AHHIT5IN 4ifcVan Oost- en Westzijde Nieuws van alle kanten Wai moet mijn zoon worden Wat denkt U van iiliaalchef peper en jon AH-FLITSEN Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. Zaandam lie jaargang - No 6 Juni 1954 Verantwoordelijk eindredacteur H. K. Engel, Hoofd Personeelszaken Redactie: G. J. van Hulzen, in- en externe betrekkingen Aan dit nummer werkten mee: Algemeen De Arbeidsstudieafdeling Peper en Zout J. Ph. Bartelson Personeelfonds H. J. Bobbe Illustratie Stien Beuker Voor ons een vraag, thans een weet A. Broek Voor ons een vraag, thans een weet A. Knauff Voor ons een vraag, thans een weet Sj. Vos Voor ons een vraag, thans een weet J. Schoen Illustratie Verslaggevers Verenigingsnieuws J. Boon Judo W. de Groot Muziek P. J. Goudriaan Tafeltennis H. A. v. Petten Toneel Verschijnt elke 3e Vrjjdag van de maand. Copie binnen elke 2e Dinsdag van de maand bij Personeelszaken, post No 181. KAAS Elke maand wat te moeten schrijven voor de Flitsen valt niet mee, want de personeelsleden worden wat voorzichtiger met praten, als ze zien dat wat ze gezegd hebben de volgende keer in de Flitsen staat. Desondanks ben ik wel aan de weet gekomen, dat wij in ons midden hebben een verwoede verzamelaar van oude voorwerpen van pl.m. 100 jaar geleden. Zaterdagsmiddags springt hij op de fiets om links en rechts te informeren of er niets van zijn gading is. Oude wandborden, ansichtkaarten, enfin, alles wat van je bet-overgroot moeder is geweest, alles kan hij gebruiken. Bonaparte zelf is ook in de rommelkast gekropen en wat hij anders op de vuilnisbak gelegd zou hebben, kon Jan gebruiken. staat Alkmaar volgende maand 700 jaar. Nu hebben ze een „snorren-actie" ingezet. Wij hebben twee Alk- maarse collega's op de afdeling, maar ze bezitten nog geen snor. Kom heren, laat 'm groeien of hebben jullie niets, of is moeder er op tegen Tot een volgende keer. K. De schooltijd loopt binnenkort weer af. Vele ouders zullen zich afvragen: ,,Wat nu?" 3 jaar geleden hebben we in de Flitsen ook een lans gebroken voor ons mooie kruideniersvak, waar nog vele pittige jongelui in geplaatst kunnen worden. Zoals in elk vak moeten de nieuwe krachten eerst door de „molen", dus de wijk in, schappen vullen, magazijn opruimen enz. Later volgt dan een periode achter de toon bank of in een Z.B. Uw zoon maakt intussen zg. rayon- winkeldagen mee en demonstra ties van leveranciers, zoals Uni lever, Linthorst en Conimex. La ten wij hopen dat hij ook enige malen uitgenodigd wordt om de cursus in onze bedrijfsschool hier in Zaandam mee te maken. Als uw zoon dan een jaar of 26 tot 28 is, en hij heeft zijn diplo ma's, komt hij in de vervanging (voor chef) en zal hij, wanneer zich daartoe een mogelijkheid voordoet (en die zijn er de laatste tijd vele!) een eigen filiaal krij gen. Hij heeft dan een goed in komen en een vrije woning. Wanneer uw zoon (of dochter) hier meer van wil weten, over loon en vacantieregeling, kleding e.d., laat hij (zij) dan eens gaan praten met de heer Koerse op ons Hoofdkantoor (tel. 32) of met een van onze filiaalchefs in uw buurt. Dus oudere leden onder ons per soneel, wanneer jullie nog wat hebben, struin de kasten eens na en vraag aan moeder de vrouw, of er nog wat is. Je kunt hem er mee helpen, ook oude munten zijn i welkom. Op het moment is er niet veel bijzonders meer. Cees rijdt nog steeds behoorlijk op zijn race-fiets. Hij was eerste in Hoorn, maar jammer genoeg als ik ga kijken, is hij betrokken in een valpartij of heeft brokken aan zijn fiets. Wij hebben ook een nieuwe kaas- schraapmachine gekregen, een van het nieuwste model, en nou is het het beste om de oude uit het jaar 100 op te ruimen, en er nog 2 nieuwe voor de in de plaats te nemen, want hij werkt prima. BONAPARTE. KAAS II Een groot aantal griep-, verkoud heid- en andere bacillen dwong onze Kaas-verslaggever Bonapar te zijn koffer op te zoeken. Het was ook geen kleinigheid. Men kon er in de buurt geen oog meer van dicht doen, zulke daverende hoestbuien als er ten beste werden gegeven. Men dacht aan een oude ,,Rennés"-motor die door de Zaan Dank brengen aan Directie en Personeel voor de bewezen attenties Fam. Binkhorst bij hun verhui zing. Fam. Ligthart bij hun huwelijk. G. Bloemsma bij zijn ongeval en de geboorte van zijn zoon. ging maar 't was afkomstig van Buurman Boon. Hemelvaartsdag bracht echter verbetering. Met een ongelooflijke snelheid stapte Boontje op de fiets, eerst naar Oostzaan en naar nog 3 an dere adressen: „Hoe laat moeten we beginnen?" was de vraag. „Om zes uur. Mooi!" Vrijdagmor gen zes uur echter geen enkele Boon te bekennen. Zouden dezelf de bacillen hun aanval opnieuw ingezet hebben? Maar nee hoor! Om half acht wordt Mevr. Boon verlost van een, haar 4 dagen last bezorgende Jan. Ook dat moest ik u even laten we ten van de ass.-verslaggever REMPLACANT! C.F. Ook ik zal mijn aandeel leveren aan de A.H.-Flits. Ten eerste zou ik een ernstige waarschuwing willen geven ten aanzien van het trappenhuis. Loop voorzichtig de trap af, vooral 's Zaterdags, wan neer de trap een goede beurt krijgt. Enkele weken geleden viel iemand van de natte trap, nog gelukkig met goede afloop. U ligt gauwer ln 't ziekenhuis dan dat u thuis bent. In de vorige Flits is er geschre ven over de „Kleine Vader", maar welke afdeling bezit de „Langste Vader" Wat de productie van de hazel- nootrepen betreft, 't wordt al be ter, maar de goede weg hebben wij nog niet gevonden, maar dat zal ook gauw tot 't verleden be horen. Zoals u allen gelezen hebt, be- Gehoord op de auto races in Zandvoort: Hij is bij het tanksta tion voor een ouwe klare en een dubbele Es so. De beste medicijn, een klantenboekje van Al- bert Heijn! Ja*vfcj«} Jalcwj vader Wat is er fout met het brievenarchief? Als een brief begint met Mijne Heren, bergen wij het op onder de letter M. Ik vind het prettiger de tenniskampioen schappen te Noord- wijk op de televisie te zien; je hoeft je hoofd dan tenminste niet steeds van links naar rechts en omgekeerd te beivegen. Vacantie-regenverzekenng De polis!! WIST U: dat Luilak niet als vroege dienst wordt uitbetaald? dat het over een klein jaartje weer Pinkster Drie is? dat er een hausse bij de medische dienst in tabletjes tegen lucht- ziekte is? dat een orkest in het O. G. geen beletsel hoeft te zijn om de krant te spellen? dat er bij het optreden van het Dutch Swing College ook nog per soneel van A. H. aan wezig was? dat croonen" makke lijker lijkt dan het is? dat ,,Oh mein Papa" pas over een jaar of dertig op het repertoir van het Dutch Swing College wordt gezet? dat de winnaar van het schaaktournooi nog steeds niet bekend dat er voor de nieuwe vleugel ook een pianis te beschikbaar is? dat de beste schaak meesters aan de kant zitten? Gfl J 0 OOW VLIEGEN „Pappie!Daar is Mammie al. Ze rijdt net de garage binnen!" Indien twee mensen, die dezelfde taak heb ben, het steeds eens zijn, is een van de twee nutteloos; indien zij het steeds oneens zijn, zijn beide nutteloos. Wij maken een zo snel gevechtsvliegtuig, dat het niet eens bewape ning nodig heeft. Wijs pappie precies waar je dat ding gevonden hebt Vervolg Heer de Vries lichtte jaarverslag mondeling toe „Wij zoeken deze productie- en omzetverhoging dan ook in ande- re richtingen. Pas wanneer al on ze machines, al onze verkoop plaatsen, onze expeditie en onze medewerkers volledig efficient en economisch verantwoord werken, zal de noodzakelijke omzet- en productieverhoging bereikt zijn." „Doch ik moge er nogmaals op wijzen dat efficient en economisch werken geenszins werken bete kent waarbij het uiterste van het menselijke kunnen wordt gevergd. Dit zou ronduit oneconomisch zyn." Ook het punt van de zelfbedie ningszaken nam spreker nog eens extra onder de loupe. De uiter mate kostbare bedrijfsuitrusting van dergelijke zaken vraagt, wil men renderend werken, een wel tot in de hoogste graad opgevoer de doeltreffendheid en daardoor een nog snellere omzet. Enkele woorden wijdde de heer de Vries aan de ondernemingsraad, waardoor het personeel thans in een vorm, die door de wetgever bedoeld is, vertegenwoordigd zal worden. De vroegere kantoor- en cabriekscommissie zullen hierdoor ophouden te bestaan hoewel het mogelijk blijft dat een aantal van hun speciale taken door aparte commissies zullen worden over genomen. De heer de Vries sprak, met be trekking tot de ondernemings raad, de hoop uit dat dit lichaam in staat zal zijn begrip te kweken voor alles wat in het bedrijf leeft om te komen tot die ideale in terne samenwerking die een mo dern bedrijf zo nodig heeft. Een van de vragen van de aan wezigen was voor de heer de Vries aanleiding om dieper in te gaan op het probleem van de z.g. rand- bedrijven. De vraagsteller formu leerde dit punt als volgt: „is het bekend of de omzet-stijging ten koste van andere kruideniers gaat of is deze gebaseerd op een con sumptie-vergroting „Natuurlijk," aldus de heer de Vries, „is er consumptie-vergro- ting mogelijk; wij leven wat dat betreft nog op hetzelfde peil als in 1938, terwijl de statistieken aanwijzen, dat in Amerika sinds 1938 de consumptie per hoofd 2^ maal zo groot geworden is." „Daarnaast zou ik de vraag willen stellen: „wat verhoogt de wel vaart van het volk?" „Het ant woord daarop is: hogere produc tie." „Wanneer ik," aldus de heer de Vries, „mijn huis wil laten schilderen en de ene schilder vraagt daar 300 gulden voor ter wijl de tweede het voor 400 wil doen omdat hij eenmaal langza mer werkt, dan kies ik natuurlijk die van drie honderd." „En zo is het in het gehele economische le ven van een land." „Er zullen al tijd mensen blijken te zijn die toe vallig niet in de goede hoek zit ten; die niet helemaal mee kun nen komen." „Naar mate productie en derhalve welvaart zich in een land verho gen. doen zich onvermijdelijk der gelijke gevallen voor." „Het is, mijns inziens, niet in de laatste plaats voor de betrokke nen van groot economisch belang dat zij, wellicht ongewild, door de gemeenschap er opmerkzaam op gemaakt worden, dat hun diensten in de op een bepaald moment heersende verhouding, niet meer economisch verantwoord zijn." „Hier doet zich het verschijnsel van de z.g. frictie werkloosheid voor." „Het is altijd mogelijk en ook noodzakelijk dat de overheid in dergelijke gevallen verzachten de maatregelen treft; nooit ech ter mag het voorkomen dat de overheid tracht, in dit verband, de vooruitgang tegen te houden." Aan het slot van deze belangwek kende vergadering dankte de heer Kraaij de heer de Vries voor zijn uiteenzetting.

Personeelsbladen | 1954 | | pagina 2