IfcJ B --- - 1 inform^'65 I Een andere diversificatie vloeide voort uit de Premie-van-de-maand-club. Deze club was sinds de start in 1962 steeds gewoner geworden. Merkfabrikanten en spe ciaalzaken hadden de enorme prijsverschillen uit de begintijd weggewerkt en de vraag naar huishoudelijke artikelen toonde langzamerhand tekenen van verzadi ging. De moeilijkheden begonnen toen er aan het eind van de jaren zestig een poging werd gedaan de oude glorie te herstellen. De club was er steeds goed in geweest 25 standaardartikelen in grote hoeveelheden op de markt te slingeren, maar nu werd het assortiment uitgebreid tot tweehonderd artikelen, gepresenteerd in een dure catalogus. De club zat hierdoor onmiddellijk op hoge kosten. Voor de klanten verminderde tegelijk de aantrekkelijkheid, want met het brede assortiment kon de club nauwelijks een vuist maken om voordelige prijzen te bedingen. Toen in 1971 ook betaling na levering mogelijk werd, zat de club binnen de kortste keren met tonnen aan oninbare vorderingen. Voor een oplossing ging men te rade bij de zogenaamde catologue- showrooms of cat-stores, die zojuist in de Verenigde Staten verschenen. Dergelijke showrooms waren de vertaling van de discount-formule voor juwelen, elektronica en optiek, die immers niet zomaar konden worden neergekwakt. In plaats daarvan maakte men gesloten vitrines met daarin enkele exemplaren van wat men te koop AVONTURIEREN IN MINEUR 229 AH-reizen 1971-1974: 'juichend ten onder’.

Arm en rijk kunnen bij mij hun inkopen doen | 1996 | | pagina 234