Uitbreiding van de fabrieken ■SKPUMI interessante facetten Schaakolympiade met Bezoek Kamerleden Eerst breken, daarna bouwen Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam 11e Jaargang No. 11 - October 1954 VWAU/t/; Flilsen Landelijk oklober 1954 Belangstellend en gemoedelijk Heer A. Slob sprak met grootmeester Flohr In onze extra editie, die vorige maand verscheen ter gelegen heid van het bezoek van de Kamerleden, schreven wy het programma reeds dat wij met het bezoek dachten af te wer ken. Het is ook inderdaad allemaal zo gegaan. Het proeven van de koffie met het daaraan ver bonden ereteken en de oor konde vielen goed in de smaak. Tijdens de rondgang door de fa brieken bleken speciaal de dames Kamerleden geïnteres seerd in de stemming, werk omstandigheden, beloning en cursussen van de meisjes. In de bedrijfsschool gaf de heer Albert een uiteenzetting over de opleiding, terwijl tevens de prijzenpolitiek, de werkver houdingen en de tariefstelling ter sprake kwamen. Van de 4 dames, die de trip mee maakten, waren er 3 onze gast, zodat het niet te ver wonderen is, dat het zelfbe- dienings-systeem mede de aandacht vroeg. Toen we uit de school kwamen, regende het behoorlijk, zodat we per bus van de school naar het O.G. reden. Bij het in stappen in de bus kregen de gasten de extra editie van de Flitsen aangeboden. Dat was om half één. De foto, die op de voorpagina stond, was om half elf genomen! Knap werk van de drukker Ramshorst en de cliché-ma kers Hooyschuur en Jaspers. Aan de lunch bedankte mevr. Ploeg-Ploeg namens het ge zelschap. Zij vertelde, dat haar man nooit een bood schap voor haar deed, maar nu er een Z.B. van A.H. in „Oog in Al" (Utrecht) geko men was, deed hij het daar met genoegen! Op 16 September j.l. heeft de heer Schuddeboom voor chefs en voorlieden van de fabrieken een uiteenzetting gegeven over de plannen voor de uitbreiding van de fabrieken. Het pand van de voormalige Mico, dat alleen maar uit muren en een dak bestaat, wordt afgebroken. Op dezelfde plaats verrijst een nieuw gebouw van 3 verdiepingen. Op de begane grond blijft de de pakkamer. De pakkamer gaat Leeggoedafdeling gehuisvest, op naar de oude L.F. de eerste verdieping komt de KB- expeditie, op de tweede verdieping nieuwe koekovens en de hand- werkafdeling en op de derde de groothandel van het CM en de papieropslag. Nieuwe hoofdingang. De hoofdingang van de fabriek komt nu bij de Mico, waar een paar huizen worden gesloopt n.l. van Mevr. Schramm „Motor Wijnen'' en Smit, de kapper. Daar komt een royale binnenplaats. Al leen bij het beginnen en eindigen van de werkzaamheden zal de oude ingang nog gebruikt wor den, omdat daar de kleedkamers voorlopig blijven. Op de oude binnenplaats komt de L.F. De expeditie wordt doorge trokken tot waar nu de ontbijt koekovens zijn. De S.B. drups wordt vergroot met De V.F. krijgt er de papieropslag ruimte bij. De exp. S.B. en C.F. komen in pand 38 waar de expeditie K.B. nu is. De V.A. krijgt de vrij gekomen ruimte er bij. In Februari. Het is de bedoeling dat de ko mende winter alles voorbereid en getekend wordt en dat in Febru ari met de wex-kzaamheden be gonnen wordt. In het najaar moet deze eerste „fase" van de ver bouwingen klaar zijn. Voor de ko mende jaren zijn er n.l. nog meer plannen. Op het personeel, vooral van de Leeggoedafdeling, wordt een be roep gedaan om er aan mede te werken dat de werkzaamheden, ondanks de verbouwingen, zo vlot mogelijk verlopen. De heer A. Slob, kassier van ons hoofdkantoor, is een kundig schaker. Voor de zevende maal in successie is hij dit jaar schaakkampioen van de Zaanstreek geworden en voor de vijfde maal behaalde hij de clubtitel van de Zaandamse vereniging Z.S.C. Echter niet alleen in de Zaanstreek deed hij van zich spreken, ook op grote tournooien en tydens andere schaakgebeurtenissen in den lande. Zelfs ging hij éénmaal naar Hastings in Engeland, waar hij als hoofdklasser een uitstekend figuur sloeg. De heer Slob begon op 13-jarige leeftijd te schaken. Voordat hij zijn eerste streektitel behaalde, was hij vele malen als nummer twee geëindigd en toen had menige sterke speler al on dervonden, dat deze Zaandammer over een gedegen kennis van alle mogelijke schaaktheorieën be schikt en daarbij het belangrijke wapen der tactiek dikwijls op een welhaast feilloze wijze weet te hanteren. Schaakolympiade. Het spreekt min of meer vanzelf, dat de heer Slob de „Schaak- Olympiade" te Amsterdam met de meeste belangstelling heeft ge volgd. Vele avonden ging hij des avonds naar de Apollo-hal en aan gezien hij in een Zaans dagblad één en ander over deze Olympiade heeft gepubliceerd, was hij als pers-man in de gelegenheid de verrichtingen der schaakfenome nen van dichtbij gade te slaan Hij sprak o.a. met de bekende groot meester Flohr, die hij 20 jaar ge leden in een simultaanseance re mise wist af te dwingen. „Dit grote schaakgebeuren was rijk aan vele interessante facet ten," vertelde de heer Slob ons. Neem alleen maar de Russen. Botwinnik, Smyslof, Keres, Gel- Ier, Bronstein en Kotov, uiterst begaafde spelers en stuk voor stuk persoonlijkheden. Neem ook de Argentijn Najdorf, die tegen iedereen durft te vertellen, dat hij ,het genie" is. De spelers van Israël, die zo verrassend goed voor de dag kwamen, evenals de Yoego- Slaven. De Engelsman Alexander, een zuivere natuurspeler, die al tijd tegen de meest prominente grootmeesters zo uitzonderlijk stei'k voor de dag komt. De heer Slob kan er uren over vertellen. Over de spelers, de par tijen en ook over de voortreffelijke sfeer. Kortom over al het boeien de, waarvan hij vele avonden ge tuige geweest is en waarvan hij ongetwijfeld weer het één en an der heeft geleerd. Zijn tegenstan ders in de Zaanstreek zullen dat waarschijnlijk wel ervaren. Een beeld uit het laboratorium. Ir. Jager toont aan mevr. A. C. Ploeg-Ploeg en de heren H. W. Tilanus. Dr. Ir. W. J. Droesen en J. C. Berghege de werking van het apparaat voor meting van het benzoë-zuurgehalte. Kamerleden keuren koffie. V.l.n.r. Ir. F. C. M. Wijffels (K.V.P.), de heer G. Heijn. Ir. Ch. Jager, chef van ons laboratorium, mevr. A. Fortanier-de Wit (V.V.D.). de heer A. Heijn. de heer J. Schipper (A.R.). de heer C. de Rot Vaderlanden de heer J. G. H. Cornelissen (V.V.D.) Het zal nog maar zelden zijn voorgekomen, dat de Kamerleden, in zitting bijeen de blik gericht hebben op een schematische voorstelling voor het vervaardigen van een smakelijke nasi-goreng-schotelDe afbeelding toont de bezichtiging van de bedrijfsschool. „En hiermede benoem ik 11 tot hono rair meester-koffieproever", zegt de heer G. Heijn tegen Ir. F. C. M. Wijffels, terwijl de laatste het ere teken van de Boffie-orde omgehangen wordt. Een boeiend ooggetuige-relaas van de Nationale Helicoptère Rondvlucht kunnen wij onze lezers in dit nummer aanbieden. De lengte van dit verhaal noopte I ons evenwel het in 2 afleveringen I te plaatsen, zodat het slot van de reportage afgedrukt zal wor- den in de A H-Flitsen van November a.s. j Een gedeelte van het gezelschap in onze bcschuitbakkerij. V.l.n.r. de heren j Schipper. A. Heijn, mevr. A. Fortanier-de Wit, de heren G. J. van Hulzen. J. Sikkes. J. G. H. Cornelissen, C. de Rot, Ir. F. C. M. Wijffels, I A. H. van Gelderen (burgemeester van Zaandijk), mevr. M. E. Lips- Odinot, de heren Dr. M. Weisglas, H. K. Engel en onze collega's Tini Akkerman, Rie Niezen, chef M. H. de Vries, Rietje Dorgelo en Truus Wouters

Personeelsbladen | 1954 | | pagina 1