Een excursie en een vliegtocht Slapeloze nachten over walvisvlees ^wautèt^ ■minimin Overstelpende drukte vroeg bijzondere maatregelen voor het personeel Scholen komen op bezoek Medische dienst is geen zoete inval Onmogelijke situaties law mopje vi\w Ml/** Ruim 4000 bezoekers bij opening Formosa Buitenhof Vele jaren gespeeld in H.F.C. 1 Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam SAH002000006 Flitsen Fabr/Zaan mei 1954 11e Jaargang No. 5 - Mei 1954 Onder deze kop moest de directie van Formosa zich Maandag na de opening tot het Haagse publiek wenden. De tekst van deze mededeling spreekt voor zichzelf en geeft een duidelijk beeld hoe vol het geweest is en hoe moe op het eind van de dag de medewerkers waren. De mededeling gaat dan als volgt verder: Lientje Grootkerk en Bertha Kooi zin gen voor de microfoon, begeleid door Jan Corduwener Aan u nu de moeilijke taak om voor deze 7 or kesten cijfers te geven. Het formulier, waarop dit moet gebeuren, bevond zich in het Maart-num mer van de Flitsen. Mocht u het kwijt zijn of pas daarna bij ons zijn komen werken: we heb ben nog genoeg reserve- formulieren bij Personeels zaken, dus komt u ze maar halen. Het is echter de be doeling dat er maar 1 per persoon wordt ingezon den. Gaat u er dus even rustig voor zitten en vraagt u zich af: Welk orkest vond ik nu het beste en hoe vond ik de andere Kunt U zich onze verbazing voorstel len. Zaterdagochtend 1 Mei om half tien. een uur eerder dan vastgesteld, moesten wij Formosa op het Buiten hof openen; de touwtjes, die wij voor het terras gespannen hadden, waren om 9 uur reeds verbroken. Eerlijkheidshalve moeten wij vermel den. dat de sloten van de deuren niet geforceerd zijn. De stroom van nieuwe belangstellende en oude trouwe gas ten bleef aanzwellen. Ondanks de uitbreiding moesten wij de gehele dag tot onze spijt constate ren. dat wij tafels enhanden te kort kwamen. Het was een onafge broken komen, 's Avonds om 8 uur 2 uur voor ons normale sluitingsuur werd het de tientallen serveuses, die toch weten wat vliegensvlug is de koks. die óók in figuurlijke zin voor vele hete vuren hebben gestaan, te machtig. 1213 kannetjes thee, 2376 Aangezien het een enkele maal kopjes koffie, meer dan 1000 gebakjes voorkomt dat men zich wèl ziek en 632 lunches en diners met of zon- meldt maar vergeet de huisarts der aperitief waren geserveerd. Wij j te waarschuwen, wordt er nog hadden de idee, dat wij op dat mo- eens met nadruk op gewezen, dat ment het uiterste van onze medewer- het noodzakelijk is ook uw huis- kers hadden gevergd. En hoe graag arts in te lichten. Wanneer dit wij het ook wilden, toen kon er nie- niet gebeurt, kan dit tot gevolg mand meer worden ontvangen. hebben dat u geen recht hebt op Formosa moest worden gesloteneen uitkering ingevolge de Ziek- Dat was een vreemde gewaarwording tewet. voor Gasten en Directie. Gelukkig volgde een Zondag, waarop al onze medewerkster en -werkers zoals ook in Formosa te Amsterdam en Utrecht gebruikelijk is hun vrije dag genieten om weer op Maandag morgen met frisse moed aan hun taak te beginnen. Het ziet er naar uit dat Formosa Den Haag een succes zal worden. Het gebouw dat op de lijst van monumentenzorg voorkomt is van binnen geheel gerestaureerd, en het moet gezegd, wat men van dit interieur heeft weten te maken grenst aan het ongelooflijke. Bij ziekmelding ook huisarts waarschuwen Het le elftai van H.F.C. enige jaren terug. Rechts gehurkt de heer Ligtenstein, die jarenlang de linksbuitenplaats bezette. Evenals het vorige jaar, ontvan gen wij tegen de examentijd weer excursies van leerlingen van ver schillende scholen. Wanneer dit nummer verschijnt, zijn intussen achter de rug de volgende be zoeken 10 Mei: Rijkstuinbouwschool Hoorn 12 Mei: Zaanlands Lyceum. 14 Mei: Huish.school Leeuwarden 18 Mei: Huish.school Amsterdam 21 Mei: R.K. Vakschool voor Meisjes Leiden Het voorlopige verdere program ma luidt: 25 Mei: Pharmaceutische studen ten 1 Juni: Nijverh.school Amster dam (100 meisjes!) 3 Juni: Nijverh.school Deventer 11 Juni: Huish.school Alkmaar 16 Juni: Kweekschool voor de Detailhandel Koning-propagandist In de film „Roman holiday", die enige weken in Tuschinsky draai de. wordt op een moment aan een prinses, die incognito met vacantie is, gevraagd: „Wat doet je va der?". waarop zij antwoordt: „Die is public-relations man." Aardig gevonden. Wij dachten meteen aan onze Prins Bernhard, de beste goodwill-ambassadeur, die wij ons kunnen denken. De laatste jaren staat er op de deur aan de Medische Dienst een bordje, waarop naar keuze ver licht kan worden: binnen wachten niet storen. Of er nu helemaal niets brandt of dat „niet storen" verlicht is, toch zijn er nog altijd collega's die weliswaar kloppen, maar dan ook meteen binnen stappen. Hierdoor kunnen, zoals u begrijpt, de onmogelijkste situaties ont staan. Het is verboden om de Medische Dienst binnen te gaan, zonder dat er voor u opengedaan wordt. Onze prijsvraag De heren Ligtenstein en Valk lezen geïnteresseerd de extra edi tie van onze Flitsen ter gelegen heid van het jubileum van onze heer J. W. de Vries Wij spraken met de heer P. Ligtenstein Formulier uiterlijk 7 Juni inzenden Inkopen is een moeilijk en interessant vak Op Woensdag 2 Juni speelt het zevende en voorlopig laatste or kest, het Dutch Swing College. Wij hopen dat deze serie u beval len is, hoewel wij aan het applaus merkten, dat wij verwend waren geworden en later niet meer zo J enthousiast en spontaan reageer den als in den beginne. En daarna: Welk orkest zal de meeste stem men verzamelen? Het formulier moet uiterlijk Maandag 7 Juni a.s. in de rode bus bij Personeelszaken gedepo neerd zyn. De 40 meisjes, die het beste ge raden hebben, gaan een dag op excursie en de 7 allerbeste mogen vliegen als ze willen. Chef Ko- nings heeft gevraagd of hij voor eigen rekening mee mag vliegen, dus het kan gezellig worden. HAAK IN WIE VLIEGT ER MEE? Bij het jubileum van de heer De Vries vertelde Max Tailleur, dat hij een keer bij een vriend op bezoek was, die tot zyn verwondering plotseling een mooi landhuis had gekocht. De woonkamer werd bewon derd, de schilderijen aan de wand en de meubels. Max zei: „Tjonge, tjonge, hoe heb je dat allemaal zo voor elkaar gekregen?" „O, heel eenvoudig, van Albert Heijn's Boffie-bonnen." „Dat lap je 'm. Hoe bestaat 't. Mag ik nu de andere kamers eens zien?" „Dat kan niet, die zitten vol met koffie". Onze onderdirecteur-verkoop, de heer P. Lig tenstein, is 34 jaar oud en heeft zijn jeugd door gebracht in Haarlem, waar zijn vader, de heer M. Ligtenstein, trouwens nóg woont. De heer L. Jr. haalde daar zijn einddiploma H.B.S. A 5 j. cursus en kwam op bijna 18-jarige leeftijd, zo van de schoolbanken, bij ons bedrijf. „Bij wie kwam U terecht, toen U bij ons binnenstapte?" „Bij de heer S. de Vries, die toen de assistent was van Dr. Bomli die tevens de scepter zwaaide over de correspondentie-afdeling, waar overigens maar 2 typistes en een jongste bediende werkzaam wa ren. Daarna ging ik naar de afdeling van de heer Dil, die de kostprijs berekening behartigde van de im- portpartijen. Vanaf 11 uur 's mor gens zat ik daarna bij mijn vader op het kantoor. Die had een cur sus voor mij samengesteld over het zuidvruchten-vak, alles geno teerd in blauwe schriften, die ik nu nog bezit. Ook heb ik nog gewerkt bij de heer J. Kok, die toen de kostprij zen en fabrieksboekhouding had, terwijl ik 's middags ook wel in de winkel Westzijde werkte. De opzet was dat ik niet alleen het inkoopvak zou leren, maar ook het kruideniersvak." „Hoelang heeft die opleidings periode geduurd?" Zuidvruchten ,,Na een jaar werd ik te werkgesteld bij een Zuid vruchten-import-firma in Amsterdam, waar ik even eens een jaar geweest ben. De bedoeling was dat mijn opleiding zou worden voortgezet met een periode in het buitenland en in derdaad ben ik toen naar het Londense kantoor ge zonden van een Ameri kaanse firma in zuid vruchten en conserven. Dit zou gevolgd worden door een tijdje bij een thee-firma, maar door het uitbreken van de oorlog kwam hiervan niets te recht. In September '39 werd ik toen geplaatst bij de distributieafde ling, die hoofdzakelijk door de heer Valk werd beheerd. Begin '42 kwam ik dan definitief op de af deling inkoop, maar dat was in die tijd niet zo moeilijk, want er was in het geheel geen import. We moesten veel met surrogaten werken en we kregen toewijzingen aan de hand van voor-oorlogse import-percentages. Het laatste oorlogsjaar werd de verbinding met Haarlem moeilijk. Als er geen razzia's dreigden, kwam ik op de fiets naar Zaandam en voor de rest „balanste" ik in de filialen van Haarlem en omgeving, terwijl we daar plaatselijk ook de inkoop van grossiers regelden." „Hoe ging het toen na de oorlog?" „De eerste jaren waren we af hankelijk van centrale importen. Maar de surrogaten waren ten minste verdwenen. In '50 konden we weer vele artikelen individueel importeren en werd 't werk weer Verder lezen pag. 3, 4e kolom

Personeelsbladen | 1954 | | pagina 1