Hondig: boktips BAKKEN MET BOOMFRUIT o allerhande tips TRUCS BLIND BAKKEN Meten is weten Nieuwe bokboeken Beschermloogje Doorom voorverwormen De oven goed voor verwarmen op de juiste temperatuur is belangrijk. Dit voorkomt dat een gerecht verbrandt (te hoge temperatuur) of te langzaam bakt en daardoor vochtig blijft (te lage temperatuur). AFKOELPERIODE Hoe voorkom je een vochtige taartbodem en waarom moet je je oven voorverwarmen? Het antwoord vind je hier. Doe de ovendeur niet of zo weinig mogelijk open, zo blijft de warmte binnen en de oven op temperatuur s,\ 95 Liever geen doorweekte taartbodem? Bak de bodem blind (voor), met bakpapier en iets zwaars erop, zoals droge bonen of rijst. Koel de bonen of rijst na het bakken af en bewaar in een afgesloten glazen pot voor de volgende keer. Soms bak je ’m krokant (als de vulling moet opstijven in de koelkast), soms half (als de vulling ook moet worden meegebakken). De zware vulling zorgt er ook voor dat het deeg in de oven niet opzwelt. Gebruik je geen blindvulling? Prik dan gaatjes in het deeg. Zo kan stoom ontsnappen, waardoor er geen luchtbellen in het deeg ontstaan. De temperatuur kan per oven verschillen. Als je zeker wilt zijn van de juiste temperatuur kun je het beste een oventhermometer gebruiken. Dit is vooral belangrijk bij zoet bakken, omdat de gaarheid dan nauw luistert - plus natuurlijk bij vlees en ovenschotels. In de Koekjesbijbel en de Bakbijbel van Rutger van den Broek vind je nog veel meer tips en inspiratie voor heerlijke baksels. Meer info? Kijk op pag. 130. Bestrijk het deeg op de bodem van de bakvorm met een losgeklopt ei of eiwit gemengd met wat water. Dit geeft de taartbodem tijdens het bakken een beschermende laag, waardoor-ie krokant de oven uitkomt. Loot muffins of coke helemool ofkoelen voordot je ze versiert - bij voorkeur in de bokvorm. Zo verklein je de kons op breken en op uitlopend fondont of wegsmeltend glozuur. Wont dot is toch zonde von je bokkunsten.

Allerhande | 2022 | | pagina 95