w\e\ i ejen - ms peper en JOlAf Vervolg A.H.'s wentelwiek (s 14 lief weef 6 SEN Zó is Uw omzet beslist hoger! Verdraaid, over 5 minuten werk ik al 7 minuten over! „Natuurlijk mag U met mijn dochter trouwen met wie spreek ik ook alweer?" Zij: „Hè, wat ongezellig! Geen bloemetjes op tafel!" „Heb je lang gewacht?" „Ze zijn gelukkig thuis" En altijd had die gulzige Hiller weer een nieuwe vulling nodig. waren. Ook in Zierikzee konden de sporen van 1953 nog wel ont dekt worden. Zierikzee is een eeu wenoud stadje, dat nog niets van haar historisch karakter heeft verloren. Uit de lucht was het een genot dit stedelijk schoon te zien. Boven Zierikzee gecirkeld, waar na de Oosterschelde werd overge stoken. Grappig was het, dat het hele eiland Noord-Beveland kon worden overzien. Bij Colijnsplaat bereikten wij de kust, staken over naar Kortgene, om vervolgens naar Goes te gaan. Nu, dit kwam in orde. Statig en majestueus daalde Albert Heijn's Ambassadeur op de met zonlicht overgoten landingsplaats. De ontvangst van Havenmeester Loran met zijn staf was allerhar telijkst en zijn spontane uitroep: ,,ik heb nog nooit zoveel belang stelling rondom mijn Heliport ge zien," deed prettig aan. Eveneens was een vertegenwoordiger van het Gemeentebestuur ter begoe- ting aanwezig, die ons als een kleine maar daarom niet minder waardevolle attentie, een boek werkje van de stad, als een her innering" aan deze vlucht, over handigde. Daarna de normale plichtplegin gen, begroeting van verschillende onzer chefs, het overhandigen van de mand met boodschappen en re gelingen treffen voor een goede uitreiking van de waardebonnen. De koffie werd aangeboden en gretig geconsumeerd en onder dankzegging voor de goede zor gen werd van Rotterdam afscheid genomen. Rotterdam, waar wij steeds naar expansie zoeken en ook krijgen, bracht een prachtig stuk good-will voor ons bedrijf. Roem en Glorie zijn ver gankelijk. Verder in de richting Dordrecht. Wat een KOOPMAN, die alleen maar het goedkoopste kan verkopen..." Hendrik-Ido-Ambacht werd ge passeerd en hier kregen wij een idee van het gigantische sloopbe drijf en een indruk van wat er eenmaal van een machtige oceaan reus, een kruiser van idem zoveel tonnage overblijft. Niet beter dan uit de lucht kon inderdaad worden geconstateerd, dat roem en glo rie evenals ons menselijk bestaan vergankelijk zijn. Verder in de richting Dordrecht kwamen wij nog eens in de oude historie terug door de watermolens aan de Kin derdijk. Wij telden er 24 in een zeer kort bestek. Tand des tijds. Sommigen waaraan de tand des tijds sterk had geknaagd, lieten het moede hoofd hangen, treuren de over het feit, dat na zoveel jaren trouwe dienst hun taak was afgedaan. De techniek schrijdt steeds verder voort. In Dordrecht stonden duizenden op het grote moment te wachten. Toen eindelijk de ranke libelle in het gezicht kwam brak er een ge juich los dat horen en zien ver ging. Het lawaai verstomde niet eerder, voor de grote zwarte vo gel was neergestreken en de mo toren waren stopgezet. Het was dan ook inderdaad een grootse ontvangst in Dordrecht. Op de speelweide van een prachtig park in het hart van de stad, omzoomd door fraaie bloemperken, stond daar de nieuwste en jongste bood- schappenbezorger van Albert Heijn. Keurig snel en accuraat zo als we dit nu eenmaal van A.H. gewend zijn. De politie had voor een prima afzetting gezorgd, ter wijl de Brandweer met groot en het nieuwste materiaal aanwezig was. Krijtwitte brandweerslangen trokken op het groene grastapijt in spiraalvorm als het ware een beschermend cordon om het toe stel van piloot Schuller. Chef De Ru ij ter van de Bosboom Tous- saintstraat was wel zeer in zijn nopjes omdat de landingsplaats nog geen honderd meter van zijn filiaal was verwijderd. ,,Een ge weldige reclame, mijnheer Valk," was zijn reactie. De traditionele mand werd overhandigd, benzine getankt en bonnen uitgedeeld. Met een extra compliment aan Dor drecht vlogen wij weer verder op weg naar Zeeland, naar Goes. Cirkelend boven Dordt is het Hol lands Diep met de Moerdijkbrug- spoorlijnen enz. betrouwbare land- kenmerken zijn. Van de Moerdijk- bruggen koers naar Steenbei'gen, waar gecirkeld wordt. Tussen Moerdijk en Steenbergen wordt een gedeelte laag gevlogen. Op een paar meter hoogte optrekkend voor elk boompje. Koeien gapen stom en reageren niet, kippen O-o-o, zit dat er allemaal in!! (Utrecht) gen reeds te zien. Het landschap schuift als een mozaïk van vak ken en kleuren onder het toestel door. Groene akkers, golvend graan, bijeen gebonden schoven in regelmatige ï'ij, dit alles onder broken door kleine kronkelende riviertjes, landweggetjes en oude stadjes maken een onvergetelijke indruk. De navigatie wordt ge voerd met behulp van een wegen kaart, waarbij wegkruisingen, wel. Mensen komen naar buiten en wuiven. Wij groeten terug. Van Steenbergen over St. Philipsland naar Schouwen-Duiveland. We gaan eerst naar Bruinisse en ste- I ken vandaar over naar Zierikzee. Dit traject geeft ons nog een dui delijk beeld van de omvang der ramp in Februari 1953. Het ge heel maakt nog een troosteloze in druk ondanks het feit dat vele stukken land reeds weer bebouwd Wij vlogen achteruit en maakten bijna een goal. Het landingsterrein was keurig aan gegeven met rood-wit-blauwe vlag gen, landing om circa 14.30 uur. Ook hier veel belangstelling. Omdat wij iets op het tijdschema ten achter waren geraakt, werd vlug gestart. Alvorens hiertoe over te gaan werd tot verbazing van het publiek een honderd meter achteruit gevlogen, waarbij ondergetekende de opdracht kreeg uit te zien o[ de doelpalen op het terrein geen belemmering vorm den. Om in voetballersterminologie te blijven, het toestel scheerde op min der dan een halve meter de bovenlat. Ik had ook wel een goal kunnen maken en er tussen door gaan, merkte de heer Schuller op, maar dit leek mij toch een tikje te riskant. Nadat bonnen boven het veld in Goes waren uitgestrooid, werd Middelburg vrij vlug bereikt. Jammer dat het landingsterrein wat ver uit de stad lag, waardoor er minder belangstelling was. De aanwezigheid van de wet houders van de gemeente werd zeer op prijs gesteld. Ook hier weer over handiging van de A.H .-artikelen en na de start het opwindende gezicht van rennende mensen op jacht naar de waardebonnenwelke vrij nauw keurig vanuit het toestel het lan dingsterrein bereikten. Je krijgt er zo langzamerhand routine in. Tijdens het cirkelen boven Middelburg lag Vlis- singen reeds in het zicht. De motor behoefde niet veel toeren te maken om ook aldaar prima te landen. In Vlissingen bleven wij eerlijk gezegd iets langer aan de grond. Chef Aar- noutse hadnl. voorde klant, die de mand boodschappen in ontvangst nam, een beeldschone dame gevonden en met de vinger op de lippen maakte piloot Schuller de opmerking: „Het is jam mer, dat wij van hier moeten ver trekken." Of je nu piloot of reclamechef bent, uiteindelijk blijven wij toch allemaal maar heel gewone men sen. Onze plichtgevoelens zorgden er echter voor dat Vlissingen in een prettige herinnering vei'vaag- de en spoedig zaten wij weer in de cockpit om ons met de Hiller naar onze laatste officiële lan dingsplaats van deze dag, Axel, te begeven. (Slot volgt) Ik krijg hier net een pa piertje onder mijn neus, waarop staat: Honing Pudding Blikgroenten Peulvruchten (zuurwaren) Vertel daar eens wat over! Gemakkelijker gezegd dan gedaan, want wat hebben peulvruchten nu met honing te maken? Maar goed! De vraag is gesteld, voor het antwoord zullen wij ons best doen. Blikgroenten „Nu praat daar maar niet over. Die zijn zo vreselijk duur! Ik ben geschrokken van de prijs!" Op het eerste gezicht lijkt het dat je gelijk hebt. Maar als wij even zien wat er voor sperciebonen dit jaar bij de groentenman ver krijgbaar zijn geweest èn wij maken een blik van ons open, dan zegt iedere klant: „Hoe is dat mogelijk. Zélf kon ik ze dit jaar niet zó kopen en van eigen weck is ook niets gekomen. Er was weinig en wat er was, nog niet mooi ook." Weet U. dat deze huis vrouw zich direct een voor raadje heeft aangeschaft? En waar anders de weck- glazen staan, staat nu een doos „AH" blikgroenten. „Waarom nu „AH" blik groenten en niet de blikken van een andere kruidenier of groentenman?" U schrok van de prijs maar had U eens om U heen gekeken, wat er bij de concurrent te koop is, wist U wel, dat onze in koop zeker een „mazzeltje" heeft gehad. Want de prij zen voor een behoorlijke kwaliteit blikgroenten lig gen overal vele centen en soms wel dubbeltjes hoger. Zet je er eens achter en je zult zien, dat je met de f wijsheid, die ik net vertel- I I de, wonderen doet. Even je schouders er onder. Een paar blikken op de toon- bank, of een stand in de j winkel, een paar blikken in het wijk-monstermandje en een schaars artikel, waar wij echter een be hoorlijke voorraad van heb ben, vliegt de deur uit. Succes er mee en vertel mij na een paar weken maar eens of het je gelukt is. Een ander artikel van het vragenlijstje is: Peulvruchten Ook hier heeft het weer de kwekers parten ge speeld! Er zijn soorten, die in het geheel niet op de markt geweest zijn, daar de oogst mislukte. Wat wij hebben valt mee! De beste kwaliteiten geven de klant zeer zeker een gegarandeerd lekkere en voedzame maal- tijd. Denkt LI aan „bij"-ver koop! Een lekkere Gelderse worst! Dobbelsteentjes spek en vergeet niet de zuur waren. De klant eet in het komen de seizoen weinig sla. De zuurwaren komen nu bij de peulvruchten en de stamppot. „Moet de klant de peul vruchten in de week zet ten? Ook als het nieuwe- oogst is?" Ja, raadt Uw klant de peulvruchten in de week te zetten, zelfs de meest nieuwepeulvrucht is er U dankbaar voor. Ze zwelt mooi op, de schil is nóg iets zachter èn U kookt vlugger! Honing Pudding Dit zijn vandaag de dag de „vergeten" artikelen. „Wat zegt U? „Vergeten" artikelen? Hoe weten wij dat nu? Bovendien mogen wij nooit zegggen: „Me vrouw, heeft LI niets ver geten?" Nu, de klant heeft niets vergeten, de klant heeft er niet aan gedacht. Waar w ij hebben het ar tikel vergelen. Denk morgen zelf eens aan honing en aan pudding. Zet ze wat meer in het zicht, dat is al een stap in de goede richting. De klant ziet nu die honing en zal misschien denken: „Hé ja, dat is weer eens wat anders op het brood; bo vendien erg goed voor de keel met die gure herfst dagen. Geef mij maar een pot honing er bij." 's Avonds als zij ziet met hoeveel plezier de kinde ren voor het naar bed gaan een lepeltje honing slik ken, is zij blij dat zij bij Albert Heijn (dank zij U!) op de idee kwam een pot honing mee te nemen. Een vergeten artikel? U vergat en daardoor kocht de klant ze niet. Ditzelfde geldt voor de pudding. De klant heeft in de zomer maanden wel eens een slaatje vooraf gegeten, en er na fruit. Nu de avonden wat langer worden is er meer aandacht voor een stevige maaltijd. De soep vooraf of het „toetje" na geven een „echt gezellige" maaltijd! Tussen haakjes bij de soep dacht ik ineens aan de erwtensoep van Maggi. Vorig jaar maar matig, maar nu geheel verbeterd. Het scheelt stukken! LI kunt ze weer met over tuiging de klant verkopen. Op deze pakjes komen de klanten terug. U denkt wel aan de worst, het spek en de diverse aroma's (Maggi, Worcestershire, Marmite).

Personeelsbladen | 1954 | | pagina 6