Het verhaal van de prijsverlagingen De Ramblers komen A.H. buiten de grenzen Ijsbeer in Elsevier op 1 Maart a.s. in ons O.G. Een daad, die om durf vroeg Eerste phase een succes Bedrijfsschool voor de verkoop Internaat in gebruik genomen Instelling Ondernemingsraad niiiiiiinniNi Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam 11e Jaargang No. 2 - Februari 1954 Onze heren G. Heijn, R. Talsma, de Directeur van Sterovita en Dr P. E. J. Bomli zyn onlangs enige weken naar Casablanca ge weest. Behalve dat de reis schitterend was, bleek ook het zakelijk ge- t deelte van de tour zeer geslaagd Gesproken is o.a. over condens- melk en suikerwerk verkoop. Hier blijkt weer uit hoe goed het is om af en toe eens persoonlijk con tact op te nemen. Mevr. C. Tuinman-van Zaancn zwemt nog bij strenge vorst. In de Typhoon en in Elsevier heeft een reportage met foto's gestaan van een clubje van 12 Zaandamse dames, die tussen de ijsschotsen aan het zwem men waren. Onder hen was ook Mevr. Tuinman, de vrouw van Jo Tuinman van de smederij. Wij hebben respect voor het doorzettingsvermogen van deze dames. Er was ook een krant, die schreef, dat Zaankanters toch wel bijzonder veel lef hadden, want ze zwemmen bij 10° vorst en verlagen tegelijk de prij zen Prijsverlaging - dus verhoging van omzet De prijsverlagingen, die door onze directie ongeveer een maand ge leden werden aangekondigd als reactie op de laatste loons- en huur verhoging, hebben heel wat stof doen opwaaien. Het is niet by benadering te zeggen hoeveel pennen hierdoor in beweging gezet zijn, maar als men een blik werpt op de enorme hoeveelheid pers knipsels, die over deze prijsverlagingen handelen, dan is er één ding zeker: Albert Heijn was de laatste maand wel „in het nieuws", zoals dat in een vakterm heet. En terecht: Het feit, dat de leiding van ons bedrijf nu eens niet de weg van de minste weerstand nam en na de loons- en huurverhoging zei: „Kom, wij gaan de prijzen verhogen," maar integendeel de morele moed had de prijzen van ongeveer 25 producten te verlagen, werd door de Nederlandse pers en door de Nederlandse huisvrouwen als nieuws van de eerzte orde beschouwd. Evenals 2 jaar geleden Malando gespeeld heeft, verzorgt de VARA van de Ramblers o.l.v. Theo L'den van 12.0713.00 uur. Voorzover de productie het toe laat, gaan we allen tegelijk eten. De bel gaat om 11.50 uur, waarop iedereen zich snel naar het O. G. moet begeven. De tafels staan in Verslaggeefster mejuffr. A. G. Scherphuis van „De Typhoon" verkocht Grunneger kouken aan verslaggevers van „De Tijd", „De Zaanlander" en „Het Vrije Volk" 'ije Volk, de Tijd, de Typhoon en de Zaanlander op bezoek. Op 8 Februari j.l. hebben onze wij komen op deze bedrijfsschool De pers op bezoek personeeltrainer, de heer A. H. annex internaat nog nader terug. Pilger en zijn assistent, de heer zij zal n.l. een belangi'ijke schakel vormen in de verdere uitbouw van Th. A. van Duimen, met een 13 tal leerlingen onze bedrijfsschool ons verkoopapparaat, voor de verkoop in gebruik ge nomen. Beneden bevindt zich de winkel om in te oefenen en boven het leslokaal. Aan de overkant van de Oostzijde is de slaapzaal en de maaltijden worden in de hal van ons O. G. gebruikt. Hierbij een paar foto's van het interieur. Prompt kregen wij op 11 Febr. al verslaggevers van het Gekocht werdt er altijd, doch alleen bij de zakenman, die zich bekend weet te maken tijdens de middagpauze voor ons thans een uitzending uit ons O. G. Musman op Maandag 1 Maart a.s. lange rijen klaar, de koffie staat al op de tafels en wordt later ge ruisloos bijgevuld. Er behoeven geen bonnetjes voor te worden af gegeven. Om 12.07 uur moet het muisstil zijn. Om 13.05 gaan we eer aan het werk. Op het sein van de dirigent zingen we natuurlijk mee. Vorige maal met Malando bleken ve een daverend succes te zijn. iVe rekenen op uw medewerking lat we nu weer een voorbeeld van liseipline en enthousiasme zijn! Het laat zich aanzien, dat men per 1 Juli a.s. zal geraken tot Instelling van een Bedrijfscom- missie voor de Grootwinkelbedrij- /en. Wanneer dit het geval is, zal onze Directie tijdig overleggen met onze Contact- en Kantoor-com missies over een concept-regle ment voor de O.R. Ook in de radio, zowel in beschou wende als in amusementspro gramma's werd aandacht aan dit feit besteed en men sprak er over het algemeen in pryzende woor den over. De weekbladen namen gunstige commentaren op en zo kwam het dat het grote publiek binnen de kortst mogelijke tijd nauwkeurig was ingelicht over het feit, dat de directie van Albert Heijn het niet sociaal ver antwoord vond de huisvrouwen de dupe te laten worden van loons- en huurverhoging. Hiermede werd een economische daad van bete kenis gesteld, die echter niet zonder risico was. Immers, het spreekt vanzelf, dat enerzijds huur- en loonsverhoging, ander zijds prijsverlagingen het bedrijf handen vol geld kost. Verhoogde omzet Men hoopt deze grote kosten te kunnen opvangen door een ver hoogde omzet en de ervaringen van de eerste weken wijzen er op dat deze omzet in eerste instantie volkomen aan de gestelde ver wachtingen voldoet. Het spreekt vanzelf dat andere bedrijven volgden. De heer G Heijn had bij de aankondiging van de prijsverlagingen de hoop uitgesproken dat meer on dernemingen op het door ons ingeslagen pad zou den volgen en inderdaad is dat het geval geweest. De heer Pilger aan het woord in het nieuwe leslokaal Natuurlijk waren er ook groepen, die achter deze sociale actie alleen minder fraaie motieven zochten en men heeft daarvan natuurlijk blijk gegeven. Het vakweekblad de Kruidenier ging zelfs zover het A.N.P., het officiële Nederlandse Persbureau, er van te beschuldigen niet ter zake kundig te zijn en zich voor een handig ingeklede reclame stunt van Albert Heijn te hebben laten misleiden, een en ander na dat ons bedrijf vergeleken was met de figuur van een beruchte Pruisische oplichter. In de journalistiek is het de ge woonte dat een strijd met de pen elegant gevoerd wordt. Journalistiek vraagt verantwoordelijkheidsgevoel Met modder gooien is niet moei lijk; dat kan iedere leerling-jour- nalist en het is juist de taak der ouderen de onervaren journalist op de verantwoordelijkheid, die het voeren van de pen hem op legt, te wijzen. Het valt ons tegen van de redac tie van de Kruidenier, dat deze haar argumenten niet op een rus tiger wijze naar voren gebracht heeft. Liet de Kruidenier door haar emotionele toon zich niet wat te veel in de kaart kijken? Inmiddels heeft de leiding van ons bedrijf A gezegd en men is vast besloten de eens gekozen lijn te blijven volgen. Van alle kanten wordt onze houding met instem ming begroet en het is niet on mogelijk dat het grote publiek binnen niet al te lange tijd nog meer van ons zal horen. Mensen met durf iMensen met durf Het stemt tot tevredenheid dat ran het roer van ons bedrijf men sen staan die niet bang zijn eens iets te ondernemen, die niet te rugdeinzen voor een risico ndien daar het algemeen be- ang mee gediend wordt. Het s een geruststellende gedachte oor alle medewerkers, dat zulke nensen het A.H.-schip in de juiste :oers houden. Een koers, die wel- raart betekent voor k'anten, maar :eker ook voor alle medewerkers. Immers het is uw belang dat het bedryf voorspoed kent; het is het belang van het bedrijf dat het u voorspoedig gaat. Over cijfers qespvvhew Jén onvoorzichtige daad Bezorgt uw maat twee tellen schrik, Uw chef drie minuten zorg, De chirurg vier uur drukte, Het ziekenhuis vijf dagen werk, U zelf zes weken pijn. De maatschappij zeven maanden last, Uw gezin acht jaar gebrek, En uw vrouw levenslang verdriet! VWAUTf/f SAH002000002 Flitsen Fatx/Zaan februan 1954

Personeelsbladen | 1954 | | pagina 1