Goed nieuws voor muzieklief hebbers Onderdirecteur J. Legerstee had een harde leerschool iNa schooltijd in de winkel Om de twee weken een band! Ouderavond Zaanlands Lyceum Het is Uw eigen belang 11e Jaargang No. 3 - Maart 1954 Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam De heer Legerstee met de filiaalschefs, die de O.P.W. bij het Kroger-concern wonnen. Altijd genoegelijk Op Dinsdagavond 13 April zal de eerstvolgende ouderavond van het Zaanlands Lyceum in ons O. G. gehouden worden. Verschillende van onze perso neelsleden hebben kinderen op het Zaanlands Lyceum. Vroeger wer den de ouderavonden in het Nut gehouden en wist je niet wie de leraren waren en moest je hals brekende toeren verrichten door over allerlei stoelen heen te klim men waarna je in een queue te recht kwam voor een leraars tafeltje. We hebben toen de rector, Dr. Oosterhuis, aangeboden de ouder avond voor hem te organiseren in ons O.G. De laatste jaren vindt deze bij eenkomst nu tweemaal per jaar bij ons plaats. De leraren hebben keurig een naambordje voor zich met ver melding van het vak, dat zij do ceren. Er is voldoende ruimte om een rij te vormen en de leraren en de ouders krijgen gratis koffie. Het heeft nu meer weg van een societeitsavond, iedereen spreekt iedereen weer eens en wij stellen er een eer in om een goed gast heer te zjjn. Verliezen van treinkaarten Het komt nogal eens voor dat de treinkaarten worden verloren, i Wij raden u aan, zodra u deze ontvangt, uw fabrieksnummer er op te vermelden, zodat wanneer er een treinkaart bij de portier of Personeelszaken wordt terugge bracht, wij direct kunnen zien van wie de kaart ls. Bekijk deze foto eens goed! Het i is zo maar een plaatje van een aantal meisjes die naar de mu ziek luisteren. Zoals U weet, is het niet de bedoeling van een foto dat iedereen er zo „mooi" mogelijk op komt. Een foto moet iets vertellen en dat gebeurt hier. Fotograaf Woudt is er bijzonder goed i I de aandacht weer te geven. Aangezien het concert, dat de Ramblers bij ons gaven, zo in de smaak gevallen is, heeft de Directie besloten om achtereen volgens 7 maal om de 2 weken een band uit te nodigen om van 121 uur in ons O. G. te spelen. We stoppen het werk, voorzover mogelijk is, van 11.5513.05 uur, de tafels staan in lange rijen en I V(0ensdag 5 Mel: De Ramblera. er wordt alleen koffie geschonken (gratis). vVe vertrouwen dat deze stunt in Donderdag 22 April: Eddy Chris- tiani. Donderdag 20 Mei: Malando. Vvoensdag 2 Juni: Dutch Swing de smaak valt en dat u gezellig College. Aan de dirigenten zullen we vra gen of af en toe enige van onze fany Bron en Marcel Tieleman de microfoon. in zult haken! Hier volgt het voorlopige pro gramma: Donderdag 11 Maart 1954: Accor- deola. Donderdag 25 MaartJan Cordu- wener. Woensdag 7 AprilDe Skymas- i ters. Aanmelding bij ziekenfonds Het is onlangs voorgekomen, dat De belangrijkste fondsen voor ons een meisje zelf operatiekosten personeel zijn: moest betalen, omdat bleek dat zij zich niet had laten inschrijven Dij een Ziekenfonds, in den regel is men reeds aange sloten bij een Ziekenfonds, wan neer men bij ons in dienst treedt, behoeft alleen een nieuwe werkgeversverklaring door ons te worden getekend. Teneinde in het vervolg dergelijke onaangenaamheden voor betrok- nenen te voorkomen, wordt deze zaak voortaan zo geregeld, dat op van indiensttreding de werkgeversverklaring plus even tueel het aanmeldingsformulier voor het betrokken Ziekenfonds door ons aan het fonds gestuurd wordt. Dit is echter alleen mogelijk met de volle medewerking van het be trokken nieuwe personeelslid, om dat hij of zij duidelijk moet weten bij welk fonds hij of zij is inge schreven of zich wil laten inschrij ven. 1. Alg. Ziekenfonds Zaanland, Ged. Gracht 69-71, Zaandam. 2. Algemeen Ziekenfonds, Beulingstraat 8, Amsterdam (A.Z.H.). 3. Amsterdams Ziekenfonds N.V., Keizersgracht 167, A'dam. 4. Alg. Ziekenfonds Ziekenzorg", Keizersgracht 719, A'dam. 5. Alg. Ziekenfonds Rotterdams Ziekenfonds, Sarphatistraat 4, Amsterdam Mocht één van de reeds werkzame personeelsleden niet aangesloten rr- 1 r 3UI1111CIH zijn bij een Ziekenfonds, dan ver- zoeken wij u in uw eigen belang, nnen- dringend contact op te nemen met Haak Personeel szaken meisjes het refrein voor de micro foon mogen zingen en of een meis je de band eens mag dirigeren. Do meisjes die de prysvraag win nen, mogen vLegen en een dag uit. In deze Flitsen kunt u een for mulier aantreffen, waarop inge vuld moet worden het aantal pun ten dat u elke band toekent (pun ten tot 10, evenals op school) en onderaan, na afloop van de serie, de band waarvan u denkt dat hij de meeste stemmen op zich ver enigd heeft. U wordt verzocht dit formulier, ingevuld en onderte kend, uiterlijk 7 Juni 1954 in de rode bus bij Personeelszaken te deponeren. De 40 meisjes, die het beste ge raden hebben, mogen op een weekdag met een bus een dag er op uit, terwijl de 7 meisjes, die aan de spits staan, aan het eind van die dag met de K.L.M. een rondvlucht boven Amsterdam mogen maken. Aan deze prysvraag mogen ook meedoen meisjes, die pas bij ons komen werken wanneer deze serie reeds aan de gang is. We kunnen veilig aannemen dat zij de ver schillende bands wel van de radio Wie vliegt er mee! Onze verkoopleider, de heer J. Legerstee, is 40 jaar oud en werd geboren te Rotterdam. Het kruideniersvak is hem al vroeg met de papiepei ingegeven in de kruidenierszaak van zijn vader. Zijn schooltijd (L.O. en Mulo) bracht de heer Legerstee in Rotterdam door, voor voetbal en andere spelen werd hem nau welijks tijd gegund, want in zijn vrije tijd stond hij op 9-jarige leertijd in een speciaal op maat gemaakte stofjas al achter de toonbank, af te wegen en te verkopen. Tussen twaalf en kwart over éen moest hij in zijn eigen wijkje horen en bezorgen en z'n boterhammen eten teneinde om half twee weer op school te zijn. Van vier tot acht s avonds herhaalde zich dit. „Enfin, hoe het zo vroeger ging in ons vak, hebt U kunnen lezen in het interview met onze heer ter Wee," aldus de heer Legerstee. „Speciaal de Zaterdagen waren zwaar. Na schooltijd in de winkel, we bleven open tot 12 uur en om 1 uur 's nachts was je eindelijk klaar met schoonmaken." „Toen ik 14 jaar was en in de 3e klas van de Mulo zat, moest ik 3 maanden voor het eindexamen van school af, omdat mijn vader ziek werd. Ik leerde graag en de hoofdonderwijzer zelf moest er aan te pas komen om mij te bewegen de school vaar wel te zeggen." Met 2 man personeel beheerde de heer Legerstee toen een half jaar lang alleen de zaak van zijn vader. Als jongen van 14 jaar moest hij inkopen, de administratie voeren en verkopen. Daar tegenover stond, dat hij 0.50 per week salaris genoot plus kost en inwoning! „Tot mijn 20e jaar ben ik bij mijn vader in de zaak gebleven. Des avonds studeerde ik. Na een jaar had ik het praktijkdiploma Mer- curius Boekhouden en daarna liep De heer Legerstee wordt geïnter viewd voor radio Cincinnati. ik bij Schoevers Duits en Engels, terwijl ik mezelf wat wegwijs maakte in studieboeken over ge schiedenis, economie en alle soort lectuur, die ik over ons vak te pakken kon krijgen. Uit die tijd heb ik ook mijn kennis over menu- leer, die voor een kruidenier on ontbeerlijk is. Op 20-jarige leef tijd moest ik in militaire dienst. Toen ik later als onderofficier re- cruten africhtte, hex-innerde ik me wel, dat ik mijn zelfvertrouwen mede putte uit het feit, dat ik van mijn vader worstelen had leerd!" „Terug uit dienst had ik er geen zin meer in om bij mijn vader in de zaak te komen. Hoewel zijn winkel altijd goed is gegaan, had ik toch meer fiducie in de toe komst bij een groot bedrijf. Ik had coen intussen een meisje, dat zal ook wel een van de redenen ge weest zijn, dat ik plotseling over mijn eigen toekomst begon te den- .ten." U begrijpt het, dat grootbedrijf was natuurlijk Albert Heijn. Voorwegen en vouwen De heer Legerstee werd getest door de heer Middelkoop, die destijds rayonleider was in Den Haag. De test bestond uit voorwegen, vou wen e.d. Nou, dat was de sollici tant blijkbaar wel toevertrouwd Het begin van de carrière lag dan bij chef K. Smits in Bussum, een drukke zaak, waar 3 jaar als be diende werd gewerkt. Daarna volgden enige jaren als chef in de Aert van der Goesstraat in Den Haag. In de oorlog werd deze zaak tijdelijk opgeheven en werd tot het einde van de oorlog, met de slech te vervoersmiddelen die er nu een maal waren, gebalanst, bonnen gecontroleerd en gewerkt in de grossierderij in de Koningstraat in Den Haag. „Na de oorlog zei de heer ter Wee: „Kom maar naar Zaandam, dan kun je de administratie con troledienst weer opzetten, die ln de oorlog onder de heer Rozema Verder lezen op pag. 4, 3e kolom "^WAUTE/t-" Flitsan Fabr/Zaan maart 1954

Personeelsbladen | 1954 | | pagina 1