feest bij de A.H.-familie De verovering van de Mount Everest AH-FLITSEN 5 Mijlpalen in het leven van onze collega's mooiste geschenken die aan trou we medewerkers worden uitgereikt, het gouden kruis van verdienste en We zijn bij „Thijs" geweest Op 7 Juni was het dan de dag, dat chef van Leuven 25 jaar aan kej. g0U(jen armbandhorloge, onze zaak was verbonden. Het is wel niet helemaal zo, maar we hebben lief en leed overgenomen van W. van Amerongen en zo kwam het, dat er feest was bij de familie van Leuven in de Jan f Evertsenstraat, Amsterdam. Ook mevr. Lebrechtshausen dank te hij voor de grote steun die zij voor haar man is geweest en gaf haar als blijk van waardering een zilveren huishoudlucifersdoos met inscriptie. Ruim 24 jaar bij van Amerongen De Terwee sloot zich bij de en de rest bij A.H., maar voor ons allemaal was het of hij 25 jaar bij A.H. werkte, want zoals „Thijs" van Leuven zich nu als A.H. man ont popt, kunnen we niet anders zeg gen of hij hoort bij ons vanaf de eerste dag. Het was reuze gezellig in de Jan Evertsenstraat en zoals gebruike lijk kregen we eerst de speech van onze Directeur, de heer G. Heijn, die hem zo gezellig bij zijn voor naam noemde en hem het Gouden Kruis van Verdienste overhandigde en daarna het gouden polshorloge, („vesten dragen we niet meer"). Ook mevr. van Leuven werd niet vergeten, want de steun die een vrouw haar man geeft is van on schatbare waarde en we kennen mevr. van Leuven juist daarin, ze leeft mee met iedere dagontvangst. Voor haar de prachtige bloemen en een zilveren tafelluciferdoos. Doch daar was het nog niet mee afgelopen. De heer Terwee sprak de jubilaris toe en zijn woorden zetten een kroon op de 25-jarige trouwe dienst van chef van Leu ven met daaraan verbonden het uitreiken van het Diploma van de Mij. voor Nijverheid en Handel. Dit was het einde van het officiële gedeelte en nu kwam koffie met gebak en een glaasje om de feest vreugde te verhogen. De feest- sigaar werd gezellig pratend met smaak opgerookt. De fotograaf deed zijn uiterste best om alle mo menten op te nemen, om toch vooral blijvende herinnering te ge ven aan deze prettige dag. Na de jubilaris en zijn gezin nog" een fees telijke dag te hebben toegewenst, namen wij afscheid van een ge lukkige familie. Chef Kleve een nacht niet naar bed Op 27 Mei j.l. was het 25 jaar ge leden, dat chef Kleve in dienst kwam bij A.H. en in deze 25 jaar hebben chef Kleve en zijn vrouw met enthousiasme hun zaak gedre ven. Deze jubileumdag is aan de familie Kleve niet ongemerkt voorbij ge gaan, heel Assen leefde met dit jubileum mee. Bloemen en geschenken bleven dan ook in onafgebroken stroom bin- nenkomen. Wel een bewijs hoe ge zien chef Kleve is bij zijn klanten. Het hoogtepunt van de dag was het bezoek van de heren G. Heijn en D. A. Terwee, een bezoek dat waarderende woorden van de heer G. Heijn aan en overhandigde de jubilaris het ingelijste diploma van de Mij. voor Nijverheid en Handel. Na deze officiële plechtigheid werd er nog gezellig nagepraat in de feestelijke huiselijke kring in namensïé"bïrêctié de jubilaris tegenwoordigheid van ouder;s. twee gelukwensten en huldigden voor zijn trouwe plichtsbetrachting ge- gen zien hoe hij „vakkundig" een vloer moest dweilen. De chef toonde ons nog een mooie sigarettenkoker een geschenk van zijn personeel bewijs van goede verstandhouding. Ook de klanten hadden zich niet onbetuigd gelaten. Er was een schat van bloemen, sigaren, enz. De Haagse collega's zouden !s avonds komen feliciteren en hebben hem verrast met een prachtige vulpen houder, zodat het al met al voor chef Lebrechthausen een onverge telijke dag is geworden. 25-jarig jubileum chef Haleber filiaal Amsterd. straatweg Op 17 Juni was het dè Grote Dag van chef Haleber en zijn vrouw. In een huis vol bloemen werd de ge lukkige familie bezocht door de heren G. Heijn en D. A. Terwee, zoons en dochter van de jubilar Oude herinneringen werden opge haald. De chef vertelde van een bezoek van de oprichter van ons bedrijf, de heer Albert Heijn, waar bij hij een bediende de winkel vloer zag dweilen, wat niet naar zijn zin gebeurde. De heer Albert Heijn zei: „Jong, dat doe je ver keerd en zal ik je eens beter leren!" Hij trok zijn jas uit, stroop te zijn mouwen op en liet de jon- durende 25 jaren. De jubilaris ont ving het gouden horloge en Kruis van Verdienste, alsmede het diplo ma van de Mij. voor Nijverheid en Handel, zijn vrouw ontving een zilveren lucifersdoos. Het was een bijzonder gezellig bezoek en het speet de gasten toen ze weer moes ten vertrekken, want als chef Hale ber eenmaal over zaken of hobby's begint is het de moeite waard. Zwaartepunt bleef rusten 'bij de mensen Uit het maandblad „Baas boven baas" van het Ned. Inst, voor Efficiency nemen wij het volgende over uit een artikel, geschreven door Drs. D. I. da Silva: Wanneer men echt onder de in- I dachten: deze hele expeditie druk komt van een concert of draagt het kenmerk van Groot- een enkele maal van een Brittannië. Zulks in tegenstelling tot Amerika. Zij werd voorbereid 1 en uitgevoerd, zoals de Engelsen produceren: met een machtig ta lent voor het ontwerp, met een Europese aanpak van industriali satie waarbij zuinigheid toch altijd een rol blijft spelen maar zónder de grootsheid en royali teit der Amerikaanse massa-pro- film, dwalen de gedachten onge- merkt af van het concrete ge hoorde of aanschouwde, en men komt er toe te peinzen over men sen of dingen, die ons na aan het hart liggen. Zo ging het mij bij de magistrale film „De verovering van de Mount Everest". En. of ik wilde ductie vel.gelijke eens de En- of met, de gedachte drong zich de nieuW(, jd met by m,j op aan een vergehjKmg K, no£, ffedeeltelSk on handwel.k met een „industriële expeditie de chef ongeveer een nacht uit bed I op-el kaar-vertrouwen moesten de had gehouden om het koste wat onvolkomenheden van uitrusting het kost zijn zaak er goed te doen en kennis compenseren. uitzien. Dit viel juist nu niet mee. daar er een grote verbouwing plaats vindt. Namens de Directie overhandigde de heer G. Heijn het gouden hor loge en het Kruis van Verdienste voor 25-jarige trouwe dienst en de heer Terwee het diploma van de Mij. van Nijverheid en Handel. Tij dens deze plechtigheid ontstond een sfeer van ontroering, die men de nog gedeeltelijk op handwerk berustende precisie en afwerking, maar zonder de dodelijke betrouw baarheid en ideeën-uitbuiting der Amerikanen. Zijn immers niet bij kans alle nieuwe ideeën in Enge land althans van Europa gekomen? Maar de toepassing-in- het-groot was steeds het werk dei- Amerikanen. Zo gewaagt de film van de schier onoverkomelijke moeilijkheden, die men op 7000 m te overwinnen had. Een hoogte, waarop een mens al geminiseerd is in prestatie- en denkvermogen. Zuurstofappara ten zouden daar al ongemeen de problemen hebben vergemakke lijkt, maar,men moest zui nig zijn met de zuurstof en wilde die bewaren tot het laatste stuk vertelt de film. Op dit mo ment kon ik het gevoel niet van me afzetten, dat dit de Amerika nen „niet was overkomen." Zij zouden van de door de Engel- - - sen zo uitnemend ontworpen en de situaties, werden gesteld in een x b .,1 beproefde zuurstofapparaten er dere situatie en voor andere Daar waren de vroegere expe dities: bergbeklimmers, bezield, neen bezeten van het onbekende. Met de kennis en ervaring van het Alpen—klimmen, maar on wetend wat hen daar in Tibet op ontzagwekkende hoogten zou wachten. En al hadden deze pioniers zich naar beste weten „voorbereid", het bleek dat zij zich toch eigen lijk niét hadden voorbereid. Per soonlijke onverzettelijkheid tegen de ergste ontberingen, een onver schrokken moed en een volkomen- En wanneer wij, met alle eerbied en met de diepste bewondering voor ieder, de feiten onder woor den zouden moeten brengen, dan was het dit: knappe vakmensen, met een rijke ervaring in bepaal- andere problemen, die zij niet meester waren en die zij ook niet meester konden zijn. slechts zelden aantreft. Familie Maar dank zij hün misiukkin°-en Kleve, wij hopen dat deze sfeermoed en offers, hün ontberingen mag blijven, want met zo n enthou- en doorzetten, kon een expeditie siast gezin zal de; firma J~ wind in de zeilen houden. Extra grote vlag in Javastraat siast gezin zal de; ^firma altijd de vvorden voorbereid op wat wij zou- den willen noemen „industrieel- wetenschappelijke wijze". Zo werd een stuk van het „avon turen en pionieren" veranderd in Donderdag 3 Juni hing de vlag uit nuchter-zakelijlc experimenteren; in het filiaal in de „Diplomaten- persoonlijke meningen en voor- buurt" van den Haag. Het was een j keuren werden door onpersoonlij- extra grote vlag, want een klant ke instrumenten geregistreerd en vond onze vlag te klein en leende getest. een grotere. Chef Lebrechtshausen Deze gedachten schoten wel was dan ook 25 jaar in dienst van licht in een fractie van een se- ons bedrijf. i conde -door mijn hoofd, en De heer Lebrechtshausen is als be- het bloed kruipt waar het niet 1 diende begonnen in de Kinker straat. Amsterdam. Op 23-jarige leeftijd werd hij chef in de J. gaan kan ik voelde ook een flimp van verdriet. Verdriet om het verlies van het „ongerepte i Heijestraat, ook in Amsterdam en avontuur" het mechaniseren van thans leidt hij 5 jaar filiaal Java- zelfs het bergbeklimmen. straat. Is dit niet een gevoel, dat zo De heer G. Heijn sprak de jubila- velen ook in onze huidige indu- ris toe en prees zijn trouw en toe- J strie bekruipt wijding. Hij overhandigde hem de Dan was er een tweede groep ge- zó veel hebben meegenomen, dat ze bij wijze van spreken een tienvoudige zekerheid hadden ge had. Zagen we dit totaal verschil lend overwinnen van een moeilijk heid ook al niet in de wijze van oorlogvoering? Waar de Ameri kanen een tekort aan precisie en organisatie compenseerden door een overdaad En tenslotte. Hoe verheffend was het ondanks alles te ervaren, dat zelfs bij een zodanige technisch- wetenschappelijke voorbereiding het zwaartepunt tóch bleef rus ten bij de mensen. Bij het vak manschap, de onbegrijpelijke ener gie en volharding van een Hillary, een Tensing en alle anderen. Bij een volmaakt teamwork en een wegcijfering van persoonlijke roem ten gunste van het geza menlijk ideaal. Mensen, zonder wie geen hoe goed georganiseerd be drijf ooit kan lopen en zonder wie ook déze expeditie geen resultaat zou hebben gehad. Mensen, die op de vraag waarom zij de Mount Everest toch wilden beklimmen, antwoordden: „Omdat hij er is..." Van boven naar beneden: de viering van de jubilea van chef van Leuven, chef Kleve, chef Lebrechtshausen en chef Haleber.

Personeelsbladen | 1954 | | pagina 5