O Bartelson bezoektOver thee en President Eisenhower 2 Muziek Ons corps nam deel aan het zesde Bedrijfsmuziekfestival in Den Haag p mm toneelkijker gericAt op AH-FLITSEN Co Lagrand was eerst in Renkum opgenomen voor een onderzoek. Nu ligt hij in Utrecht waar de operatie verricht zou worden. Deze is geslaagd en wij hopen voor Co dat alles weer spoedig ten goede mag komen, wij wensen hem 't allerbeste toe. De heer v. d. Vliet doet ook weer gedeelte lijk zijn arbeid, bezoekt de filialen weer in Amsterdam, dus een mooi en spoedig resultaat. Mevr. Dudink uit Oudorp begint ook weer op te knappen en is nu weer thuis voor verder her stel. Mevr. Pekelharing is ook weer uit het ziekenhuis thuis. Wij wensen ook haar 't allerbeste toe. Mevr. Capelleveen ligt ook steeds, dit is wel een hele op gaaf welke een mens krijgt te ver werken. J. Koomen van C.M. ligt ook nog steeds te bed, veel pijn wat ook nog maar niet weg wil. Collega's van vriend Abrahamsen (C.M.) hebben met Hemelvaarts dag een bezoek bij hem gebracht in ,,Hoog-Laren", wat hij natuur lijk zeer op prijs stelde. Zo kun nen wij door een bezoek nog wat vreugde brengen in zoveel moei lijke dagen. J. Heijn van de V.A. moet ook zes weken 't bed houden Mej. Hollander (H.K.) is nu al 3 jaar ziek, zo nu en dan wip ik eens bij haar aan. Ze is nu weer aardig aan de beterende hand, mag weer aan tafel eten en hoopt dat ze weer eens buiten mag. Kroonenberg (S.B.) is uitgegle den met een emmer heet water, waardoor hij aan gezicht en arm verbrandde. Sondij moest ook enige dagen 't bed houden maar J gaat weer spoedig aan de arbeid. J. Veen (T.W.) is ook weer ge heel hersteld na drie weken rust van de botsing die hij had gehad. Nu oppassen hoor Jan! Zo zijn er toch nog vele gezinnen die in dit leven met veel moeilijk heden te kampen hebben en als 't ene voorbij is, is 't andere er weer. Er is gelukkig ook nog veel vreugde. Bij fam. Haeser werd een dochter geboren, bij de fam. Bloemsma een zoon, bij de fam Roos een dochter en de fam. Lan ge jan een zoon. Wij wensen deze ouders van harte geluk met deze kinderen en hopen dat zij veel ple zier van hen mogen hebben. En de moeders van harte beterschap toegewenst. Ook bruidegom C. Bosnach van ons gefeliciteerd. Wij wensen u beiden een goed en gezond huwelijk toe. Zo mochten wij ook een dankbe tuiging ontvangen van de fam. Binkhorst. Wij hadden ter gele genheid van hun 25-jarig huwe lijksfeest niets gedaan omdat de ze familie toen nog in Rotterdam woonde. Nu hadden wij gemeend bij hun intrede in Zaandam hier voor een attentie te sturen, wat zeer dankbaar werd aanvaard. Klaas Nikolaas is ook nog steeds onder behandeling van de dokter, maar begint nu toch te winnen en Mej. Sondaar loopt ook nog met haar hand, wat nog steeds niet genezen wil. Wij wensen u bei den 't allerbeste toe. Tot slot wil ik nog even iets ver tellen over iets dat navolging ver dient. De A.H.-Harmonie is met Hemelvaartsdag naar Den Haag geweest en kreeg daar van die vereniging een grote V.V.-kaas cadeau van 10 kg. Wat moet men nu met die kaas doen? Onderling verdelen *t Bestuur nam een prachtig besluit; deze kaas sturen wij naar „Oosterweide" waar hij j natuurlijk door zusters en kinde ren met een hoera werd ontvan gen. Prachtig wex-k heren, goed voorbeeld doet goed volgen. Ik wil dan besluiten om u allen straks een prettige vacantie toe te wensen en mooi weer. Weet u wat de wereld zonder thee zou zijn Waarschijnlijk zult u zeggen: „Pi-ecies dezelfde, doch dan dronken we iets anders dan i thee, misschien koffie of chocola- I denxelk." i En toch wagen wij het te betwij felen of dit juist zou zijn. Wij zijn namelijk de geschiedenis van dit axtikel eens nagegaan en zouden u graag even meenemen op dit reisje door de eeuwen heen in versneld tempo. Dan beginnen we in het jaar 2737 voor Chr. Volgens overlevering moet men toen onder de regering van keizer Shen Nung in China het genot van thee hebben ont dekt, maar meer i*eële gegevens vinden we eerst in de Erh Ya, een oude Chinese dictionnaire, omstreeks 350 jaar na Chr. ge schreven door Kuo P'o. Boeddhistische priesters ver spreidden het verbruik over Chi na en Japan. In dit laatste land werd het savoureren van thee een ceremonie, verheven tot een hei lige plechtigheid; het gehele leven stond ondei' de invloed er van. Omstreeks 1200 verscheen hier reeds een speciaal theeboek. Het duurde echter nog lange tijd, voor Europa met dit product ken nis maakte, n.l. in 1610. En het doet ons goed, dat het juist onze Hollandse voorvadex-en waren, die deze aanvoer vei'zox-gden. De neam „thee" namen zij over van de Chinezen in Amoy, die het ar tikel de naam t'e gaven. Engeland, nu theeland bij uitstek, leerde het pas omstreeks 1650 kennen. De thee werd nu ook één van de artikelen, die de onderne mingszin tot het vestigen van ko loniën aanwakkerden. Ook werd door de Europeanen een perfec- tionnering van de px-oductie-me- thoden bereikt door toepassing van een feiTnentatie-proces, waardoor de zwarte blaadjes ontstaan. De Chinezen gebruikten en gebx-uiken nog ongefermenteei'de of groene thee. Ongemerkt is de loop der geschie denis zo door kleine dingen in een bepaalde koers gedreven, t Beste komt dit wel tot uiting bij de los- making van Noord-Amerika van 1 Engeland. Vele grieven hadden de I Aixierikaanse kolonisten tegen het Moederland, doch de emmer liep over toen door John Buil een zwa- re belasting werd geheven op de invoer van thee in Amerika. Dit I leidde n.l. tot de bekende „Boston I Tea Party", waarbij de door de Engelsen aangevoerde kisten thee in het water werden gewox-pen, hetwelk het begin van de vrij heidsstrijd werd. Hierop doelden wij dan ook in de aanvang van dit artikeltje. Hoe anders zou de wereld er misschien zonder dit voorval hebben uitge zien. President Eisenhower was dan nu bijv. Gouverneur-Generaal van een Engelse kolonie en Sena tor Mac Carthy zou op het matje gei'oepen kunnen worden door Premier Churchill. Ja, als Maar thee bestatit wel en dat is maar gelukkig ook. Wat een op wekkende kracht kan er uitgaan van een kop thee, maar dan een kop goede thee. Niet het lichtge- kleurde water, dat wij soms voor- gezet krijgen, want dit heeft met I thee niets meer gemeen. Wij adviseren u daarom: Weest niet zuinig met de theeblaadjes (thee is de goedkoopste drank ter wereld). Gebruik altijd vers ko kend water (dus xxiet uit een boi- j Ier) en voeg naast suiker ook wat j melk toe. J Het bindt het looizuur en ver- j I hoogt het genot. Zet uw thee niet op een lichtje doch onder een 1 theemuts. Bent u het niet gewend het zo te doen, probeert u het dan toch eens een paar keer. U zult meeri van uw thee-uurtje j gaangenieten en iets begrijpen van de heilige eex-bied die de Oos- I terlingen tot hun ritueel bi'acht. Begunstigd door prachtig weer trok ons corps op Hemelvaarts dag met 4 autobussen naar Den Haag om deel te nemen aan het 8e Bedx-ijfsfestival, dit jaar ge organiseerd door Sierkans's Har monie ter gelegenheid van het 75- jarig bestaan van de melkinrich ting „De Sierkan". Notulen Bridge Het neusje van de zalm Nederlaag tegen Weesp Het officiële bxide-e-seizoen is ten Hebt U ook gebraderiet Maandag 17 Mei hadden wij op onze oefenavonden enige gasten in ons midden en wel dr. Schutte en mej. Schrikker, die ter kennis making ons eens opzochten. Bei den zijn hoofdbestuux-der van de Naja, n.l. voorzitter en secreta resse. Opa Schutte, zoals hij genoemd werd, is een man van 53 jaar, maar is des ondanks de hoogst gegradueerde van Nedei'land, 4e dan. In zijn dagelijks leven is hij tandai'ts in Haarlem. Mej. Ans Schrikker is de hoogst gegradu eerde vrouw, 3e dan. Wij als leden van de Judoclub, hebben hieraan een onvergetelij ke avond gehad, want wat zij ons voorzetten, was het neusje van de zalm en de sterkste uit de groep van leden kon niet tegen opa op. Op zijn aani'aden moeten wij zien te krijgen een nieuwe mat van Genemuider biezen en dit is nu na bespx*eking in zo'n vei-gevor- dei-d stadium gekomen, dat wij gerust kunnen zeggen, over en kele weken hebben wij een nieu we mat. Enkele leden van de Judoclub hebben deze matten in Amster- dam gezien in de Dajo van Opa Schutte en waren vol enthousias me. Verder hebben wij contact ge kregen met de Judoclub uit Mon nikendam en hopen in de toekomst eens naar hen toe te gaan. J. BOON, secr. Het officiële bridge-seizoen is ten einde. We hebben het besloten met een fikse nederlaag tegen Weesp. Comixientaar? Zij zijn nog te sterk voor ons! Nu kreeg ik van verschillende kanten het verzoek om ook een zomei'-competitie te spelen. Hiex-- aan zijn natuurlijk bezwaren ver bonden: vacanties, vissen, etc. Maar laten zij, die vast van plan zijn om iedere week te komen, dit even doorgeven, dan draaien we wel een wedstrijdschema in elkaar. In afwachting van een bestuurs besluit moeten wij helaas nog even wachten met het aanvangen der beginners-lessen. H. Tafelfennis De Zaanse kampioenschappen hebben A.H. weer enige klinkende successen opgelevei'd. Allereerst natuurlijk het kampioenschap van Mevr. S. Geldei-man bij de dames. Na een spannende wedstrijd nog wel tegen een andere A.H.-ster: Mevr. T. Vethaak. nadat ze samen alle andex-e dames uitgeschakeld hadden. Deze beide dames wisten eveneens beslag te leggen op het kampioenschap dubbelspel in de hoogste damesklasse. Proficiat dames, een prachtige prestatie! Met wisselend succes hebben we nog enige wedstrgden gespeeld tegen andere verenigingen. Tegen Treffex-s (Wormer) en ZTTC (Zaandam) werden het resp. 44-6 en 24-6 ovexwinningen, maar te gen TTB (Wormerveer) moesten wij met 20-10 't onderspit delven. G. van de vergadering van Di rectie en Contactcommissie op 11 Juni 1954. Aanwezig de dames C. Moeder- zoon en J. van Wiel en de heren Ir. J. van Wijk, J. C. Berghege, J. Overmeer, J. Sikkes, M. van Vliet, S. Vos en H. K. Engel. 1. Wanneer personeel van de sme derij 's nachts uit zijn bed ge haald wordt, wordt daar een z.g. loopuur voor betaald. Wanneer echter de voiige dag reeds afgespx-oken wordt om vroeg te beginnen, dan geldt, evenals bij andere werkzaamheden, de ploegengeld-regeling. 2 De ventilatie op de B.F. blijft een probleem. Er zijn 2 oplossin gen mogelijk, n.l. de glazen wand dóórtrekken of de band nog een hoek laten maken en verlengen tot in de pakkamer. Toegegeven wordt dat de ventilator alleen maar het idee geeft van verkoe ling, omdat dezelfde warme lucht in beweging wordt gebracht. De kwestie heeft de aandacht. 3. De band van de bandoven loopt wel eens langs de rand en komt dan tegen de schorten van de meisjes aan, zodat niet alleen op de schorten, maar ook op de kle ding vlekken ontstaan. Met de smedei'ij is opgenomen hier een afscherming aan te brengen. 4. De beschuitinstallatie moet thans meer pi-oducex-en dan voor heen, omdat er meer vi-aag is naar beschuit en wij nauwelijks daax-aan kunnen voldoen. Er wordt nu in 2 ploegen gewei-kt en zijn er mensen bij geplaatst. De vexiioogde productie geldt dus wèl de installatie maar niet de mensen. Dit zou trouwens niet mogelijk zijn omdat de Arbelds- studieafdeling de taken, in ver band met de taxiefstelling, nauw keurig heeft vastgesteld. Algemeen. Er zal een mededeling worden opgehangen over het uitstapje met de kinderen van het perso neel, teneinde te weten op hoeveel kinderen gerekend moet worden. De wijnkelder heeft geen radio aansluiting. Het is echter te kost baar om deze voor één meisje aan te leggen. Nu de electrische fietspomp de fect is, wordt gevraagd om een goede voetpomp. Wanneer er des morgens vroeg of des avonds veel fietsen zijn, wordt verzocht deze in de stalling te plaatsen en niet in de steeg van de fabxiek. Dit is accoord. De nieuwe tafels voor het O. G. zijn bij de schilder. Wanneer men in bedrijfsverband wil voetballen, moet men dit zelf organiseren. Voetbal en shirts zijn beschikbaar en in terreinhuur kan tegemoet gekomen worden. Gevraagd woi'dt voor ovexwerk op de V.A. ook Amstex-dams perso neel in te schakelen. Het is de bedoeling dat alle meis jes, onafhankelijk van de datum waarop zij in dienst zijn getre den, in ieder geval de stopweek vrij krijgen. Mochten er enige meisjes in de stopweek moeten werken, dan kx*ijgen zij een an dere week vrij. Met de bouwafdeling is opgeno men om achter het internaat een afdak te maken voor motorfietsen. Ongeveer half negen uit Zaandam vertrokken, wax en wij reeds om 10 uur in Den Haag, waar wij ont vangen werden in de Dierentuin. De terrassen en het gebouw wa ren spoedig vol, want langzamer hand waren totaal ongeveer 1000 geüniformeerde muzikanten van diverse bedx-ijven geaiTiveerd. Om half elf werden de bestuurs leden in een der zalen verwacht, waar de voorzitter van Sierkan's Harmonie een woord van welkom sprak. Namens de 12 deelne mende corpsen werd aan de Di recteur van „de Sierkan", de heer S. J. de Vries, een encyclopaedie in 15 delen aangeboden. Ieder corps ontving vex-volgens een in cellophaan verpakte kaas. Na afloop werd alle deelnemei'S een lunch aangeboden in de grote zaal. Om 1 uur stonden alle corpsen klaar om een mars te maken dooi de stad. Het werd een behoorlijk lange mars en menig muzikant zal wel blij geweest zijn toen de Dierentuin weer was bex*eikt. Na een korte pauze marcheerden de corpsen naar het Plein, waar op de trappen van het gebouw van de Hoge Raad, gezamenlijk enkele marsen ten gehore wei-den gebracht. Na afloop marcheerde ons corps met de Harmonie van Calvé uit Delft en de muziekvereniging- Hartog uit Oss naar het Wagen plein voor het geven van een kort concert. Om half zeven stapten de muzi kanten van Albei-t Heijn weer in de bussen om naar het restaux*ant „Den Hout te x-ijden. Hier werd gezellig gedineerd. 10 uur vertrokken wij weer uit Den Haag. W. DE GROOT. Ziezo, de Pinkster zit er weer op en hoed af voor de Bilt! Wist 11. dat als die depressie er niet geweest was, haar voorspelling van mooi weer uitgekomen zou zijn? Fantastisch nietwaar? Ove rigens heb ik me niet verveeld hoor. Ik had een prachtig boek, over de Franse revolutie ging het. Nee, ik heb de Pinkster heel knus- sies met de guillotine tussen mijn knieën uitgezeten. De kinderen zijn in die dagen na al die mis lukte beloofde uitstapjes ook zo gezellig, vindt U niet? Op een gegeven ogenblik werd het mij te bar. „Naar de guillotine met dat gespuis", brulde ik verstrooid van uit mijn boek. Drie paar kinder ogen keken me aan met de blik van: moeten u>e lachen, moeten we huilen of het voor kennis geving aannemen". Mijn vrouw merkte koeltjes op, dat het blijk baar ook zonder zon mogelijk was zonnesteek te krijgen. Wat zegt U? Wat dit allemaal met de Toneelvereniging te ma ken heeft? Och, dit hoekje moet toch ook vol en ik heb niet veel nieuws. Deze week hebben we Rolien Numan (tante Beatrix uit Dodenhuis) op visite gehad om haar eens te polsen over de regie. Maar tante kost zoveel, dat de Personeelsvereniging daar wel niet in zal trappen. Erg jammer overigens, want wij zouden veel van haar kunnen leren. Nu vrienden, ik eindig met U alle maal een prettige vacantie toe te wensen met mooi weer en gevulde portemonnaie, veel ontspanning en nou ja, we rommelen wel. H. v. P.

Personeelsbladen | 1954 | | pagina 4