Albert Heijn (in combinatie tweehonderd gulden winnen Crafton, bekend van de Where is Georgef-campagne, die het universum van Boffie tekende: toneelspelers die van het toneel afrenden, treinen die een noodstop maak ten, verhuizers die een piano op straat lieten kletteren, drenkelingen die aan hun lot werden overgelaten - alllemaal voor een bakje troost van Albert Heijn. Ongetwijfeld sloot dit voortreffelijk aan bij het gevoel van gebrek en chaos dat bij het tijdvak hoorde. Op zaterdag 29 augustus 1936 verscheen de eerste Boffie-tekening in de landelijke pers, gevolgd door vier series van vier tekeningen in de maanden daarop. Daarnaast werden maar liefst acht miljoen strooibiljetten verspreid en werd voor het eerst via Radio Luxemburg reclame gemaakt. Aan de campagne was ook een prijsvraag verbonden: de klant werd opgeroepen te bepalen welke tekening het mooist was en kon met een lofzang op de koffie van met vier koffie- en theebonnen) een geldbedrag van 82 Stop! Daar is Boffie met Albert Heijn’s Koffie Refrein: Dat is een boffie Dat is een boffie Dat doet een tnensch weer even goed Want zonder boffie Kom je op de koffie Ik zeg maar altijd datje boffen moet Er was eris een heer, die zei Ik heb het ver gebracht Ik heb een zenuwarts getrouwd Van ‘t vrouwelijk geslacht Eerst maakt ze m altijd stapelgek Precies als elke vrouw Maar daarna wordt ze dokter en Geneest me even gauw... Er was eris een juffrouw, met Het tweede aangezicht Die lei de toekomst bloot en gaf In duis’tre zaken licht De waarzegster heeft mij gezegd Veel perspectief zie ik Er ligt een rijke vrouw voor jou. Hie in mijn koffiedik. ‘k Had iemand duizend pop geleend Maar nu heb ik een strop De gulden ging omlaag, ik krijg Nu zeven honderd pop Ik vroeg hem gisteren om mijn geld Hij zei dat gaat nog niet Nog twee devaluaties en Dan zijn we immers quitte Er was eens een arenastier In Spanje, in Madrid Die zei: ik moest al dood zijn, maar Ik ben nog altijd fit De toreadors zijn bezig om Elkander dood te slaan En ik kom op m’n akkertje Per dag een kilo aan Wanneer ik bij mijn vrouw ben Ben ik in mijn knollentuin Dan zegt ze knusjes, lieveling De koffie is net bruin Dan drinken we een bakkie leut En zij zegt is ie fijn? Je boft, ‘t is Boffie-Koffie van De firma Albert Heijn

Arm en rijk kunnen bij mij hun inkopen doen | 1996 | | pagina 87