Geen slot, geen afscheid 10 Wij zaten midden in ons jubileumjaar. Volgens mij had iedereen al goeie zin vanwege de reclamecampagne die we rond het hon derdjarig bestaan hadden lopen. In de kranten werden kleine advertenties afgedrukt die als aanhef hadden: “Gefeliciteerd, Albert”, waarna volgde: “Dankjewel, Goudkuipje”, “Dankjewel, Maggi”, “Dankjewel, Brinta” of anderszins. Ik heb nooit iemand ontmoet die niet om deze teksten moest lachen. De stemming werd nog beter doordat staflid Leo Oranje - voor de gelegenheid door Gerrit Jan omgedoopt tot Jubi-Leo - een feestprogramma had samengesteld dat werkelijk van hoogtepunt naar hoogtepunt voerde. We begonnen met een tentoonstelling in het Stedelijk Museum van honderd litho’s die Nederlandse kunstenaars in onze opdracht hadden gemaakt, met als thema ‘het dagelijks leven’. Alle medewer kers en gepensioneerden mochten hieruit een exemplaar kiezen, waardoor we het klassieke kunstcadeau van het ‘dankbare perso neel’ aan de ‘eerbiedwaardige directie’ naar de geest van de tijd hadden omgedraaid. Zelfs de Nederlandsche Bank zou dit idee van ons pikken. De medewerkers van hun kant kochten 35.000 steentjes, waar mee een vakantiewoning voor gehandicapten in Doorn werd ge bouwd, die werd overgedragen aan het Prinses Beatrixfonds. Koningin Beatrix, erevoorzitster van dat fonds, kwam persoonlijk het‘Steentjeshuis’ openen en ik denk daar met genoegen aan terug. Je wordt niet geacht tegenover de koningin reclame te maken, dus ik weet niet wat ze vond van het feit dat in de contouren van het huis de letters a h te herkennen zijn. Ook heb ik haar enkele man den met ah-artikelen laten meegeven voor prins Willem Alexan der, die net in Leiden ging studeren. En toen het na de plechtigheid 203

Albert Heijn - De memoires van een optimist | 1997 | | pagina 221