- I Lezers van Allerhande delen hun verhaal én hun favoriete ovengerecht. k durf het bijna niet te zeggen, maar tot mijn 23e heb ik geen pan aan geraakt. Mijn moeder kookte altijd voor me. Toen ik naar Suriname vertrok, nam ik mezelf voor: en nu ga ik het leren ook! Dat eerste jaar heb ik echt elke dag iets nieuws klaargemaakt. Nederlands, Surinaams Honderden verschillende gerechten, maar wel altijd vega - ik ben al vanaf mijn 20e vegetariër. Toen ben ik koken pas leuk gaan vinden. Terug in Nederland startte ik mijn diëtistenpraktijk in het Friese Bakkeveen, geïnspireerd door de levensstijl in de zogenaamde Blue Zones. Blue Zones zijn gemeenschappen over de hele wereld waar veel mensen gezond oud worden en nog actief zijn. In Nederland komen steeds meer initiatieven die, net als in die gebieden, een gezondere leefomgeving voor de inwoners willen ontwikkelen. Bakkeveen wil, onder leiding van huisarts Jon Brouwers en onder de naam Bloeizone, het gezondste dorp van Nederland worden.’ Smeuïge laagjes ‘Mijn huisgenoot, een Fries, is kok. Hij trekt met zijn foodtruck door de regio. Samen bedachten we deze heerlijke Surinaams-Friese ovenschotel met aubergine, pompoen, aardappel en bruinebonenballetjes. Het is echt fusion, met veel groenten, aardappel, Surinaamse kruiden en een yoghurtsaus. Uitgangspunt waren de Blue Zone-principes: met regionale biologische en plantaardige ingrediënten. De schotel is gebaseerd op moussaka. Niet qua smaken, wel met lekker veel laagjes en saus, waardoor het heerlijk smeuïg wordt. Voor de eiwitcomponent bedachten we de pittige balletjes gemaakt van bruine bonen. Burgers, balletjes Je kunt met bruine bonen nog zo veel meer doen dan ze alleen als bonen serveren. Het resultaat is een heerlijk warme comfortfoodschotel, die echt bij de donkere maanden past. Je proeft de smaken van Suriname. Maar dan met producten uit Nederland.’ FHUIS I v®-.' I /ik 1 '•■S 1 DIT IS JENNIFER Jennifer Plein (50) heeft 2 volwassen kinderen en woont in Heerenveen. Ze werd geboren in Amsterdam en ver trok na haar studie naar Paramaribo. Daar leerde ze op een bijzondere manier koken. 1 L 4

Allerhande | 2022 | | pagina 96