als tussendoortjes waren er toeristische gidsen, sportboeken en kinderalbums; vanaf januari 1967 verscheen er zelfs een apart jeugdblad: Heintje. Het eerste vol waardige kookboek was uit 1964, een vertaling van het Life Picture-Cookbook, en sindsdien zouden er steeds kookboeken worden uitgebracht. Een absolute uitschie ter was de Volkomen-serie, die in 1969 met het Volkomen Vleesboek van Wina Born begon en al met al een oplage van meer dan een miljoen zou halen. Ook de public-relations, in de breedste zin van het woord, werden druk ker dan ooit onderhouden. Bij het 75-jarig jubileum in 1962 schonk Albert Heijn een kinderboerderij aan de gemeente Zaandam. Bij het tachtigjarig jubileum, om precies te zijn op 23 mei 1967, werd in het museumdorp De Zaanse Schans een kruidenierswinkeltje in de stijl van Albert de stichter geopend, waarvoor oud- onderdirecteur Dirk ter Wee jarenlang spullen had vergaard. Het ging hier om een reconstructie: het houten voorhuis behoorde oorspronkelijk aan de Coöperatie in Zaandam - in die dagen nog een stille vloek voor veel Albert Heijners - en een groot deel van het interieur was overgenomen van een winkel in Deventer. Het moment van opening, even na de overstap naar de supermarkt, was toepasselijk, maar merkwaardig genoeg was er voor nostalgie letterlijk gesproken geen plaats, want het museumwinkeltje had een vloeroppervlak van 36 vierkante meter, wat DETAILHANDEL ALS TRIOMF •93 Het kienspel uit 1951, de grootste actie tot dan toe, met enkele overdonderde prijswinnaars. F p 'GE S 4

Arm en rijk kunnen bij mij hun inkopen doen | 1996 | | pagina 198