Dakota maakte 3 rondes boven fabriek mochten mee Onze collega Willy Lust gaat emigreren Malando-meisjes j^walit err Diploma's wor mend onderwijs Schietwedstrijden bij de A.l. Bezoek kamerleden Speciaal nummer van de Flitsen Aüeniie voor ons Spaarfonds Ook voor gehuwde dames! Ernsfig verlies voor Ned. aihleiiek Resultaten Bevolkingsonderzoek bij A.H. Geslaagd concert te Wormerveer Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam 11e Jaargang No. 8 - Juli 1954 Volgende cursus 30 meisjes Dinsdag 6 Juli 1954 was een be langrijke dag voor enige van onze meisjes. Toen kregen zij n.l. een diploma uitgereikt van de z.g. Zonnebloem-cursus, die zij in de afgelopen winter op de vakschool gevolgd hebben, één middag in de week. Het waren: Marie Galjaard, Ans Imminga, Greetje Otto, Ma rie Sweerman en Elly Vonk. Zij hebben naai- en kooklessen ge had, er is gesproken over baby verzorging, ziekenverpleging en woninginrichting, ze hebben wat men noemt „vormend" onderwijs meegemaakt. Bij de diploma-uit reiking hebben de meisjes nog een pantomime opgevoerd, die bijzonder goed geslaagd was. Deze cursus heeft plaats gehad in werktijd, op Dinsdagmiddag. In het najaar willen we niet 5, maar 30 meisjes naar dergelijke cursussen sturen. Het kost de meisjes 0.30 per keer, terwijl het het bedrijf de werktijd en 0.70 per keer kost. Voor de volgende cursus op de vakschool in Zaandam op Dins dagmiddag hebben wij 20 plaatsen besproken. Voor een cursus in Amsterdam van de Nuvola (Nu Voor Later) hebben wij 5 plaatsen besproken op Zaterdagmorgen. Eveneens 5 plaatsen hebben wij besproken bij de Mater Amabilis- cursus (R.K.) in Koog aan de Zaan op Vrijdagmiddag. Meisjes, die aan een van deze cursussen mee willen doen, kun nen zich opgeven bij mej. C. Moe- derzoon, liefst vóór 14 Aug. a.s. Dick Abbink wint bankschroef Op 10 Juli j.l. werden we met een ploeg van onze bedrijfsbewaking uitgenodigd om deel te nemen aan schietwedstrijden bij de Artille rie Inrichtingen, Hembrug. Tegen de politie konden we dit keer niet op, maar in de perso nele wedstrijd won Dick Abbink de eerste prijs, een prachtige bankschroef. Onze ploeg bestond uit D. Abbink, J. Boon, J. W. Hekkert, J. Schijf, H. A. van Urk en P. Fokke. In de groep van genodigden won- j nen G. van Urk en H. K. Engel resp. nog sigaren en een mes. De 38 Malando-meisjes met in hun midden Malando, de stewardes en de piloten. Geheel rechts de heer hl. D. Tel, die zich veel moeite voor ons getroostte. Het is nu definitief afgesproken, dat Malando met zijn orkest op Zaterdag 28 Augustus a.s. van 811 uur 's avonds een dans avond verzorgt in ons O.G.. ge organiseerd door onze P.V. Op Dinsdag 7 September a.s. zullen een aantal leden van de lste en 2de Kamer en enige journalisten een bezoek aan onze bedrijven brengen. Wij willen die dag met een speciaal nummer van de Flit sen uitkomen en combineren dan de Augustus- en Septem bernummers. De eerstvolgende uitgave van de A.H. Flitsen zal dus ver schijnen op 7 September a.s. Wanneer men als gehuwde vrouw bij ons werkt, weet men van te voren, dat er te eniger tyd een belasting-aanslag komt die z.g. progressief werkt, omdat het loon van de gehuwde vrouw, boven een bepaald bedrag, wordt opgeteld by dat van de echtgenoot. Het is verstandig hier van te vo ren op te rekenen en wat ligt er meer voor de hand, dan wekelijks van uw loon het gewenste bedrag over te laten schrijven op ons Spaarfonds. IJ krijgt dan nog een behoorlijke rente ook (over 1953: 7.02 Het enige wat u te doen hebt is uw wensen even op te geven aan Personeelszaken. Het was niet alleen voor haar collega's op het hoofdkantoor, maar ook voor de Nederlandse athletiek wel een zeer grote verrassing, toen wij dezer dagen vernamen, dat Willy Lust binnenkort ons land gaat verlaten. Zoals reeds zovele duizenden Nederlanders voor haar deden, gaat ook Willy emigreren. Samen met haar verloofde Jan Posma (die overigens binnenkort haar echtgenoot zal zijn, omdat zij nog voor haar vertrek in het huwelijk treedt) neemt zij op 7 Augustus a.s. afscheid van ons land om met de Water man" naar Australië te vertrekken. Dat dit vertrek voor haar ver eniging de A.V. Zaanland in het bijzonder en voor de Nederlandse athletiek in het algemeen een ern stig verlies is, zal iedereen duide lijk zijn. Immers, samen met Fan- ny-Bl ankers-Koen nam zij de laatste jaren een aparte plaats in de Nederlandse damesathletiek in. Plaar aanleg kwam reeds spoedig, nadat zij de athletiek als haar sport had gekozen, tot uiting. Reeds als juniore veroverde zij de nationale titels op de 60 m. horden en het vérspringen, terwijl het Nederlandse jeugdrecord op de 60 m. horden nog steeds op haar naam staat. In 1950 vertegenwoordigde Willy ons land tijdens de Europese ath- letiekkampioenschappen te Brus sel op de 80 m. horden en het vérspringen en vooral op het laat ste was zij de grote verrassing. In 1952 kwam het hoogtepunt van haar athletiekcarrière n.l. haar deelname aan de Olympische Spe len te Helsinki. Ook hier kwam zij uit op de horden en het vér springen en maakte tevens deel Wc mogen veilig aannemen dat 30 grootmoeders later aan hun kleinkinderen zullen vertellen, dat er op een dag in hun jonge jaren een totale zonsverduistering was en dat zij op die dag voor 't eerst gevlogen hebben. Woensdag 30 Juni 1954 was het dan zover. De 38 meisjes, die de orkestenprijsvraag hadden gewonnen, werden met een keurige reis wagen in Zaandam en Amsterdam afgehaald en werd over Velzen en de bollenstreek naar Scheveningen gereden. De boulevard en de winkeltjes daaraan bleken de volle belangstelling te hebben. Het kopje koffie smaakte best. uit van het estafetteteam op de 4 x 100 m. Het vérspringen bracht haar weer het grootste succes en zij wist zich bij de zes beste springsters van de wereld te klas seren. Nog kort geleden schreven wij over de voorbereidingen, die Willy thans met haar training trof om eind Augustus ons land te Bern te vertegenwoordigen op de Euro pese kampioenschappen. Zij was inmiddels reeds ingeschreven op de 80 m. horden, het vérspringen en zou tevens waarschijnlijk deel uitmaken van het estafetteteam. Doch door haar vertrek zal dit grootse sportfestijn zich nu zon der Willy Lust afspelen. Ongetwijfeld zal de Zaanse athlete in gedachten nog dikwijls terug gaan naar de vele mooie momen ten, die haar sport haar hebben gebracht. Hoogtepunten vormden ongetwijfeld de vele buitenlandse reizen o.a. naar Finland, Roeme nië, Engeland, Schotland, Frank rijk, Duitsland, enz. A. A. KOOPMAN. Tegen twaalven werd doorgereden naar Avifauna. Daar bleken, be halve de vogeltjes, ook de kano vijver en de speeltuin zich in de belangstelling te mogen verheu gen. De 250 cadetjes gingen er vlot in. Naar Schiphol. Toen dóór naar Schiphol. Daar stond een gecharterde Dakota klaar en mochten er 13 meisjes mee. De gelukkigen, die door lo ting waren aangewezen, ziet u op de foto met Malando, die zelf ook gekomen was en meevloog. 37 minuten zijn we weg geweest. De Engelse piloot, Mr. Ellison, was zo vriendelijk om 3 rondjes boven de fabrieken te maken. De stewardes, Mej. Bos, wees af en toe bekende punten aan. Op de daken stonden de mensen te wui ven, het was een feestelijk geheel. Teruggekomen op Schiphol, bleken 18 van de 25 overge bleven meisjes, by onze KLM- agent, de heer H. D. Tel, zelf de Dakota gecharterd te heb ben en ging deze gelijk de lucht weer in! Bij thuiskomst maakte de Directie het spontane gebaar, dat deze 2e ronde ook voor haar rekening ge weest is, wat natuurlijk bijzonder gewaardeerd werd. Na de beide vluchten zijn we met de bemanning op de foto gegaan en hebben we nog een glas limo nade gedronken, waarbij Tini Kwast de zaak vermaakte met haar mombakkes. Het was het slot van een bijzon der geslaagde dag. De volgende dag hebben we nog uitvoerige verslagen met foto's kunnen lezen in Het Vrije Volk. Het Nieuws van de Dag, de Typhoon en De Zaanlander. We hebben ons met recht een dag op de frontpagina gevoeld. de 13 gelukkigen, die het eerst inlootten, waarop later nog 18 meisjes een gratis rondvlucht maakten. De doorlichting In totaal werden 722 personen, bij ons in Zaandam, doorgelicht. Slechts 3 personen werden voor een nader onderzoek naar het Consultatiebureau verwezen, waarvan 2 niet meer behoeven terug te komen en één in een sanatorium is opgenomen. Al blykt dus de gezondheidstoe stand van ons personeel goed te zijn, toch is het goed dat de door lichting eenmaal per jaar plaats heeft. Muziek Zaterdag 10 Juli gaf ons Muziek corps, samen met de Muziekv^r. Concordia uit Oostzaan, een ge slaagd concert in het Wilhelmina- park te Wormerveer. Uitgevoerd werden o.a. de Lustspiel Ouver ture, Ouverture Tanerède en een selectie uit Faust. Er was zeer veel publiek. Woensdagavond 21 Juli gaat het corps naar Alkmaar, waar be halve een mars door de stad, een kort concert gegeven zal worden op het feestterrein.

Personeelsbladen | 1954 | | pagina 1