Jullie hebben natuurlijk allemaal wel eens gehoord van Boffie, het bekende reclamekereltje van Albert Heijn. En als je nog niet van hem gehoord hebt, is dat ook niet erg, het belangrijkste is, dat Boffie er weer is. Een hele tijd is hij weggeweest, maar dat komt omdat hij een ontzettend lange reis gemaakt heeft en bij zoiets gebeurt het- wel dat je langer opgehouden wordt dan je bedoeling was. Maar nu is hij weer terug en zwerft door het hele land met zijn beroemd blad vol met geurige kop pen koffie van Albert Heijn. Op het ogenblik heeft Boffie het erg druk, want overal waar hij komt heeft hij handen vol werk om de mensen van zijn lekkere koffie te laten proeven. Boffie houdt van die drukte, maar toch, als je goed kijkt, zie je, dat zijn gezicht helemaal niet vrolijk staat. Nee, beslist niet! Er zit een diepe rimpel in zijn voorhoofd. Zó diep, dat de zorgen beslist wel héél erg moeten zijn. En dat zijn ze ook Als Boffie die avond klaar is met zijn werk loopt hij diep in gedachten door de met maanlicht overgoten straten naar huis. Hij is zo in gedachten verzonken, dat hij helemaal niet hoort, dat iemand hem bij zijn naam roept. Het is Adriaan Konijn, Boffie's beste vriend. Nu vragen jullie je natuurlijk af, wie Adriaan Konijn wel is, en dat is niet zo vlug verteld, want Adriaan is maar niet zo een gewoon konijn. O nee Het is een bijzonder konijn, een konijn met een brillante geest, een verstand scherp als een scheermes... Kortom, het is Adriaan Konijn, de ge vreesde speurder! ,,Hé Boffie roept Adriaan nog eens zo hard hij kan. En nu kijkt Boffie ver rast op. ,,Nee!" roept hij onthutst, ,,d-d-dat k-k-kan n-niet! Ik dacht d-dat d-d-de heks allang toverpillen van je gemaakt had... d-d-d, ...oooh...h-hoe... b-b..." Boffie kan van ontroering niets meer zeggen, hij huilt bijna van blijdschap. 3

Boffie | 1985 | | pagina 3