Het 25-jarig jubileum van de heer J. W. de Vries Uitgifte van f 960.000 gewone aandelen Onze cantine concerten Voorgesteld dividend over 1953: 9% Paasschietwedstrijden in ons O.G. Het nieuwe loonbriefje lezen is niet moe Onze plaats aan tafel Drukte tijdens schaftuur ^WALITE/7" Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam De heer H. van Petten, de voor zitter van onze kanloorcomnv.ssie, spreekt in ons O.G. de heer W de Vries toe. (..En ik meen het nog ook!") De data zijn nu definitief De vorige keer schreven wij, dat het programma voor de 7 orkes ten voorlopig was. De contracten zijn nu met het Arbeidsbureau ge tekend en de data. in de vorige Flitsen genoemd, zijn nu defini tief. Intussen hebben we Accordeo'a, Jan Corduwener en de Skymas- ters alweer achter de rug. Nu vol gen dus nog: Donderdag 22 April: Eddy Chris- tiani. Donderdag 6 Mei: de Ramblers. Donderdag 20 Mei: Malando. Woensdag 2 Juni: Dutch Swing College. Denkt u om de prijsvraag? Niet op grasveld lopen Het grasveld achter de tuin van ons Ontspanningsgebouw is pas I gezaaid. Wij verzoeken u dringend er met over te lopen. Op 6 April j.l. heeft de inschrijving plaats gehad op de uitgifte van nieuwe aandelen van onze N.V. In de toelichting wordt vermeld dat de investeringen de laatste 7 jaar 26.9' millioen gulden hebben bedragen en de afschrijvingen 14.4 millioen gulden. De omzet heeft in 1953 127 millioen gulden bedragen tegen 118 mil lioen in 1952. Aan de aandeelhoudersvergadering zal worden voorgesteld een divi dend uit te keren van 9 (1952: 8 Stijlvolle viering in concernverband Op 1 April was de heer J. W. de Vries, lid van onze Hoofd directie, 25 jaar aan onze bedrijven verbonden. Des morgens werd hij met zijn vrouw en kinderen door de commissarissen en de directie op het hoofdkantoor ontvangen, waar hem, volgens de traditie, het gouden kruis van verdienste werd uitgereikt. Als bijzondere attentie voor zijn jarenlange waardevolle mede werking werd hem eveneens een nieuwe Pontiac ten gebruike gegeven, welke na afloop van de ontvangst werd voorgereden en prompt in gebruik werd genomen. Des middags was er voor het per- zamelde het gezelschap zich in soneel gelegenheid om de heer De de lobby van hotel de l'Europe in I Vries te feliciteren. Hij werd Amsterdam. Aangezien de jubila- daarbij toegesproken door de j ris er niet in had toegestemd dat heer H. van Petten, de voorzitter de relaties en de pers van zijn ju- van de kantoor-commissie en de bileum op de hoogte gebracht zou- heer J. Sikkes, de voorzitter van den worden, werd aan de aanwe- de Contact-commissie van de fa- zigen een extra-editie Gelijk met de aandelenuitgifte wordt een 5 20-jarige lening aangegaan van 2 millioen gulden, welke middelen gebruikt zullen worden ter dekking van de uit gaven in verband met nieuwe ves tigingen en vergroting van het productie-apparaat. Eveneens wordt vermeld dat, on danks de prijsveidagingen, een aanmerkelijke vergroting van de omzet, zowel in geld als in goe deren, in nagenoeg alle delen van het concern merkbaar is. Dit zijn allemaal gezonde gelui den, waar we ons over kunnen verheugen. Voor onze spaarders heeft een di vidend van 9 tot gevolg dat ons Spaarfonds 7.02 rente geeft! A/bert Heijn aan de top Zaterdag 10 April was wel een dag in het teken van de bedrijfs- bewaking. Overdag schietwedstrij den en 's avonds judo. De schietwedstrijden verliepen vlot en gezellig. De politie, reser- ve-politie, Steun Wettig Gezag en brieken. De echtgenoten van de heren G., J. en A. Heijn waren eveneens aanwezig, hetgeen een bijzonder cachet aan deze bijeenkomst gaf. Behalve de voltallige hoofddirec tie en onder-directie waren er de bedrijfsdirecteuren en boekhou ders van Sterovita, de directeur van de A.H.-Flitsen uitgereikt. Gerard Kok, onze postloper, kwam in vol ornaat met een AKO-pet op, die editie rondbrengen, waarin ove rigens vrijwel geen verstandig woord afgedrukt stond. De recla me-slagzinnen van onze verschil lende ondernemingen waren er door elkaar gehaald, de bijzonder- van de Riva, medewerkers van de heden van enige aanzittenden Max Tailleur telt op zijn vingers hoeveel soorten moppen er zijn. Vaml ijsfabriek, velen van het kantoor en de fabrieken, bij el kaar een 200 personen. Hartelijke demonstratie. Hoewel de ..instuif" maar een uur duurde, was het toch een harte lijke demonstratie van de waar dering die de jubilaris in ons con cern geniet. Er waren vele bloem stukken en cadeaux, die voor een gezellige omlijsting zorgden. Des avonds was er een diner voor de commissarissen, directies en stafleden en een aantal medewer kers van het gehele concern, to taal 66 personen. Om 7 uur ver- Scherpschutter Marie Zuidema de Beschuit legt aan. De heren D. A. ter Wee en Leger stee nemen het tegen elkaar op. de ploegen van enige bedrijven waren onze gasten. In totaal hebben 120 mensen ge schoten en zijn er 1000 eieren als i prijzen uitgereikt. Namens B. en W. kwam wethouder Tilkema des morgens kijken, 's Middags kwa men onze nieuwe commissaris van politie, de heer Van IJzendoorn en hoofdinspecteur Coelingh. De he ren J. Heijn, D. A. ter Wee en J. i Legerstee hebben eveneens ge- I schoten waarbij bleek dat de heer Legerstee speciaal een scherp- i I schutter is. De leiding was in handen van in- specteur de Rave en de brigadiers Arts en Kosters. De commandant van onze bewakingsgroep, de heer G. van Urk, had met zijn mensen I de zaak voorbereid. Schieten blijkt ook al een fasci- nerende sport te zijn, want ieder een liep met zijn schietschijf in de hand zijn resultaten toe te lichten! Hieronder de namen, van degenen die 45 of meer punten geschoten hebben A. Stens (48), H. K. Engel (46), J. Legerstee (45), D. Abbink (45), H. v. Urk (45), Jaket (politie) (45). Heijblom (St. en W.) (45), Keizer (St. en W.) (45). Als bijzonderheid vermelden wij nog, dat de rij van schutters en schutteressen des morgens ge opend werd door onze troef Marie Zuidema van de Beschuit, die wel iswaar niet 5 tienen schoot, maar toch de beste dame van de dag bleek te zijn. Jac. Sikkes. de voorzitter van de Contactcommissie van aan het woord. fabrieken. werden er in vermeld, kortom de inhoud was beslist anders dan anders. Om half acht gingen we aan tafel. Het menu was uitstekend ver zorgd en alles liep op rolletjes. Joop de Leur bespeelde de piano en de heer Mijnders maakte vele foto's. De sprekers. Achtereenvolgens werd gesproken door onze commissaris, Jhr. Six van Hillegom (onze president commissaris, Prof. Dr. G. M. Ver rijn Stuart, was door ziekte ver hinderd), de heer J. Heijn, de heer D. A. ter Wee, die namens de on der-directie en de Zaandamse aan wezigen twee keurige clubfau teuils aanbood, de heer J. van Heuveln, de directeur van For mosa, die namens de directies van de dochterondernemingen een zilveren kandelaber meebracht en de heer C. Kraay. Als laatste spreker kwam de heer De Vries zelf aan het woord, die op geestige maar toch ook ern stige wijze dank bracht, voor de hartelijke medewerking, die hij steeds heeft ondervonden. Ten slotte kwam als verrassing klok slag 11 uur Max Tailleur binnen, even overgewipt uit de Doofpot, die op de hem eigen, onnavolgbare wijze ons nog 20 minuten bezig hield. De heer De Vries kan terugzien op een stijlvolle en hartelijke vie ring van zijn jubileum, hetgeen aantoonde, dat wij in ons gehele concern één team vormen, een team waarmee het goed werken Bestudeer de bijlage goed Het nieuwe loonbriefje, waarvan een voorbeeld en een toelichting in dit nummer van A.H.-Flitsen is ingevouwen, is niet moeilijk te lezen, mits men dit met verstand en overleg doet. Daarom leek het de heer Bester- veld van de Loonafd. een goede gedachte de verschillende punten grondig toe te lichten, zodat men begrijpt wat op dit voor een ieder zo belangrijk document geschre ven staat. Bestudeert u de toelichting dus grondig, dan helpt u uzelf. Nu ons personeel op zo korte ter mijn aanmerkelijk uitgebreid is, is dat ook duidelijk merkbaar Telefoonreparaiie opgeven via Centrale Het komt meermalen voor dat er telefoon-reparaties aan een mon teur van de P.T.T. worden opge geven. Dit is niet de bedoeling. Wij verzoeken u telefoondefecten op te geven aan onze telefoniste, die daarna contact opneemt met de P.T.T. tijdens de middagpauze in ons O.G. Stoelen zijn er genoeg, maar plaatsen aan tafels niet. Daar komt nog bij dat de bedrijfsschool tafels nodig heeft om in de hal te lunchen, terwijl er ook nog tafels in de fabriek gebruikt worden. Teneinde uit de moeilijkheden te komen, hebben wij er 8 tafels bij besteld, waarvan wij hopen dat deze spoedig ter beschikking komen. Wanneer het zo door gaat, moe ten we er aanstonds een O.G. bij bouwen. §AH0020„Uvw Hitsen Fabr/ZaanapnM954 11e Jaargang No. 4 - April 1954

Personeelsbladen | 1954 | | pagina 1