Alléén de draak is misschien nog te red den, want die kan niet lezenDe tovenaar veegt met zijn hand over z'n ogen en zucht nog eens. Dan richt hij zich weer tot de twee vrienden en vraagt aan Boffie: ,,En, m'n jongen, wat voert je hierheen?" Nu doet Adriaan Konijn een stap naar voren en duwt de verbaasde Boffie opzij, „AhumtjaehHum! Ik ge loof dat ik, alom bekend en geroemd speurder, die een bijzonder scherp ver stand paart aan eheeneh Ahum! Ik wil maar zeggen, dat wij U wilden vragen ons te helpen de door Katrijn geroofde koffie-vooraad van Albert Heijn terug te halen. Boffie en ik hebben het alléén al geprobeerd, maar die poging is mislukt. Niet door mijn schuld natuurlijk! Ahum! Tja, enne eh Driedribbel begint te lachen. Hij geeft Boffie een vriendelijke por in z'n zij. „Trek het je maar niet aan, hoor!" zegt hij, „ik weet precies hoe het gegaan is. Ik heb alles zien gebeuren in m'n kristal len toverbolZo heb ik ook gezien, dat Adriaan alles bedorven heeft, door dat hij zó bang werd, dat hij de hik er van kreeg. Daardoor ontdekte de heks jullie schuilplaats en was Adriaan bijna door haar gevangen genomen." Driedribbel moet weer lachen. ..Zal ik nog méér vertellen?" vraagt hij plagend aan Adriaan, die bedremmeld met z'n grote teen figuren op de vloer tekent. „Ahumtjaeh, neeik ge loof niet dat het nodig is!" zegt de be roemde speurder. „Dat is maar tijdver- Ahum!" Nu schiet ook Boffie in de lach over de onverbeterlijke opschepper. „Laten we liever een krijgsplan ontwer pen!" zegt hij, en met deze verstandige opmerking keert de ernst weer in het huisje van Driedribbel. De tovenaar klapt in zijn handen en dadelijk, daarop komt de jas binnen zwe ven. Het is een raar gezicht en Adriaan kan er nog steeds niet aan wennen. „Een 13

Boffie | 1985 | | pagina 8