Uitbreiding van de fabrieken mimi hui Bezoek Kamerleden De Topliners komen Eerst breken, daarna bouwen Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam 11e Jaargang No. 11 - October 1954 *WALire/r SAH002000009 Flitsen Fabr/Zaan oktober 1954 Een beeld uit het laboratorium. Ir. Jager toont aan mevr. A. C. Ploeg-Ploeg en de heren H. W. Tilanus, Dr. Ir. W. J. Droesen en J. C. Berghege de werking van het apparaat voor meting van het benzoë-zuurgehalte. Kamerleden keuren koffie. V.l.n.r. Ir. F. C. M. Wijffels (K.V.P.), de heer G. Heijn. Ir. Ch. Jager, chef van ons laboratorium, mevr. A. Fortanier-de Wit (V.V.D.), de heer A. Heijn, de heer J. Schipper (A.R.), de heer C. de Rot Vaderlanden de heer J. G. H. Cornelissen V.V.D.) Flet zal nog maar zelden zijn voor gekomen, dat de Kamerleden, in zitting bijeen de blik gericht hebben op een schematische voorstelling voor het vervaardigen van een smakelijke nasi-goreng-schotel. De afbeelding toont de bezichtiging van de bedrijfsschool. Een gedeelte van het gezelschap in onze beschuitbakkerij. V.l.n.r. de heren J. Schipper, A. Heijn. mevr. A. Fortanier-de Wit. de heren G. J. van I Hulzen, J. Sikkes, J. G. H. Cornelissen, C. de Rot, Ir. F. C. M. Wijffels, A. H. van Gelderen (burgemeester van Zaandijk), mevr. M. E. Lips- Odinot, de heren Dr. M. Weisglas, Ij. K. Engel en onze collega's Tini Akkerman, Rie Niezen, chef M. H. de Vries, Rietje Dorgelo en Truus Wouters Belangstellend en gemoedelijk lil onze extra editie, die vorige maand verscheen ter gelegen heid van het bezoek van de Kamerleden, schreven wy het programma reeds dat wy met het bezoek dachten af te wer ken. Het is ook inderdaad allemaal zo gegaan. Het proeven van de koffie met het daaraan ver bonden ereteken en de oor konde vielen goed in de smaak. Tydens de rondgang door de fa brieken bleken speciaal de dames Kamerleden geïnteres seerd in de stemming, werk omstandigheden, beloning en cursussen van de meisjes. In de bedryfsschool gaf de heer Albert een uiteenzetting over de opleiding, terwyl tevens de prijzenpolitiek, de werkver houdingen en de tariefstelling ter sprake kwamen. Van de 4 dames, die de trip mee maakten, waren er 3 onze gast, zodat het niet te ver wonderen is, dat het zelfbe- dienings-systeem mede de aandacht vroeg. Toen we uit de school kwamen, regende het behoorlyk, zodat we per bus van de school naar het O.G. reden. Bij het in stappen in de bus kregen de gasten de extra editie van de Flitsen aangeboden. Dat was om half één. De foto, die op de voorpagina stond, was om half elf genomen! Knap werk van de drukker Ramshorst en de cliché-ma kers Hooyschuur en Jaspers. Aan de lunch bedankte mevr. Ploeg-Ploeg namens het ge zelschap. Zij vertelde, dat haar man nooit een bood schap voor haar deed, maar nu er een Z.B. van A.H. in „Oog in Al" (Utrecht) geko men was, deed hij het daar met genoegen! Wat zijn taak in de fabrieken betreft, wordt de heer Engel op 1 Nov. a.s. opgevolgd door de heer J. Ph. Ypma. De heer Ypma is 34 jaar oud en sinds enige jai*enj perso- neelchef bij de Boekelose Stoomblekerij, een textiel-be- drijf van ca. 500 man in Twen- the. De heer Ypma is gehuwd en heeft 4 kinderen. Wij wensen hem veel succes in zijn nieuwe werkkring en heten hem, ook in de redactie van de Flitsen, van harte wel kom. Showorkest geelt cantineconcert Wanneer deze Flitsen op 15 Octo ber verschijnen, heeft het show orkest de Topliners oI..v. Con de Vries met zang van Ann Verdo inmiddels op 13 October een can- tine-concert verzorgd. De Directie heeft goedgevonden dat gedurende de wintermaanden weer éénmaal in de maand een lunchprogramma georganiseerd wordt, evenals in het voorjaar, toen een serie van 7 orkesten op traden. Zonder twijfel zal dit besluit bij u, en natuurlyk speciaal by de meis jes, in de smaak vallen. Zodra verdere afspraken met ar- tisten gemaakt zyn, zal dit van zelfsprekend in de Flitsen bekend gemaakt worden. Op 16 September j.l. heeft de voorlieden en contactcommissieled de plannen voor de uitbreiding va Het pand van de voormalige Mie een dak bestaat, wordt afgebroke nieuw gebouw van 3 verdiepingen Op de begane grond blijft de Leeggoedafdeling gehuisvest, op de eerste verdieping komt de KB- expeditie, op de tweede verdieping nieuwe koekovens en de hand- werkafdeling en op de derde de groothandel van het CM en de papieropslag. Nieuwe hoofdingang. De hoofdingang van de fabriek komt nu bij de Mico, waar een paar huizen worden gesloopt n.l. van Mevr. Schramm „Motor Wijnen" en Smit, de kapper. Daar komt een royale binnenplaats. Al leen bij het beginnen en eindigen van de werkzaamheden zal de oude ingang nog gebruikt wor den, omdat daar de kleedkamers voorlopig blijven. Op de oude binnenplaats komt de L.F. De expeditie wordt doorge trokken tot waar nu de ontbijt koekovens zijn. De S.B. drups wordt vergroot met heer Schuddeboom voor chefs, sn een uiteenzetting gegeven over n de fabrieken. dat alleen maar uit muren en n. Op dezelfde plaats verryst een de pakkamer. De pakkamer gaat naar de oude L.F. De V.F. krijgt er de papiei'opslag- ruimte bij. De exp. S.B. en C.F. komen in pand 38 waar de expeditie K.B. nu is. De V.A. krijgt de vrij gekomen ruimte er bij. In Februari. Het is de bedoeling dat de ko mende winter alles voorbereid en getekend wordt en dat in Febru ari met de werkzaamheden be gonnen wordt. In het najaar moet deze eerste „fase" van de ver bouwingen klaar zijn. Voor de ko mende jaren zijn er n.l. nog meer plannen. Op het personeel, vooral van de Leeggoedafdeling, wordt een be roep gedaan om er aan mede te werken dat de werkzaamheden, ondanks de verbouwingen, zo vlot mogelijk verlopen. Hoe vol het was op de dansavond van de P.V. op 28 Augustus j.l. in ons O.G.. waarbij de dansmuziek door de prijswinnaars, Malando met orkest, verzorgd werd.

Personeelsbladen | 1954 | | pagina 1