187 zelfs een voorstel op tafel om winkeldieven niet langer te vervol gen, hoewel zij voor één miljard gulden bij elkaar gapten, evenveel als de totale winst van de detailhandel. Verder heb ik natuurlijk ook menige noot mogen kraken over de slepende Winkelsluitingswet. Dat onze rivierdijken moeten worden verhoogd, kunnen we in een tel beslissen, maar om de winkels langer open te laten zijn, was het blijkbaar nodig bij iedere muis op zolder bloedonderzoek te ple gen. Het hoogtepunt van de bijeenkomst in Pulchri was de uitreiking van het schaap-met-de-vijf-poten, symbool van de veelgeplaagde detaillist. De criteria voor de uitreiking waren volstrekt willekeu rig. De ene keer beloonden we iemand, de andere keer moedigden we iemand aan. Ik heb schapen uitgereikt aan onder anderen minister-president Lubbers, de ministers Andriessen, De Ruiter, Korthals Altes, Ruding en het D’66-Kamerlid Louise Groenman. In elk geval zij zullen nog weleens aan de detailhandel denken. Het c b l en de Raad voor het Filiaal- en Grootwinkelbedrijf vorm den opstapjes naar allerlei andere commissies en besturen. Ik ben actief geweest in de Stichting Verpakking en Milieu, waarin de groeiende afvalberg centraal stond, en de Commissie Colomo- duul, die uniforme dozen, kratten en trays ontwierp om de afhan deling makkelijker te maken. Verder belandde ik als voorzitter van de Raad voor het Filiaal- en Grootwinkelbedrijf in het dagelijks bestuur van het vno, waarvan ik al in het algemeen bestuur zat, omdat ik voorzitter was van de Kring van Zaanse Ondernemingen. Op het vno -kantoor, bekwaam geleid door de sympathieke direc teur mr. Carl van Vulpen, schijn ik de man geweest te zijn die bij elk onderwerp riep: “Hebben jullie al aan de consequenties voor de detailhandel gedacht?” In internationaal verband kon ik die consequenties zelf aange ven bij de Conféderation Européenne du Commerce de Détail in Brussel, zeg maar de Europese Raad voor de Detailhandel, waarvan

Albert Heijn - De memoires van een optimist | 1997 | | pagina 205