■J In de tweede helft van 1953 zou dit ertoe lei- Van Amerongen werd gesaneerd, waarna 62 Amerongen wel een aanbeveling was. den dat het totale filialenbestand van zaken als ‘Albert Heijn’ verder gingen, iets wat vrijwel onmiddellijk positieve gevolgen had.62 Hoewel de overname van Van Amerongen duidelijk niet volgens plan verliep, werd het evenwicht in het concern erdoor hersteld. Vergeleken met voor de oorlog was de omzet van de winkels en de produktiebedrijven van Albert Heijn, alle moeilijk heden ten spijt, toegenomen van 15,5 miljoen gulden in 1939 tot 46 miljoen gulden in 1951. De omzet van Sterovita-Vami was echter van nul op 46 miljoen gulden gekomen. Albert Heijn en Sterovita-Vami waren dus even groot, maar vanwege de omzetbijdrage van Van Amerongen, 9 miljoen gulden, lag de nadruk toch weer op het winkelbedrijf, waarvoor men per slot van rekening in de markt was.63 Een afbeelding van de produktiebedrijven zoals op de kaft, van het eerste jaarverslag was verschenen, kon dan ook voortaan achterwege blijven. Men had zelfs door de over name van Van Amerongen de grens van 100 miljoen gulden omzet overschreden. Vol trots werd deze mijlpaal in het jaarverslag van 1951 gemeld, en vervolgens werd gedurende enkele jaren trouw het omzetcijfer gepubliceerd, totdat men opeens bedacht - het ging om informatie die toen nog niet wettelijk was voorgeschreven - dat men hiermee de concurrent wel erg veel inzicht in het bedrijf verschafte... 114

Arm en rijk kunnen bij mij hun inkopen doen | 1996 | | pagina 119