De lieer J. W. de Vries lichtte jaarverslag mondeling toe Malando wint van Ramblers Bezoek beroepskeuze-adviseurs Hoe staat het met onze Ondernemingsraad? Uitstapje kinderen op Woensdag 4 Augustus Oversteken bij Ook ideeënbus voor de kanioren «■milium Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam Op 24 Mei j.l. heeft I)r. Bomli met de leden van de kantoor- en contactcommissie het concept reglement besproken voor onze toekomstige Ondernemingsraad. Dit reglement is gemaakt naar het voorbeeld, dat de bedrijfscom- missie van het Grootwinkelbedrijf heeft opgemaakt. Zoals u zich zult herinneren be staat zo'n Bedrijfscommissie uit vertegenwoordigers van werkge vers en werknemers. Ons concept-reglement is nu ter goedkeuring opgezonden aan deze Bedrijfs-commissie. Er liggen van andere bedrijven echter ook regle menten op goedkeuring te wach ten, dus kan het nog wel even duren voor we tot de verkiezingen over kunnen gaan. Beloningen ideeënbus fabrieken Afgelopen week zijn de volgende beloningen toegekend: 1 x f 30; 1 x f 20; 2 x f 15; 1 x f 12.50; 2 x f 10; 1 x f 7.50; 1 x f 5 en 8 aanmoedigingspremies van f 2.50. Uit erkentelijkheid voor het op treden van de 7 orkestenhebben de meisjes 5 mooie gramofoon- platen. waaronder een van een opera-orkest, aan de Directie aangeboden, ten gebruike op de fabricksradio-installatie. Dit gebaar is bijzonder op prijs gesteld. Hartelijk dank. Het Sint Nicolaasfeest is er voor de kinderen van 4 tot en met 7 jaar en daarom is het jaarlijkse uitstapje bedoeld voor kinderen van 8 tot en met 12 jaar. De bus is besteld voor 4 Augus tus. Waar de tocht heen gaat, is nog een verrassing. De heer Van Rooyen heeft de leiding en de da mes Bartel son, Berghege, Meijn en Sikkes zijn weer de groeps leidsters. Personeelsleden met kinderen van 8 tot en met 12 jaar die de tocht mee willen maken, worden ver zocht dit schriftelijk op te geven, met opgave van geboortedatum van de kinderen, uiterlijk Zater dag 10 Juli a.s. in de rode bus bij Personeelszaken. Interessante bijeenkomst voor bet personeel „Wij verklaren hierbij gaarne, dat de uitkomsten van 1953 alleen konden worden verkregen door de ijver en toewijding van ons ge hele personeel, waarvoor wij bij deze gelegenheid gaarne onze dank betuigen." Met voldoening refereerde de heer J. W. de Vries, tijdens een mondelinge toelichting op het jaarverslag, welke dezer dagen voor het personeel gehouden werd in ons O.G. aan deze zinsnede uit dit jaarverslag. De heer J. XV. de Vries licht de verschillende gegevens van het jaar verslag toe op het flanel-bord. station Zaandam Bus ha"9'bii kamer Heer Kraai' aan S FSFjË&Z Een verstandig idee kan iedereen hangt op de bovengang bij de ka- Over de zebra's! wel^eens hebben; daarvoor behoef mer van de heer Kraaij. Het is zo langzamerhand een goe de traditie geworden dat de heer J. W. de Vries ten tijde van het uitkomen van 't jaarverslag hier op een nadere uiteenzetting geeft. Ook dit jaar voerde de heer de Vries, aan de hand van de, op een schoolbord genoteerde jaarcijfers, het aandachtig gehoor binnen in het rijk van de financiën en eco nomie van onze onderneming. Sprekende over de, uit het jaar verslag bekende cijfers, wees de heer de Vries o.m. op het grotere bedrag voor belastingen. Hij ver klaarde dit aan de hand van het feit dat speciale leveranties een snelle afschrijving van dure, voor die leveranties noodzakelijke ma chines vereiste. En wel veel snel- lei\ dan de door de belastingen vastgestelde termijn. Hierdoor drukken deze extra afschrijvingen Vele jongelui steken, komende uit de Botenmakersstraat, recht streeks de Provinciale weg over. Zij brengen daar zichzelf en an deren mee in gevaar. Onlangs werd een van de jongens door een bromfiets aangereden. De brom fietser viel gemeen en had brok ken. De jongen liep door zonder zich om z'n slachtoffer te bekom meren. We hopen dat de andere overstekers sportiever zijn. Het is daar voor het station wer kelijk uitkijken en steek over bij het voetgangerspad met de witte strepen i -j- uiuivacu ucic c.Mid aisi je heus geen accountant, sales- Schrijft het idee zo duidelijk rno- op de post belastingen manacer of infpnipnr tp 9;iin o-pIHlr en tinnnnn»,.! ,i_ 6. manager of ingenieur te zijn In alle bedrijven komt het voor dat soms een lid van het perso neel op een gedachte komt waar door het werk beter, efficiënter of prettiger gedaan kan worden. Aan de andere kant komt het ook vaak voor dat de mensen „bedrijfsblind" worden en door de dagelijkse sleur niet meer zien dat bepaalde werkzaamheden op een omslachtige wijze worden ver richt. Een aanwijzing van een an der kan gunstige resultaten geven. Als u ooit zo'n idee mocht heb ben, al lijkt het uzelf misschien gelijk op en deponeert het in de Uitvoerig ging spreker in op de Als het bruikbaar Is krijgt u er een goede beloning voor. Deze be loning wordt vastgesteld door een commissie die voor dat doel is samengesteld. De commissie be staat uit de volgende personen: C. Govers, C. Kraaij en D. Vet- haak. Komt dus naar voren met uw idee. Niet alleen de ideeën over uw eigen werk zijn welkom, maar ook over alle andere zaken, b.v. over winkelinrichting, verkoop, artikelen, enz. De uitslag van de stemming isI seren, zo mogelijk buiten, achter Accordeola 7 stemmen j ons G' Corduwener 1 stem I Eij de prijsvraag was eveneens Skymasters 19 stemmen gevraagd of men wilde opgeven Eddy Christiani 4 stemmen welk orkest men dacht dat de Ramblers 44 stemmen meeste stemmen zou verzamelen. Malando Dutch Swing Coll. 47 stemmen 8 stemmen Totaal 130 stemmen 60 van de meisjes heeft dus gestemd, hetgeen een goed resul taat is te noemen. Allen hartelijk dank voor de medewerking. In samenwerking met de perso neelsvereniging hopen wij met Malando op Zaterdag 21 Augus tus a.s. een dansavond te organi- Hier volgt het resultaat: Accordeola 1 stem Corduwener stem Skymasters 14 stemmen Eddy Christiani 3 stemmen Ramblers 43 stemmen Malando 41 stemmen Dutch Swing Coll. 2 stemmen De meisjes, die verwacht hebben dat Malando de meeste stemmen zou verzamelen, gaan dus met het uitstapje mee. De bedoeling is om op Woensdag 30 Juni a.s. met een bus op stap te gaan naar Scheveningen en Avifauna en om 4 uur op Schip hol te verzamelen, waar 7 meisjes mogen vliegen. Nadere publicaties volgen op het publicatiebord. Hier de gelukkigen: K.B. P. C. J. v. d. Wiel, T. van Anke ren, E. de Vries, H. J. van Dort. B.B. K. Fritzen, J. Schaap. J. C. van Dijk, M. G. Buisingh. A. Kreeft, T. Wessels. V.A. positie van de aandeelhouders. „Dit zijn," aldus de heer de Vries, „de mensen, die in het verleden het geld voor ons bedrijf gefour neerd hebben, maar die dat ook op het ogenblik en in de toekomst zullen moeten doen." „Nu zowel aan het verkoop-, als aan het productie-apparaat steeds hogere eisen gesteld zullen wor den, blijft het voor ons van groot belang hoe haar aandelen op de beurs beschouwd worden." Aanschouwelijk, aan de hand van een in verschillende onderdelen fictief honderd-gulden-biljet, illu streerde de heer de Vries het feit, dat van iedere binnen gekomen 100 gulden er slechts 0,72 naai de aandeelhouders ging, d.w.z. een van de kleinste percentages waarin dit biljet verdeeld wordt. Grondstoffen eiste 73,28 op. loon en sociale lasten 10,8 kos ten 9,8 afschrijvingen 3,15 belastingen 2,49 reserves 0,19% en tantièmes 0,21 Bijzondere aandacht besteedde j spreker aan de prijsverlagings- I kwestie. „Slechts in een econo misch gezond land kan een bedrijf zich gunstig ontwikkelen en wij hebben die gezondheid voor één deel weer In onze eigen hand," aldus spreker. opzichten beantwoord. Het is zelfs zo, dat de resultaten van het ogenblik de meest optimistische begrotingen overtroffen hebben, en dit heeft, aldus de heer de Vries, de mening van de directie versterkt, dat men op de enig juiste weg is. „Juist aan die productieverho ging," vervolgde de spreker, „wil ik wel gaarne enkele woorden wijden. Van bepaalde zijde wordt n.l. gesuggereerd dat onze produc tieverhoging uitbuiting en afbeu ling van onze medewerkers tot gevolg zou hebben." „Het zal u duidelijk zijn, dat me thoden als b.v. „uitbuiten" van werknemers wel voor korte tijd zullen werken; evenwel op de lange duur moet zoiets onherroe pelijks fout lopen. En aangezien wij deze productieverhoging ge projecteerd hebben voor vele tien tallen jaren in de toekomst, zou het niet van wijs beleid getuigen wanneer wij onze toevlucht na men tot methoden die slechts een kort leven beschoren zijn. Verder lezen pagina 2, kolom 5 Nieuwe plaat van Glenn Miller in de fabriek Horst. S.B. H. Kostelijk, H. de Boer, H. Sa voy. A. Balder, S. Vuyk, L. Ney- man. V.F. A. Imminga, Th. Akkerman. VV.K. L. Grootkerk. Mag. I. M. J. Stokvis. P.M. J. H. Boon. Onze meisjes luisteren naar het Dutch Swing College. Sommigen kijken L.F. vriendelijk, maar anderen nogal critischG. Wirds, J. Weeland. Velen van u zullen in Tuschinsky Het succes van de maatregel om of Roxy de film „de Glenn Miller een belangrijke hoeveelheid pro- Story" gezien hebben met James A. Oudeboom-Beukers, Th. Ekert, ducten in prijs te verlagen op het Stewart. Voor onze fabrieks-pick- P. C. v. d. Meulen, C. Balder, T. moment waarop, oppervlakkig up hebben we een plaat op de kop Kwast, J. Balder, F. Kalenka, C. beschouwd, het vanzelfsprekend getikt, waarop door de oorspron- Helsloot, J. Oostingh, C. Oostingh. leek. deze te verhogen, zulks naar kelijke band van Glenn Miller zijn rp /-. u~;,n aanleiding van loon- en huurver- meest bekende melodieën voor hogingen, blijkt groot te zijn. komen, zoals Moonlight Serenade, Aan de verwachting dat èn gro- In the Mood e.d. Wij hopen dat u tere productie èn snellere omzet, met evenveel genoegen als wij de verlaging van de winstmarges naar deze goede dansmuziek zult zou kunnen opvangen, is in alle luisteren. T. Groothues-Heidkamp. C.F. W. G. Hendrix, S. Olyve, H. v. d. Hagen, E. v. d. Velde-v. d. Meu len, M. v. Buuren-v. Zutphen, J. Ewijk, C'. R. Bierwolf-v. d. Wat denkt men over het kruideniersvak Op Vrijdag 9 Juli a.s. krijgen wij Woudt is opgenomen. Ook wordt 30 beroepskeuze-adviseurs van daar een enquête besproken, die Gewestelijke Arbeidsbureaux op wij gehouden hebben onder de bezoek, 's Morgens wordt verga- Nederlandse schooljeugd, inzake derd in de hal van ons O. G. en hun opinie over het kruideniers- 's middags worden de fabriek en vak. de bedrijfsschool bezichtigd. In de school hopen wij een z.g. 1J hopen met al dlt bezoek meer kleurenstrip van ons eigen bedrijf waardering te krijgen voor het te vertonen, die door fotograaf vak van verkoper (ster). ïWALITf/f Flitsen Fabr/Zaan juni 1954 11e Jaargang No. 6 - Juni 1954

Personeelsbladen | 1954 | | pagina 1