra krachten nodig. b. Het is ernstig in het na deel van 't personeel, om dat de eventuele overuren dan niet gelijkgetrokken worden, maar men in een week met veel bijverdien ste, naar verhouding hoge re belasting moet betalen, dan wanneer deze overver- diensten over 3 maanden „uitgesmeerd" zijn. Er zijn enkele gevallen ge weest, waarbij men bij moest betalen in plaats van dat men iets terug betaald kreeg. Mocht er binnenkort een loonronde komen, dan zal overge gaan worden tot een roya lere inhouding. Het is be ter dat men altijd terug betaald krijgt en nooit moet bijbetalen. 7. Nu vragen de Vrio-meisjes weer om radio. Hierop moet hetzelfde ant woord gegeven worden als aan de meisjes van de wijn kelder: de installatie „trekt" het niet. Algemeen. Het tijdschrift voor de jeugd „Ahoy", waarop door het be drijf een aantal abonnementen genomen is, blijkt bijzonder in de smaak te vallen. Verschil lende jongelui zouden graag zelf een abonnement hebben, om het tijdschrift te behou den. Afgesproken dat zij dit kunnen doen en op vertoon van de kwitantie de helft van het abonnementsgeld krijgen terugbetaald. van de vergadering van Di rectie en Contactcommissie op 8 October 1954. Aanwezig Mej. C. M. Moederzoon en de heren F. Schuddeboom, M. 1 J. B. Bergh, J. C'. Berghege, J. W. Hekkert, J. Overmeer, J. Sikkes, M. van Vliet, S. Vos en H. K. Engel. De nieuwe vertegenwoordiger van het C.M., de heer Bergh, wordt welkom geheten en het vertrou wen wordt uitgesproken, dat de samenwerking even prettig zal zijn als dat met zijn voorganger het geval was. 1. Wanneer een personeelslid zijn 25-jarig jubileum viert, is het de bedoeling dat daarbij uitgenodigd wordt het personeel van de afde ling en een aantal oudere colle ga's, waarmee de jubilaris in vroe ger jaren samengewerkt heeft. Een lijstje is aangelegd van per soneelsleden, die langer dan 25 jaar in dienst zijn en zal voortaan in overleg met de chef van be trokkene en de jubilaris zelf deze lijst geraadpleegd worden. 2. Evenals de expeditie vraagt ook het personeel van het C.M. om een paar regencapes en laarzen voor het laden en lossen in de regen. Dit is reeds met de heer Ligten- stein opgenomen. 3. Personeelsleden die in militaire dienst zijn, ontvangen geregeld de A.H. Flitsen aan hun huisadres. Wanneer zij een enkele maal op bezoek komen, ontvangen zij een wekelijkse verstrekking. Wanneer er op feestdagen eens iets extra is, worden zij ook niet vergeten. Er is geen bezwaar tegen om hen tussentijds ook nog eens iets te zenden. 4. De 3e Pinksterdag is in de Zaanstreek weliswaar een vrije dag, maar wordt bij de betal.ng niet als een feestdag beschouwd. Men kan, indien er gewerkt moet worden, een andere dag vrij krij gen. Om misverstanden te voor komen zal deze zinsnede in het instructieboekje gewijzigd worden. 5. De regeling van betaling van late dienst of overuren zal nog eens duidelijk worden gerecapitu-' leerd, aangezien er met vrouwe lijke personeelleden die b.v. alleen 's avonds werken, verschillende variaties mogelijk zijn. Algemeen. Wanneer men verhuist, krijgt men 1 dag doorbetaald verzuim. De leden van de Contactcommis sie zullen bij het personeel infor meren of er voor gevoeld wordt om een uur loon af te staan voor de vluchtelingenkampen. De Di rectie is bereid om er een zelfde bedrag bij te passen. De Contactcommissie heeft verno men dat het de bedoeling is om weer eenmaal in de maand can- tine-concerten te organiseren. Zij vraagt zich af of het niet beter zou zijn om hiervoor in de plaats des morgens koffie te schenken in de fabriek. Gemeend wordt n.l., dat dit zonder productieverlies zou kunnen gebeuren, integendeel, het zou als een stimulans werken. De bedrijfsleiding acht het organise ren van een kop koffie bij b.v. de bandovens niet zo eenvoudig als het wel lijkt. De laatste jaren wordt er des winters vanwege de kou in de Expeditie, Leeggoed en Kaas, 's morgens koffie geschon ken. Dit zou op de overige afde- Dank brengen aan Directie en Personeel voor de bewezen attenties M. J. Bergh bij zijn 25-jarig hu welijk en zijn 25-jarig jubi leum. C. Hartog-Van Eendenburg tijdens haar ziekte. L. Hagens bij de geboorte van zijn dochter. Gerda Bruggink bij haar 7 -ja rig jubileum. A. Teunissen bij zijn 25-jarig ju bileum. F. C. Keckers-Schinkel tijdens haar ziekte. P. Schaap bij zijn 25-jarig jubi- j leum. J. Koomen tijdens zijn ziekte. T. Duyvis-Neeft bij haar 7^-ja rig jubileum. W. de Groot bij zijn vertrek naar Australië. D. Scheer, tijdens de ziekte van zijn vrouw. J. J. Klaver bij de geboorte van zijn zoon. T. Kuyt, tijdens de ziekte van zijn vrouw. P. Gruys bij zijn 12 V&-jarig jubi leum. B. Kooistra tijdens zijn ziekte. Huize Van Urk. Huize Tuinman. gcn'cAt op Daar ben ik dan weerhoe- gatutmooi en thuis ook alles goed? Walteo ja, bij mij brandt ie ook al weer een paar weken. Daarom durf ik nu wel weer een babbeltje over toneel te maken, want gelijk met de kachel, de wollen vesten en de lopende neuzen, worden toneelmensen on rustig. Ze trekken smoeltjes te gen de spiegel, declameren hard op in hun slaap en sjouwen hun rol overal mee naar toe. Deze stakkers kunnen alleen maar ge nezen worden door een paar pijpen smink, een souffleur en een applausje van het „monster" Publiek. Ja, dat hebt U goed ver staan dat monster bent U. Neen, eerlijk, als wij op toneel staan voelen wij ons als Joris en de draak en of U kwaad wordt of nietU bent die draak. En zo is het goed ook. Lelijker wordt het pas wanneer wij de rollen omdraaien en 11 in de zaal als Joris Goedbloed naar een draak van een stuk zit te kijken. En hiermee ben ik precies waar ik wezen wil, want wie de moed heeft om Pygmalionvan Bern- hard Shaw een draak te noemen, krijgt met ons te doen. Zaterdag 20 November komen wij met dit stuk op de planken en wij doen er verschrikkelijk ons best op. Met uw aller medewerking be looft het weer een machtige avond te worden, dus houdt deze datum vrij. Tot 20 November, vrienden! H. v. P. ingen echter ernstige stagnatie opleveren. Intern is dit voorstel al ver uillende malen ter sprake gekomen. Gevraagd wordt voortaan ook de drie vertegenwoordigers van de overige afdelingen bij de verga dering met de directie uit te no digen. Aan de band in de K.B. zouden een paar extra stoelen op prijs gesteld worden. De onderkant van de band zou beschermd worden om het slijten en vuil worden van de schorten tegen te gaan. Wanneer de beslissingen van de huisarts en de bedrijfsarts over werkhervatting niet overeenstem men, houdt het bedrijf rekening met de beslissing van de bedrijfs arts. Overigens doet zich zo'n ge val gelukkig hoogstzelden voor. Duizenden en nog eens dui- I zenden mensen trekken zo mers naar buiten. Ze ont- vluchten de stad met zijn kantoren en fabrieken. Ze maken zich los van het alle daagse en plaatsen zich in de natuur om daar te genieten, om gezondheid op te doen en om zich geestelijk te verfris sen. Talrijken kiezen hiervoor jaarlijks het tentenkamp „Bakkum" bij Castricum en het spreekt vanzelf, dat er onder het personeel ook be woners van dit zo aantrekke lijke oord zijn. We hebben er twee bezocht en lange tijd met hen over „Bakkum" gesproken. Chef G. J. van Urk was deze zomer voor het vierde jaar in Bakkum. Toendertijd trok hij er heen, voor zijn gezondheid en werd zo gegrepen door de fas cinerende natuur, dat hij besloot een tenthuisje te kopen. Hij ver toeft er met zijn echtgenote meestal het gehele seizoen. Wan neer hij geen vacantie heeft, reist hij van en naar de fabriek. Chef Van Urk heeft een onderzoekende natuur, dag in dag uit trekt hij er in Bakkum op uit. Hij bestu deert de rijke dieren- en planten wereld en verzamelt allerlei din gen, die de natuur hem presen teert. Hij leeft daar in en om zijn tent huisje in een andere wereld en is in de gelegenheid zijn grootste liefhebberij te bedrijven, n.l. inten sief kennisnemen van de natuur met haar vele interessante facet ten. Een sieraad. J. F. Tuinman, medewerker van de technische afdeling, was deze zomer met zijn vrouw en kinde ren voor het zesde jaar in Bak kum. De familie Tuinman heeft daar wel een bijzonder fraai kam- peerhuisje, een prachtig exem plaar. Tuinman en ook zijn fami lieleden, die hem met de tot stand koming hiervan hielpen, zijn er met recht een ^etje trots op en dat neemt niemand hen kwalijk. Dit huisje is zonder te overdrijven een sieraad voor het kamp. Ook Tuinman trekt al vroeg in het seizoen naar Bakkum, alleen in de weekenden, omdat de kinderen op school zijn. In de vacantietijd ver toeft het gezin er wekenlang. Voor hen is ook de natuur alles. Ze verkennen de fraaie duingebieden, maken wandelingen door de bos sen en langs het strand en vinden 's avonds de rust in het huisje. Dan luisteren ze naar het zingen der vogels en het geruis van de bomen en denken met weemoed aan de winter, die hen er toe dwingt het kampeerhuisje op te slaan in Zaandam, in hun woning. Echter voor korte tijd, want zodra het voorjaar nadert, richt Tuin man zijn vizier op Bakkum. waar hij, evenals chef Van Urk, zoveel vreugdevolle dagen beleeft. Voor de schaakminnende Zaan kante rs was het Woensdagavond 29 September een zeer belangrijke dag. Immers, niemand minder dan de Russische grootmeester David Bronstein was de gast van de schaakclub Zaandam, teneinde z'n krachten te meten tegen 42 spe lers. De naam Bronstein kreeg eerst na de wereldoorlog 'n bekende klank buiten de Sovjet-Unie. Hoe kon het ook anders. Toen Bronstein in 1951, na een reeks indrukwek kende successen, het recht kreeg de wereldkampioen M. Botwinnik uit te dagen, was hij slechts 27 jaar. Dank zij een fenomenale eindspurt kon Botwinnik de match nog juist gelijk beëindigen (12-12) waardoor hij zijn titel 3 jaar mocht behouden. In het candidatentournooi te Zü- rich in 1953 werd Bronstein, na zijn landgenoot V. Smyslov nr. 2, zodat hij eerst over 3 jaar weder om een kans zal krijgen om een greep naar de hoogste schaaktitel te doen. En inderdaad zien zeer vele insiders in hem de toekomsti ge wereldkampioen. Geen wonder dus, dat de simultaanseance voor de Z.S.C. met spanning tegemoet werd gezien. En het is een waar schaakfestijn geworden. Bronstein, een uiterst vriendelijk, hoffelijk man, maak te het zich veel moeilijker dan noodzakelijk is. Hij speelde niet alle borden wit, zoals gebruikelijk is, doch met 14 borden zwart en 28 wit. Uiteindelijk won hij 30 partijen, verloor er 3 en 9 spelers smaakten het genoegen een gelijk spel (remise) af te dwingen. Het is bijzonder prettig, dat één onzer personeelsleden, de heer H. v. d. Stadt Kostprijs-afd.) als eerste de grote Rus een nederlaag toebracht. In de opening over speelde Bronstein zijn tegenstan der volkomen en al spoedig had v. d. Stadt met schier onoverkome lijke moeilijkheden te kampen. Juist dit soort stellingen is een kolfje naar de hand van v. d. Stadt. Toen Bronstein trachtte de partij te elegant te beslissen, zag v. d. Stadt zijn kans schoon, zette een grootscheepse tegenaanval in en won welverdiend. De heer Slob kreeg een partij van geheel andere aard te behandelen. Ook hij kreeg in de opening na deel, verloor een pion, doch wist, dank zij een scherpe aanval, met allerlei verrassende offerdreigin gen aan beide kanten, de stelling van Bronstein zo onder druk te zetten, dat het materiële even wicht hersteld werd. De aanval, die Bronstein op zijn beurt inzet te. werd afgeslagen, zodat het re sultaat een gelijk spel werd. En hiermede werd de stand tus sen A.H.-schakers en Bronstein in het voordeel van A.H. beslist met A&—M». KIEBITZ.

Personeelsbladen | 1954 | | pagina 4