^pi li Bezoek beroepskeuze-adviseurs Coca Cola schonk de glaasjes nog eens vol Muziek Ons corps nam deel aan het zesde Bed rij fs m uziekfes tival in Den Haag Penningmeester esse van cultuur was ontroerd toneelkijker gericht op 4 A H-FLITSEN Begunstigd door prachtig weer de corpsen naar het Plein, waar trok ons corps op Hemelvaarts- op de trappen van het gebouw dag niet 4 autobussen naar Den van de Hoge Raad, gezamenlijk Haag om deel te nemen aan het enkele marsen ten gehore werden 8e Bedrijfsfestival, dit jaar ge- gebracht. organiseerd door Sierkans's Har- Na afloop marcheerde ons corps monie ter gelegenheid van het 75- met de Harmonie van Calvé uit HOTCt jarig bestaan van de melkinrich ting „De Sierkan" Delft Hartot muziekvereniging uit Oss naar het Wagen- Ongeveer half negen uit Zaandam plein voor het geven van een kort vertrokken, waren wij reeds om 10 uur in Den Haag, waar wij ont vangen werden in de Dierentuin. De terrassen en het gebouw wa ren spoedig vol, want langzamer hand waren totaal ongeveer 1000 geüniformeerde muzikanten van diverse bedrijven gearriveerd. Om half elf werden de bestuurs leden in een der zalen verwacht, waar de voorzitter van Sierkan's Harmonie een woord van welkom sprak. Namens de 12 deelne mende corpsen werd aan de Di recteur van „de Sierkan", de heer S. J. de Vries, een encyclopaedie in 15 delen aangeboden. Ieder corps ontving vervolgens een in cellophaan verpakte kaas. Na afloop werd alle deelnemers een lunch aangeboden in de grote zaal. Om 1 uur stonden alle corpsen klaar om een mars te maken door de stad. Het werd een behoorlijk lange mars en menig muzikant zal wel blij geweest zijn toen de Dierentuin weer was bereikt. Na een korte pauze marcheerden concert. Om half zeven stapten de muzi kanten van Albert Heijn weer ln de bussen om naar het restaurant „Den Hout te rijden. Hier werd gezellig gedineerd. 10 uur vertrokken wij weer uit Den Haag. De heer Pilger met een aantal meisjescursisten, die onlangs een week onze bedrijfsschool bezochten Er zit loch geen alcohol in Wai denki men over hei kruideniersvak? Op Vrijdag 9 Juli a.s. krijgen wij Woudt is opgenomen. Ook wordt 30 beroepskeuze-adviseurs van daar een enquête besproken, die Gewestelijke Arbeidsbureaux op wij gehouden hebben onder de bezoek, 's Morgens wordt verga- Nederlandse schooljeugd, inzake geslaagde vergadering derd in de hal van ons O. G. en hun opinie over het kruideniers- j 's middags worden de fabriek en vak. Wij hopen met al dit bezoek de Kristallen asbak voor Heer de Bleyker De voorzitter van „Cultuur" te Maastricht, stuurde ons een verslag van de laatste vergadering, dat we eenvoudig niet kunnen weigeren. Daar gaat-ie dan: Naar aanleiding van het feit, dat onze penningmeester, de heer de Bleyker, werd overgeplaatst naar filiaal Valkenburg, moest met spoed een vergadering worden be legd. Op Donderdag na 6 uur werd deze belegd in de Cantine van ons filiaal (achter de ijskast). Alles was keurig verzorgd, stoelen (kratten, zeepdrum, trapje), tafel (pracht van een eierenkist) en heerlijke koffie van Boffie met sprits. En zo opende de voorzitter de vergadering, prees onze aanwe zigheid en verzocht onze secreta resse de notulen van de vorige vergadering voor te lezen. Allen waren het hiermede roerend eens. Daarna kwam het voornaamste agendapunt aan de orde en wel het kiezen van een nieuwe penning meester (esse). Na stemming werd Mej. Born benoemd, die hierna ontroerd op haar stoel ging staan om de aanwezigen te bedanken voor het in haar gestelde vertrou wen. De scheidende penningmeester werd namens Bestuur en Leden een kristallen asbak aangeboden, waarna deze wilde danken. De ont roering kneep hem echter de keel dicht, doch allen begrepen zijn goede bedoeling. Ten slotte de rondvraag, waarin chef Esters, hoog op zijn trap ge zeten, het punt van de kascontrole aanroerde. De kascommissie beloof- i de ijverig beterschap en mocht j daarop haar functie behouden. Na het sluiten der vergadering gin- 1 gen Bestuur en Leden voldaan huiswaarts, terugziend op een goed Ziezo, de Pinkster zit er weer op en hoed af voor de Bilt! Wist U, dat als die depressie er niet geweest was, haar voorspelling van mooi weer uitgekomen zou zijn? Fantastisch nietwaar? Ove rigens heb ik me niet verveeld hoor. Ik had een prachtig boek, over de Franse revolutie ging het. Nee, ik heb de Pinkster heel knus- sies met de guillotine tussen mijn knieën uitgezeten. De kinderen zijn in die dagen na al die mis lukte beloofde uitstapjes ook zo gezellig, vindt U niet? Op een gegeven ogenblik werd het mij te bar. „Naar de guillotine met dat gespuis", brulde ik verstrooid van uit mijn boek. Drie paar kinder ogen keken me aan met de blik van: „moeten we lachen, moeten we huilen of het voor kennis geving aannemen". Mijn vrouw merkte koeltjes op, dat het blijk baar ook zonder zon mogelijk was zonnesteek te krijgen. Wat zegt U? Wat dit allemaal met de Toneelvereniging te ma ken heeft? Och, dit hoekje moet toch ook vol en ik heb niet veel nieuws. Deze week hebben we Rolien Numan (tante Beatrix uit Dodenhuis) op visite gehad om haar eens te polsen over de regie. Maar tante kost zoveel, dat de Personeelsvereniging daar wel niet in zal trappen. Erg jammer overigens, want wij zouden veel van haar kunnen leren. Nu vrienden, ik eindig met U alle maal een prettige vacantie toe te wensen met mooi weer en gevulde portemonnaie, veel ontspanning en nou ja, we rommelen wel. H. v. P. „Er zit toch geen alcohol in, want dat drink ik nooit!" De oudere dame. die Vrijdag 18 Juni j.l. in het filiaal Bloemendaalseweg 33 te Bloemendaal een glas Coca-Cola kreeg aangeboden, was door deze attentie aangenaam verrast, doch haar onbekendheid met de drank deed haar aarzelen. Na de overtui ging te hebben gekregen, dat Coca- Cola en alcohol niets met elkaar van doen hebben, proefde zij voor de eerste maal van haar leven de drank, die over de gehele wereld in bekendheid haars gelijke niet vindt. De verschillende meningen en op merkingen, die men hoort als gra tis monsters, die in het filiaal ge- i consumeerd worden, biedt voldoen- 1 de stof, dat men ze met de be langstelling, een politiek debat waardig, kan volgen. Het enthou siasme van de voorstanders van een bepaald product steekt scherp af bij de weigering-zonder-com- taar van de tegenstanders. Niet minder duidelijk is het verschil tus sen hen, die graag zonder meer van de geboden gelegenheid profi- teren en de anderen, die in meer dere of mindere mate een aanslag op de huishoudbeurs voelen komen. Dat laatste was duidelijk het ge val met de dame, die het door het Coca-Cola meisje aangeboden glas aannam met de opmerking: „Graag, ik wil het wel eens proberen, maar 'k weet nog niet of ik het zal ko pen." Presenteren van monsters is zowel voor de filiaalchef en zijn perso neel als voor het bedrijf, dat de monsters aanbiedt, een aantrekke- t lijke zaak. Vraag bijvoorbeeld naai de mening van de heer L. Pro voost, de filiaalchef te Bloemen daal. „Het brengt een andere sfeer in de zaak. Ik vind het erg prettig om een artikel eens op een andere dan de gebruikelijke manier naar j voren te brengen." de bedrijfsschool bezichtigd. In de school hopen wij een _.0. kleurentrip van ons eigen bedrijf nodige aandacht te krggen voor te vertonen, die door fotograaf ons mooie vak. IVAriA CONCURRENTIE Dit gebeurde in een van onze filialen in een pro vincieplaats. Het viel op, dat een plaat selijke concurrent steeds dezelfde reclame-artike len adverteerde als ivij en advertentie, die hij zelf I waren, om deze Donder- I moest doorgeventot het dags weer voor de juiste altijd een cent goedkoper. De chef vroeg zich af hoe dit mogelijk was. Hij veronderstelde, dat de man een relatie bij de uit gevers van de krant had, die hem inlichtingen gaf. Om dit te voorkomen, hield hij de tekst voor de laatste ogenblik vast, zo dat er geen gelegenheid meer zou kunnen zijn, dat onbevoegden hiervan ken- 1 nis namen. Dit hielp ech- ter niet. Wat nu te doen? Een toevallige opmerking gaf de oplossing van het raadsel. Een buurman j kwam in de winkel en i vertelde, dat er Donder dagmorgen zeer vroeg, om ca. 5 uur, iemand voor de etalage had ge staan met een zaklantaarn 1 (het was nog donker) en maar had staan schrijven. Dat was dus de oplossing van het raadsel. Ik zal hem wel krijgen, dacht onze chef. De vol gende keer maakte hij een j dubbel stel prijzen en zette Woensdags bij de reclame-artikelen prijsjes die twee cent te hoog prijzen te verwisselen. Prompt adverteerde de concurrent prijzen, die één cent HOGER waren dan die van ons! GEBAK Dat we ook in Bakkerij grondstoffen handelen, bewees filiaal Drieber gen, dat een recept geeft voor een heerlijk ge bakje. Zie maar: Een om gekeerde Zaanse koek besmeerd met ananas abrikozenjam en bespoken met slagroom. Ziedaar het gehele recept en Drie bergen raadt U met klem aan het te propageren, omdat het het fijnste ge bakje geeft, dat je je maar kunt denken. PRINS BERN HARD EN PRINS BERTIL BI] OPENING KOGEL- LAGERFABR1EK Dit hebt U natuurlijk óók in de krant gelezen, maar wéét U dat deze beide prinsen tijdens de lunch genoten hebben van de A.H. koffie en de A.H. kaas? Dit werd verzorgd door Restaurant Bolwerk te Haarlem (Zweedse kok) Men sloeg hiervoor in bij filiaal Gen. Cronjéstraat: 30 pak koffie en 10 kg Goudse kaas en 100 pak roomboter. Aan deze prinselijke lunch werd dus op koninklijke wijze genoten van de A.H. BOFFIE KOFFIE en de onvolprezen A.H. KAAS. Er zit groei in de SNORREN. Alkmaar snort. Van heel, héél prille gewasjes tot de formidabelste ser geant-majoors snorren wandelen er rond. Je ziet vleug-snorretjes, streep- snorren, eerlijke snorren, royale snorren, snorre- baarden, enfin, Alkmaar snort van 14 tot 104 jaar. Wij hebben ons licht eens opgestoken bij chef Fok uit de Langestraat en, natuurlijk, ook daar wordt gefokt en gefokt om toch maar met snor voor de dag te komen. Worden het be scheiden of daverende snorren? Rooie of blonde? In het volgende nummer zult U hen in eer en glo rie kunnen bewonderen. RONDOM DE TOONBANK Het is echt gebeurd! Chef en personeel zijn druk aan het klanten helpen. Daar rinkelt de telefoon Damesstem: „Chef, wilt U bij het be stelde pakje boter ooi nog een ons snijwors doen en een beetje go ei geven, want ik was zo even voor een half on kaas in de winkel, maa de juffrouw heeft veel t krap gewogen!" Een kaars zonder pit i geen kaars. Een man zonder pit i geen man.

Personeelsbladen | 1954 | | pagina 4