Beeld van de toekomst Onderdirecteur Schuddeboom reed driemaal T.T. Boodschappen per helicoptère Paarden, motoren en antiek Geslaagden in mil. dienst. augustus 1954 Vakbekwaamheid J. H. M. Janssen, Oosterhout; T. Dobma, Badhoevedorp; J. Blokker, Den Helder J. v. Ga len; F. Meinders, A'dam, Beet- hovenstr.; J. Morsink, Ensche de, thans in mil. dienst; G. J. Aarts, Eindhoven,Meckl., thans Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam 11e Jaargang No. 9 - Augustus 1954 Albert Heijn, het meest vooruitstrevende kruideniersbedrijf in Nederland geeft nu reeds een demonstratie van datgene, wat ons in de toekomst mogelijk staat te wachten, n.l. UW BOODSCHAPPEN PER HELICOPTÈRE THUISBEZORGD Zover zal het waarschijnlijk voorlopig nog wel niet komen, maar wat wel vast staat is het feit, dat Albert Heijn weer als eerste firma in ons land de helicopter in de reclame betrekt en met landingen in verschillende plaatsen van ons land door deze geweldige stunt voor de zoveelste maal de extra aandacht van geheel Nederland op zich gevestigd ziet. Bij het schrijven van deze regels moet de start voor deze eerste Nationale Reclame Rondvlucht door Nederland nog plaatsvinden. Er is een enorme organisatie aan zeer bekwaam piloot, doch vliegt voorafgegaan,Luchtvaartdiensten, nu voor het eerst met een heli- Heren Burgemeesters, Commissa- copter waarvoor hij een grondige rissen van Politie enz. kwamen er opleiding in Parijs heeft genoten. aan te pas en de voorbereiding was kort, want Albert Heijn moest en zou natuurlijk de pre mière hebben van deze nieuwste vorm van propaganda. Drukwer ken en advertenties moesten in record tijd worden gemaakt, He ren filiaal chefs worden ingescha keld, maar gelukkig is alles op tijd gereed gekomen en bij nor male weersomstandigheden vindt op Woensdag 4 Augustus de start plaats van de Eerste Albert Heyn Helicopter Reclamevlucht Zoals gezegd, voorzover de mo gelijkheden er zijn en de autoritei ten toestemming geven, wordt in verschillende plaatsen geland, waarbij als symbool van de toe komstmogelijkheden, waarheen de ontwikkeling van techniek en we tenschap ons kunnen voeren, een mand met boodschappen per heli copter wordt afgeleverd. De voor lopige landingsplaatsen zijn: Am sterdam, Zaandam, Alkmaar, Leeuwarden, Groningen, Assen, Zwolle, Almelo, Hengelo, Ensche de, Deventer, Arnhem, Nijmegen, j Venlo, Roermond, Heerlen, Maas- j tricht, Helmond, Eindhoven, Den j Bosch, Tilburg, Breda, Bergen op i Zoom, Vlissingen, Middelburg, i Dordrecht, Den Haag, Utrecht, Amersfoort, Hilversum, Bussum. i Rotterdam, Schiedam, Vlaardin- gen. Dit is echter niet definitief en hangt zeer zeker af van aanwezige landingsplaatsen en toestemming autoriteiten. Tijdens I de rondvlucht over Nederland, zal j vrijwel over alle plaatsen waar onze filialen gevestigd zijn, wor- den gevlogen en, dit hangt af van i de vergunning van de betreffen- j de autoriteiten, parachutes wor- den neergelaten en waardebonnen worden uitgestrooid. Met deze vlucht wordt nog weer eens on derstreept: Albert Heijn altijd en in alles no. 1. De helicopter is een Amerikaanse machine, van het zogenaamde „Hiiler"-type, heeft een cabine van plexiglas, waarin 3 personen, de bestuurder inbegrepen, kunnen plaats nemen. De piloot van de Albert Heijn helicopter is de heer Schuilei', een Nederlander, die be kendheid heeft verkregen door het vliegen met de kleine sportvlieg tuigjes met daaraan bevestigd een spandoek met een of andere re clametekst, welke wij regelmatig boven ons land zien. Hij is een Het vliegen met deze Albert Heijn Helicopter is een fantastisch ge noegen, alleen wanneer je voor het moment van instappen komt I te staan, wordt men meestal wat witjes om de neus. Het is alles zo vreemd, en de cabine is zo klein en zo rank. Zou de schroef het wel houden. Gedachten, welke de luchtreiziger in spé, uiterlijk vol moed, doch innerlijk een beetje weifelend beheersen. Maar goed, je stapt in, de deurtjes van de cabine gaan dicht, het is alles glas om je heen en het instrumenten- i bord met een onmogelijk aantal cijfers en wijzers, hoogtemeters, oliedruk- en snelheidsmeters, horizons, aantal toeren dat de Zie vervolg pag. 4, kol. 5 Een scherp getekend gezicht, licht grijzend haar en een ferme handdruk, dat zijn de eerste indrukken, die de bezoeker krijgt van de heer F. Schuddeboom, onderdirecteur van Albert Heijn N.V. Zijn stem lijkt in het begin wat licht en zweverig, maar neemt, als het gesprek niet langer over koetjes en kalfjes han delt, een vastberaden toon aan. De vriendelijke ogen achter de bril lijken zo rustig, maar nemen zonder twijfel ieder detail op. Het is verwonderlijk, dat mannen met werkelijk belangrijke zaken aan hun hoofd, altijd de prettigste mensen zijn om een gesprekje mee te houden. Geen minuut nadat we de voordeur van het kantoor in de Westzijde binnenkwamen, stonden we al in de kamer van de heer Schuddeboom. In het sober inge richte vertrek, waar onmiddellijk de wandversiering, bestaande uit oude platen met jachttaferelen opvalt, neemt het keurig opgeruimde bureau, waarop geen enkel papier slingert, de grootste plaats in. Boven: de heer Schuddeboom als prijswinnaar Onder: de heer Schuddeboom in de bocht op 5 P.K. en ove op 1 P.K. Ik heb op een uurtje praten ge rekend", is alles wat de heer Schuddeboom zegt, alsof hij zich wil verontschuldigen voor de wei nige rompslomp en drukte, die in het kantoor heersen. Volbloed Tango Afgaande op deze eerste indruk ken zou men de heer Schuddeboom kunnen omschrijven als een nog jeugdig (37 jaar) zakenman, die volkomen opgaat in zijn werk en de hindernis zeifs >s avonds, thuis voor niets anders oog heeft dan de productie van de fabi'iek. Het tegendeel is echter waar, slechts langzaam kwamen wij er achter dat de on derdirecteur van A.H. een heel be kend sportsman is. Thuis in Bus sum wacht in de garage, broeder lijk naast de grijze snelle sport wagen, de Solex, waarop de heer Schuddeboom iedere avond naai de manége rijdt, waar zijn prach tig paard, een Franse volbloed, Tango is gehuisvest. Iedere avond, weer of geen weer rijdt de heer Schuddeboom te paard door het Gooi. Het is nog niet zo lang geleden, dat hij voor de eerste maal op een paard klom. Dat was in 1948, toen hij juist het motorrijden er aan had gegeven: „Ik werd te oud en je moet niet proberen jezelf te overleven". Niet dat het betrekkelijk een nieuweling zijn op het gebied van de ruitersport, de heer Schudde' boom er van weerhield op talrijke wedstrijden de prijzen in de wacht te slepen. Angst schijnt deze op en top sportsman niet te kennen. .„Natuurlijk gooiden de paarden mij wel eens af, maar daar moet je je niets van aantrekken." Op de motorraces, waaraan de jeugdige Schuddeboom meedeed, van hetzelfde laken een pak. Bangheid is een woord dat hij op zijn dertiende jaar uit z'n woor denboek schrapte en dat er sinds dien bij een herziene druk nooit weer in is opgenomen. Kano voor motor Samen met een vriendje (de zoon van G'iinge Doorenbos) kocht Schuddeboom Jr., nauwelijks van de lagere school, voor 35.een tweedehands motor, waaraan ze ieder vrij momentje prutsten. Hij heeft nooit spijt gehad van de kano, die hij verkocht om er een motor voor te kunnen aanschaf fen. Nauwelijks 18 jaar oud reed de heer Schuddeboom zijn eerste motorwedstrijd waai'bij hij prompt eerste werd en jeugdkampioen van Nederland. Het volgende jaar presteerde hij hetzelfde. De groten in de motorwereld begonnen te letten op dat stille blonde joch, dat zijn motor door de bochten scheurde alsof het een speelgoed dingetje was. Hij kreeg een aan bod voor de Eysinkfabrieken te rijden en accepteerde. Eenmaal vóór en twee maal na de oorlog reed hij de T.T.-races in Assen, samen met grootheden als Re- nooy, Verkerke, Dick Eysink en Van Hamersveld. Zandvoort, Tub- bergen, Weert, overal waar motor races waren, verscheen hrj met z'n Eysink en bijna altijd eindigden de wedstrijden met successen. De eerste wegrace herinnert de heer Schuddeboom zich nog pre cies: „Ik stond in de voorste rij en kon op het startsein m'n motor niet aan de gang krijgen. Ik startte een dikke halve minuut te laat. In de eerste ronde vloog ik 18 tegen standers voorbij. In de tweede ronde lag ik twee en in de derde ronde één, wat ik bleef tot de finish". Van medicijnen tot meel De heer Schuddeboom vertelt lie ver over zijn motoren en zijn paarden dan over zichzelf. Na het eindexamen van het Lyceum in Bussum, studeerde hij een jaar medicijnen. Een studie, die hem toch niet trok bij nader inzien.. Hij kreeg zijn kantooropleiding in een betrekking op een meelim- portkantoor, werkte in Engeland op een meelfabriek en belandde via het kantoor van de Neder landse Handelsmaatschappij op een meelfabriek in Holland, waar na hij tot 1951 in de havermoutin- dustrie werkzaam was. Na ruim anderhalf jaar productie leider bij A.H. te zijn geweest, werd hij aangesteld als onderdi recteur. Behalve A.H., de paarden en mo toren, vult het verzamelen van an tiek het leven van de heer Schud deboom. Oude paardengravures nemen uiteraard een belangrijke plaats in deze verzameling in. „Nee geen moderne kunst, daar kan ik nog steeds niet aan wen nen". B.

Personeelsbladen | 1954 | | pagina 1