Van Oost- en Westzijde Nieuws van alle kanten Wij heten welkom Bartelson bezoekt AH-FLITSEN 3 Nieuw personeel kantoor: Th. ter Waarbeek Adm. Contr. W. v. d. Haar Adm. Contr. W. J. Appel Adm. Contr. C. B. Roefs Corr. afd. J. C. Selier Reel. afd. G. Kraay Reel. afd. G. Marcker Telefoon I. W. Mooij Bestellingen J. van Briemen Calc. afd. L. van Deventer Ponskamer G. Melgink Order en Prijzenafd. I. J. Akkerman Loonafd. T. Abbink Calc. afd. Nieuw personeel fabrieken: O. Boerman V.A. H. Koelman-Ansems V.A. M. Hagman S.B. A. Balder S.B. R. Draaijer K.B. L. Poelmeijer-Hiend V.A. F. Becker K.B. A. M. Reus B.B. I. G. de Boer-Bruynis B.B. A. Duin Div. A. M. van Oosterom K.B. W. M. J. Vos S.B. J. Bakker-van Kampen C.F. H. Bosch C.F. E. Copier S.B. M. Cornelisse S.B. A. van Dijk-Brongers K.B. L. v. d. Hazel-Pieters Div. R. Kollef V.A. H. Torenburg K.B. J. Wassenaar K.B. T. J. Otten K.B. J. Masin V.A. W. M. A. Meilink V.A. M. J. Duys-Kaster B.W. A. Stokmap-Meuleman B.W. E. Pais Bouwafd. J. Zandvliet C.F. A. Wiedenhoff-Belmer B.B. M. I. Musterd-Moerland B.B. A. M. Masker-van Vliet B.B. D. Slijtermeilink-Bemard C.F. C. Homan B.B. M. J. Lasschuit B.B. O. Boon K.B. Luik K.B. Duyn B.B. Rombout K.B. de Bruyn K.B. de Boer Div. Hendriks-van Trappen K.B. Bakker V.F. Visser V.A. Groot-Oudenaren B.W. Ofman-Clerc B.W. Paulisse-Sehuitemaker K.B. Vos-Bakker K.B. Lui'ling Emb. Roet V.A. Hazenbroek B.A. Lucas-v. d. Llngen B.W. Wolfrat-Kity K.B. Margaroli-van Riel V.A. v. d. Sluys V.A. Schuiling V.A. van Urk-Simons V.A. J. Ekkel V.A. Spierenberg-Prins B.B. Kraak V.M. Heijndijk S.B. van Vleuten S.B. W. C. de Jong K.B. Brouwer B.B. Eijkman K.B. Kuipers C.F. van Wijngaarden Exp. Geboren: 16 Juli: Joke Huisman. 10 Sept. 1954 Jean Bastin Mig non (H.K.) 16 Sept.: Annemarie Vethaak. 21 Sept.: Bregje Heere (T.A.3 6 Oct. 1954 Delianne Hen- riette v. Mechelen (T.A.) Gehuwd 30 Sept.: J. Gras en R. Fleur (corr.-afd.) 6 Oct.: W. G. van der Byl (Lg) en E. Bosman (V.A.) 20 Oct. 1954 M. J. Peel en Hil- legonda Langenberg (K.B.) Tot mijn spijt kon ik in de vorige Flitsen geen verslag uitbrengen van ons Personeelfonds, omdat ik met vacantie was en de Flitsen al ter perse waren. Nu alle vacanties ten einde zijn, gaan wij weer met nieuwe indruk ken aan de slag, opgelucht en fris. Want zo'n week van ontspanning is prima voor een ieder van ons. Nu moet ik, om niemand te ver geten, enkele weken terugzien. In Aug. vierde de heer Kandel zijn 80ste verjaardag; wij wensen hem nog menig jaar toe. Er was de laatste tijd veel afwisseling wat huwelijken, jubilea en geboor te betrof. P. Gruys (C.M.) en ook C. R. de Grooth waren 12^2 jaar in dienst. De dames G. Bruggink, M. E. Clerc en Duyvis waren 7% jaar in dienst. Teunissen (C.M.) en P. Schaap (L.F.) mochten ook de dag herdenken dat zij 25 jaar in dienst waren. Ook M. J. B. Bergh (C.M.) vierde op 23 Sept. zijn 25-jarig zakenjubileum. Wij wensen al deze jubilarissen en jubilaressen nog veel arbeids vreugde en gezondheid toe, want als men gezond is, dan doet men zijn werk ook met plezier. Ook hadden wij bruidjes en brui degoms in ons midden: mej. Frit- zen, mej. v. d. Berg, mej. Jansen, mej. J. de Vries en mej. G. Smit; de heren J. Karten, C. v. d. Velde, K. v. d. Veen. Wij wensen u allen veel succes in dit nieuwe leven en gezondheid toe. De heer en mevr. Bergh moch ten de dag herdenken dat ze 25 jaar geleden naar het stadhuis gingen. Ook de heer en mevr. Koo- men zijn 25 jaar getrouwd. De heer P. de Lange (Kaas) was op 12 Sept. 25 jaar getrouwd en had als gasten de hele kaasafd. uitgenodigd. Dat 't er vrolijk toe ging behoeft geen betoog. Gelukkige ouders waren de fami lies: B. Kuit (zoon), de Haas (B. Afd.) (zoon), Klaver (Lab) een zoon, Suvaal (Exp.) zoon, Hagens (Arb. Studie) zoon, de Vente (K. B.) zoon, Heere een dochter. Al deze ouders onze felicitatie en wij hopen dat u veel vreugde van deze kinderen mag ondervinden en dat ze voorspoedig mogen opgroeien. Wat onze zieken betreft is ons lijstje nog al uitgebreid. Nu is 't zomerweer ook niet bijzonder gunstig geweest; weinig zon en daar hebben wij juist zo'n behoef te aan. Onze vriend Abrahamsen is nog steeds in „Hoog Laren", maar maakt 't volgens de dokter goed. De rust en goed eten moeten hem weer gezond maken. J. Lagrand is ook nog in Renkum maar gaat langzaam vooruit. De brieven die hij ons stuurt zijn nog al opgewekt, al zal er ook wel eens een sombere dag doorheen lopen. Ko heeft nu wat afleiding met kaarten en eens naar de film, dus dat zijn toch goede tekenen. Mevr. Cappelleveen ondergaat nu weer een kuur in 't ziekenhuis; laten wij hopen op een gunstig resultaat. Mevr. Pekelharing is erg ziek en lijdt veel pijn. Dit is al enige maanden zo en het is een hele strijd in dit leven, ook voor haar man, die zijn vrouw trouw en behulpzaam terzijde staat. In deze gezinnen gaat 't leven niet over rozen maar met veel verdriet Ook de heren Koomen (C.M.) en J. Heijn (V.A.) zijn nog niet aan 't werk. Wel mogen ze wandelen maar oppassen is geboden. Zo is er in vele gezinnen getob met ge zondheid en levensvreugde, laten wij daarom zeer dankbaar zijn als wij gezonden wat vreugde kunnen brengen bij de zieken. Ze zijn er u zo dankbaar voor. Ik wil dan ook de dank overbrengen van onze zieken aan hen, die blijk van hun belangstelling geven. Zo hebben wij ook afscheid geno men van W. de Groot (V.A.) die met zijn gezin naar Australië gaat emigreren. Als aandenken hebben wij aangeboden 't prachtige boek ,,Het water". Hopende dat hij er veel plezier van zal hebben als hij straks in zijn nieuwe vaderland is aangekomen. Veel succes wensen wij hem toe met zijn gezin. Wij hopen dat hij eens zal schrijven over zijn indrukken over dit land. Ook daar zullen dan onze Flitsen naar toe gezonden worden. Van de meisjes van zijn Afd. ontving hij een cigarettenkoker met inscrip tie. Van de collega's een vulpen met pot inkt. De hartelijke om helzingen van de dames bleven dan ook niet achterwege. De heer Engel bood hem nog een pakket aan om op reis te gebruiken, wat ook dankbaar werd aanvaard. Sprekers waren de heren Engel en Sikkes. Alle vrienden zegt hij dank voor de attenties hem be wezen. Over de familie Gorter zal ik in de volgende Flitsen iets vertellen over zijn grote plannen. De heer A. Paape uit Weesp is op 61-jarige leeftijd overleden. Moge hij x-usten in vrede. Wanneer u dit berichtje leest, hopen we dat de eerste avond goed geslaagd achter de rug is en dat „Bel Canto" en „Canzone" u een mooie avond hebbexx bezorgd. IJ heeft de afgelopen maandeix heel weinig van ons gehoord, maar nu kunnen we dan ook zo goed als het gehele winterprogramnxa bekend maken. In de afgelopen zomer lokte het niet erg aan om enthousiast vacantieplannen te maken en de toch nog gemaakte plannen vielexx meestal letterlyk in het water. Extra vacantie kunnen wy u niet geven, maar toch willen wy u enkele avonden het gevoel geven dat u het dunnetjes over mag doen. Het Nationaal Zwitsers Vei'keers- bureau zal op Dinsdag 19 October een filmavond houden, met opna men uit verschillende delen van genoemd land en Woensdag 3 No vember gaan we naar Afi'ika. De heer Peter Creutzberg, velen on der u zullen zich hem nog herin neren door de intei'essante lezing die hij enige jaren geleden hield over West-Indië, is n.l. enkele maanden geleden uit Afi'ika ge komen. Ook daar heeft hij enige films opgenomen die hij ons zal laten zien, voorafgegaan door een korte inleiding. Zaterdag 20 November verschijnt onze eigen toneelvereniging voor het voetlicht. De titel van het op te voeren stuk, is me niet bekend. Maar van de zijde van de toneel vereniging zult u hier wel meer van horen. Dinsdag 30 November film. Zegt u nu niet „weer een film", want deze keer geen culturele film, maar een speelfilm en wel „Mijn heer de Gouvernante". Zeer hu moristisch. Daax'na een avond die weinig in trek is, maar toch heus zo be- langi'ijk is, te weten de jaaxwer- gadering op Dinsdag 14 Decem ber. Slaat xi deze avond nu eens niet over en toont dat u ook voor de zakelijke kant van de P.V. in teresse hebt. Zullen we afspreken dat alleen die leden, die de jaar vergadering bijwonen, de volgende avond mogen meemaken Dan gaan we n.l. kienen op Woensdag 22 December. Hiei-mede is het eerste gedeelte afgesloten. Het tweede gedeelte begint op 8 Januari met een Dans avond, welke zoals gewoonlijk on der leiding staat van de heer Die- derich Hoonx, doch dan met het oi'kest van Freddy Hull. Zaterdag 22 Januari: Muziekuit voering door eigen coi'ps. Zatei'dag 5 Febi'uari: Amateui's- avond. Als we ons niet vergissen wordt hier reeds hard voor ge werkt en belooft het een mooie avond te worden. Dinsdag 15 Febrxiari: Lezing met lantaarnplaatjes door de bekende schrijver A. den Doolaard. Zaterdag 26 Febi'uari: „De Ver- enigde Spelers" (u herinnert zich nog wel „Tineke van Urk") met het toneelstuk „Het Verraad", eep toneelbewei'king naar het gelijk namige boek van A. M. de Jong. Hierna zijn nog enkele avonden vastgesteld, n.l. Zaterdag 19 Mrt., Dinsdag 29 Mrt. en Zaterdag 23 April, doch deze plannen zijn nog niet definitief uitgewerkt. Misschien hebben enkelen onder u iets op het programma gemist. In 't voorjaar hebben we n.l. een beroep op u gedaan om weer ge zamenlijk een tentoonstelling te organiseren. We ontvingen echter slechts 3 opgaven. Dit leek ons wel iets te weinig om deze te la ten doorgaan. Is u het met ons eens Laten we zeggen volgend jaar beter. G. MEIJN. Hierboven het m.s. Johan van Olden- barneveldt" van de S.M.N. in het Nbordzeekanaal, op weg naar Austra lië. Links van het midden staat Wil- lem de Groot met zijn vrouw en kinderen te wuiven. Ter herkenning hebben zij een wit bord met A.H. buiten de reling hangen. KAASAFDELING Ook deze afgelopen maand heb ben wij weer feest gevierd en wel in Oostzaan, waar Piet de Lange en zijn vrouw hun 25-jarige echt vereniging vierden. Wij als collega's van de kaas wa ren daar op een Vrijdagavond uit genodigd, nu en we waren er, hè, dat kun je begrijpen, want waar gefeest woi'dt, daar willen we zijn. We hadden al een vooi'stel, om een vaste kern te vormen, die naar alle feesten toe gaat, die door per soneel in de gehele fabriek worden gegeven. Voordat we naar Piet toegingen, moest er natuurlijk eerst nog een cadeau gekocht worden. Nu, dat zou Bonaparte wel doen, maar Piet zijn vrouw moest mee. Nou, of ie het niet vertrouwde weet ik niet, want Piet liep maar voor de winkel te ijsbex-en. Het duui'de ook wel lang hè Piet, maar het leek ook net of Bonaparte zijn uitzet aan het kopen was. De volgende avond op Oostzaan, nadat wij zo feestelijk bij elkaar waren, heeft Jan Boon namens de collega's in de kaas, het cadeau overhandigd en de wens uitge sproken, dat Piet en zijn vrouw nog vele jaren van het cadeau mogen genieten en veel aan de jongens van de kaas terugdenken. Nou, beste familie De Lange, u van uw kant hebt u ook niet onbetuigd gelaten, want wat u ons daarna nog voorgezet hebt, zal nog lang in ons geheugen blijven. Ja, de naam Schiedam schittert nog voor mijn ogen. Maar toen ik thuis kwam zei ik bij mezelf: „O, moe- dei', nooit meer". Ik heb hox-en vertellen dat Jan Boon het sleutelgat niet kon vin den en dat zijn vrouw boos was. Maar enfin, het is gebeurd en daax-mee basta. Toch waren we allemaal om 6 uur de volgende morgen present, al was het In een vrolijke bui en wa ren we blij dat Mevr. Kleij ons 's morgens koffie gaf in plaats van thee om bij te komen. Maar ik eindig nu, want als ik nog meer vertel over dit feest, dan zou ik de hele Flitsen vol schrijven en "blijft er niets over voor de andere afdelingen. Dus tot volgende maal van BONAPARTE. C.F. Het is indei'daad al weer een tijd geleden dat er iets van de C.F. in de Flitsen verscheen. Maar als ik iets schrijf, wil ik actueel zijn, en er gebeuren in de C.F. nu eenmaal niet veel wereld schokkende dingen. Of u zou de vergroting van de hagelafd. en het aanbrengen van een koude- lucht-installatie zo moeten noe men Laten we hopen dat die koude lucht de gevoelens van col legialiteit op die afdeling niet be vriest. Voor de kwaliteit van het product is het weer een goede vooruit gang. Zo af en toe lijkt onze af deling op een duiventil. Je ziet vreemde gezichten en een poosje daarna zijn ze weer weg. Ook oude getrouwen laten ons in de steek. Zo ging Wim Dufloo na vele jaren chocolade te hebben ge spoten, nu beton spuiten. Arie v. 't Ent vertrok en Zuiderduijn gaf er ook al gauw de brui aan. Daar voor kregen we als liftboy terug Joop Zandvliet, terwijl Joop Was senaar ons hulp kwam bieden in de hagelafd. Die lift vormt een hoofdstuk apart in de C.F. Nau welijks staat er iemand een dag lang in, of hij is weer ergens an ders nodig, 't Gevolg is, dat hij of zij, die de lift moet gebniiken, zich er eerst een hartvergroting aan moet rennen. En of dat véél voordeliger is dan een liftboy...? RECLAME-AFDELING Drukkerij met inhoud voor enige jaren „weggedrukt" in de Pepex- stx'aat, in verband met uitbrei dingsplannen op hoofdkantoor. De laatste tijd ontvingen wij twee maal per week bezoek van moeders van meisjes en jongens, die bij ons in de fabrieken werkzaam zijn. Ook de vrouwen van de personeelsleden zijn nu aan de beurt. Het is leuk om eens te zien in welke omgeving de huisgenoten de gehele dag door brengen en in welke sfeer er gewerkt wordt. Hierboven moeders bij hun dochters op bezoek in de beschuit- afdeling. Heb eens in die lege ruimte ge neusd en denk met een tikkeltje weemoed aan die heerlijke drukte van voorheen. Die „gedrukte bil jetjes" spuwende rotapi'intmachi- nes met hun „luidruchtige" be dienaars die met hun docentach tige woorden je proberen te over tuigen van hun kennis in deze. En dan nog dat „zwygzame" hulp personeel dat drukker De Wit er op na houdt. Enfin, ze zitten nu aan de andere kant van het Zaanse water en het enige vervelende is, dat je voor elk hassebassie op moet bellen via de telefoniste om van de drukkerij je nodige rantsoen rotaprintplaten en ander materiaal te bestellen. En dan maar afwachten wanneer of je het kx'ijgt! Zie zo, u weet nu gelijk, waar u zijn moet als u de „drukkei'ij" moet hebben. M. P.Z. Enige weken terug is Zuster Moe- derzoon bekeui'd, omdat zij, ko mende uit de Botemakersti'aat, schuin overstak naar het station. U ziet, het kan de beste gebeuren! Het mooiste is nog, dat de be trokken agent de zuster later in de fabriek kwam opzoeken, om het bonnetje terug te vragen, want hij had een vei'keerd wets artikel ingevuld. In haar onschuld heeft de zuster het bonnetje ter wijziging aan hem ovei'handigd. Zij had het beter kunnen aanhou den en later vrijspraak vragen op grond van een foute bekeuring. Dit is allemaal maar gekheid, maar weet u, dat de Engelsen schuin oversteken noemen: „a Dutch crossing" d.w.z. op z'n Hollands oversteken! We staan er dus Internationaal ook gekleurd op. Overigens stamt de slechte bij-betekenis van dat woord „Dutch" uit de Engelse oorlogen, enige eeuwen terug, toen zij steeds van ons verloren. Conclusie: Steek over by de zebra's. Op 3 October j.l. overleed onze vriend Arie Paape op 61-jarige leeftijd. Paape was sinds 1920 bij ons werkzaam. Aanvanke lijk in de koekexpeditie, la ter in de expeditie beneden. Hij was een prettige, opge wekte collega die elke mid dag weer welgemoed de reis naar Weesp aanvaardde, waar hij steeds is blijven wonen. Een hartkwaal maakte, dat hij de laatste maanden thuis moest blijven, maar we hadden niet verwacht hem niet meer terug te zien. Het bedrijf en de collega's in de Expeditie zullen hem node missen.

Personeelsbladen | 1954 | | pagina 3