Kamerleden bezoeken Industrie Eerste dag onze gasten Twee generaties Heijn Gestadige groei kenmerkt bouw fabrieken Wie er komen Hartelijk welkom, dames en heren Kamerleden Inhoud Flitsen anders dan anders EXTRA EDITIE Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam Landelijke editie 11e Jaargang No. 10 - September 1954 F'ison Landehjk sepi.mber ,95. 2 exemplar. in de Flitsen is aanj. EERSTE KAMER: J. J. Kramer P.v.d.A. J. SchipperA.R. TWEEDE KAMER: H. J. van den Bom P.v.d.A. J. G. H. Cornelissen V.V.D. Dr Ir W. J. Droesen K.V.P. Mevr. A. Fortanier-de WitV.V.D. Mevr. M. E. Lips-Odinot C.P.N. Mevr. A. C. Ploeg-Ploeg P.v.d.A. H. W. Tilanus C.H.U. Ir F. C. M. Wijlleis K.V.P. Pers L. van Bunge - A.N.P. C. de Rot - Vaderland Vertegenwoordiger van de vier verbonden Dr. M. Wei <glas BegeleiderJ. van Meer I genomen foto, welke 3 uur later de Het is ons een bijzonder genoegen IJ vandaag als onze' gasten in ons midden te mogen heb ben. Het idee van de werkgeversver bonden om U uit te nodigen nader met de Nederlandse in dustrie kennis te maken, ach ten wij zeer geslaagd en wij beschouwen het als een eer, dat U ons bedrijf hebt uitge kozen voor Uw bezoek. Zoals reeds in het boekje vermeld staat, dat U voor de aanvang van Uw rondreis van Dr. Weisglas hebt ontvangen, zijn de oude heer Albert Heijn met zijn vrouw in 1887 met hun eerste winkel in Oost- zaan begonnen. Ondanks de beperkte mogelijkheden van die tijd, bleek de heer Albert toch moderne opvattingen te hebben, getuige zijn manier van zaken doen, n.l. prima kwaliteit, lage prijzen, pro paganda, hoge omzet. Al spoedig ging hij over tot het stichten van filialen en ook in zijn personeelsbeleid was de oude heer vooruitstrevend. Hij zocht de beste medewer kers uit maar gaf hen dan ook zijn volle vertrouwen. De huidige generatie zegt wel eens: „de oude garde had de tijd mee". Wij willen dat niet ontkennen, maar om van de winkel in Oostzaan te geraken tot het veelomvattende bedrijf met 4500 personeelsleden, waar wjj nu in werken, is door de oude heer en zyn beide zoons, Gerrit. en Jan, die sinds 19-20 de leiding liebben, een stoer stuk werk verzet. We zijn er van overtuigd dat we een onmisbare schakel vor men in de voedselvoorziening van het Nederlandse volk en trachten die taak met de meest mogelijke toewijding en vlotheid te behartigen. Wij hopen U vandaag een indruk te mogen geven van de op gewektheid, de kwaliteit, de vitaliteit en de efficiency van onze bedrijfsgemeenschap. V.l.n.r. Albert Heijn III met zijn vader Gerrit Heijn, de heer Jan Heijn met zijn neef Oscar en zijn zonen Gerrit Jan en Albert II Een tiental leden van de Eerste en Tweede Kamer heb ben op Dinsdag 7 September een bezoek gebracht aan onze fabrieken te Zaandam. Dit bezoek was een onderdeel van een oriëntatiereis, georga niseerd door de vier werkgevers verbonden, langs een aantal Nederlandse Industrieën in Noord-Holland, Friesland, Gro ningen, Limburg en Rotterdam. Behalve Albert Heijn werden in de Zaanstreek door andere groe pen Kamerleden bezoeken ge bracht aan de Firma's Bruyn- zeel, Van Gelder Zonen, Ver kade en Wessanen. Een aantal vooraanstaande jour nalisten maakte deze reis mee. Tijdens een diner, aangeboden door de redersvereniging op het m.s. Oranjefontein in de Amster damse haven waren de dag tevo ren de Dames en Heren Kamer leden welkom geheten en toege sproken door de heren F. J. Twijn- stra, voorzitter van het Verbond van Ned. Werkgevers en Mr. F. A. Jonkman, voorzitter van de Eerste Kamer Na het bezoek aan de Zaanse bedrijven, waarbij, wat Albert Heijn betreft, de gasten wer den ontvangen en rondgeleid door de heren Gerrit, Jan en Albert Heijn, staat een tocht naar Leeuwarden op het pro gramma. Voor de volgende drie dagen wor den excursies gemaakt door Gro ningen en Friesland en na een Constellationvlucht naar het Zui den des lands, o.a. aan de Staats mijnen. Na Rotterdam tenslotte, waar het gezelschap o.a. de gast is van B.P.M. en Unilever, zal deze be langwekkende rondreis van het Nederlandse Parlement eindigen op Vrijdag 10 September met een lunch in hotel de „Witte Brug" in Den Haag, waar ook enige minis ters zullen aanzitten. Onze lezers zal het wellicht in teresseren het volledige program ma te weten van het bezoek dat de Kamerleden aan ons bedrijf brachten. Na de ontvangst in de hal van het ontspanningsgebouw werden de gasten door de heren Gerrit en Jan begeleid bij hun bezoek aan achtereenvolgens de beschuit, bis cuit en koekfabriek, de koffie branderij en verpakkingsafdeling en de suikerwerkfabriek. In het laboratorium bleken de gasten de titel van honorair meester koffie- proever waardig te zijn, ten be wijze waarvan hen het diploma en ereteken werd uitgereikt. Met een bezoek aan de bedrijfsschool, waar de heer Albert een korte uiteenzetting gaf, besloten de le en 2e Kamerleden de rondgang door ons bedrijf en werd aan de hand van de opgedane ervaringen levendig van gedachten gewisseld tijdens en na de lunch. Aan onze lezers in kantoren, win kels en fabrieken, zij medegedeeld dat de inhoud van deze extra edi- >tie van de Flitsen met het oog op onze gasten, vanzelfsprekend an ders Is dan anders. De copie of bladzijden 1, 2, 3 en 4 is algemeen gehouden. Voor de fabrieken en kantoren wordt een inlegvel ingevouwen met vereni- gingsnieuws e.d. Wij vertrouwen dat een dergelijk apart nummer met exclusieve foto's uit ons gehele concern, wel bij u in de smaak zal vallen. Op de plaats waar nu de fabrie ken staan, bevonden zich oor- I spronkelijk huizen met Zaanse ge veltjes. Er bestaan daar nog wel pentekeningen van, welke in de hal van ons Ontspanningsgebouw te zien zijn. In 1911 begon de oude heer in een van de huizen met de fabricage van suikerwerk, op de plaats waar nu de bakkerij staat. In de loop der jaren werden steeds panden bijgebouwd en verbouwd. In 1950 kocht de N.V. de voor malige rijstpellerij de Mico, de gebouwen links op de foto. Het be drijf beschikt thans over 270 m. 1 kadelengte, terwijl weer nieuwe j uitbreidingen op het programma i staan. Het fabriekscomplex langs de Zaan

Personeelsbladen | 1954 | | pagina 1