omzet van 27 miljard gulden beloofde hij bovendien verdere expansie, die voor tweederde uit het concern zelf moet komen en voor eenderde uit acquisities en samenwerkingsverbanden. Als nieuwe vestigingsoorden liet hij alvast Polen en Zuid-Oost Azië op het programma zetten. De oude tijd herleefde een ogenblik op 6 juli 1993, toen de familie Heijn berichtte dat zij haar 3,8 miljoen aandelen in Weerpad BV, goed voor 6,8 procent van alle uitstaande Ahold-aandelen, ‘met gevoelens van spijt’ had afgestoten, omdat een gezamenlijke belegging via een holding voor sommige leden van de familie bezwaarlijk werd. De transactie, binnen enkele uren gerealiseerd, leverde een bedrag op van 360 miljoen gulden. In december daarop deed Weerpad ook afstand van het belang van 30 miljoen gulden in het ah Vaste Klanten Fonds, wat door het management van Ahold werd overgenomen. Alleen enkele individuele familieleden, onder wie Ab Heijn, behielden aandelen, maar de band met de familie was defini tief verbroken. Het was alsof een sleutel in een slot werd omgedraaid, de sleutel tot deze geschiedenis, die weer de sleutel tot de toekomst van Ahold is. In het kader van de beoogde expansie, waarvan tweederde intern en eenderde extern moet worden verwezenlijkt, werd alvast op 3 mei 1994 de overname voltooid van Red Food Stores in Chattanooga, Tennessee. Dit bedrijf dateert van 1908, toen DE GROTE WERELD 329 De Raad van Bestuur in 1995. Van links naar rechts: Rob Zwartendijk, president drs. Cees van der Hoeven, Edward Moerk, drs. Peter van Dun en Fritz Ahlqvist. De Noor Moerk is in maart 1994 van Campbell’s Biscuits Europe overgekomen.

Arm en rijk kunnen bij mij hun inkopen doen | 1996 | | pagina 334