PRIJSWINNAARS JE HEBT GELIJK! Een man is bezig met het slijpen van een stuk staal op een amarilsteen. Een fontein van vonken in de richting van de man! Aan de machine hangt een bordje, waarop staat geschilderd: „Verboden te slijpen zonder bril Onze slijper had geen bril op, de ogen waren ook niet op andere wijze be schermd. De man werd duidelijk gemaakt, welk gevaar hij liep, door met onbeschutte ogen te slijpen. Met enige voorbeelden uit de practijk, waarbij onvoorzichtige slijpers voor goed hun ogen hadden ver loren, werd de waarschuwing toegelicht. „Je hebt gelijk", was het antwoord van de man. Op dezelfde dag heb ik nog zevenmaal van onveilige werkers gelijk gekregen. Het is heus niet altijd prettig om zo vaak gelijk te krijgen! HIJSBOK PERIKELEN Bij mastiekwerk op het dak van een gebouw vond een vrij ernstig ongeval plaats. Er werd van een hijsbok gebruik gemaakt, een normaal gangbaar type. Op het einde van de hijsbalk, dat op het dak rustte, had men als ballast twee zakken grint gelegd. Toen men bijna met het werk klaar was, heeft een der werkers deze zakken ballast voor het mastiekwerk gebruikt. Even later moest tóch nog ge hesen worden. De werker, die tussen bok en dakrand opgesteld stond, tuimelde met de bok elf meter omlaag en werd vrij ernstig gewond. Welke voorzorgsmaat regel werd hier vergeten? De ballast moet altijd aan de bok bevestigd zijn. KRUISWOORDPUZZLE Nr. 12 Er is een hele berg oplossingen binnen gekomen, uit Noord en Zuid, Oost en West, het hele land heeft mee gepuzzeld. Verschillende inzenders gaven maar met een de maat van hun schoenen op, dus belangstelling voor veiligheidsschoenen is er wel. Oplossing: horizontaal, lood, ra, TNO, antenne, ananas, Aga, gespan, wenk, baat, kreet, lade, trie, veiligheidsschoenen. Verticaal, Ot, donna, la, draag, pons, Anna, tent, aal, NN, saus, pats, drie, teen, kei, wei, erg, koe, KRO, ton, ei, TH. De gevraagde goede raad luidt: „Draag veiligheidsschoenen Het lot moest de prijswinnaars aanwijzen. De veiligheidsschoenen ter beschikking gesteld door de firma Bakx en Zn. te Rijen, zijn gewonnen door de Heer J. Stuij v. d. Herik, Oosteind 89, Papendrecht. Verder wonnen de Heren A. de With, Jousterweg B 168, Oudehaske (Fr.) en Ch. A. de Cooker, Van Woustraat 184 2, Amsterdam, elk een prijs van f 5. Hopelijk heeft deze puzzle het dragen van veiligheidsschoenen gestimuleerd. TOELICHTING BIJ AFBEELDING OP VOORPAGINA De afbeelding geeft een schematische voorstelling weer van een zuurpompje dat door druk met de voet enige overdruk in de fles veroorzaakt waardoor de vloei stof in de buis stijgt en hieruit stroomt. In de stop bevindt zich een ventiel; door hierop met de vinger te drukken ontwijkt de lucht en houdt de uitstroming op. De fles behoort ook bij het gebruik van een zuurpompje in een metalen korf tc zijn geplaatst met tussen fles en korf doeltreffend vulmateriaal. Uitgave van de Werkgroep Veiligheidsinspecteurs in samenwerking met het Veiligheidsinstituut, Hobbemastraat 22, Amsterdam-Z. ug./Sept./Oct. 1954.

Personeelsbladen | 1954 | | pagina 10