BORDJE VOOR JE BUREN allerhande Met de paplepel ingegoten Karin: ‘Mijn moeder kon geweldig koken, had een groot hart en was enorm gastvrij Ze is ruim 2 jaar geleden overleden, waarvan ik nog steeds veel verdriet heb. Iedereen mocht bij haar aanschuiven. Als iemand overleed, sprong mijn vader in de auto om boodschappen te doen zodat mijn moeder pannen eten kon koken voor de nabestaanden. Met mooi weer kookten ze samen buiten. Dan zat mijn moeder op een campingstoel met voor haar een elektrische kookplaat met één pit. Mijn vader hielp mee en samen toverden ze enorme rijsttafels tevoorschijn. arin en Marja kennen elkaar via hun honden Eva en Spot. Ze zitten samen in de groepsapp I Feestbeest met nog 8 honden eigenaren uit de buurt en wandelen elke dag samen. Voor of na het wandelen wordt er vaak samen gegeten: een ontbijtje of lunch, maar ook Indisch, zoals maiskoek- jes, soto ajam of pastei tutup. Daaruit is een warme vriendschap tussen de 2 ontstaan. Karin leerde koken van haar Indische moeder. Niet alleen door mee te helpen, maar juist door toe te kijken en te proeven. Zo heeft ze geleerd alles zelf te maken: ze weet hoe het moet smaken en doet alles op gevoel. Hoewel ze vrijwel altijd vegetarisch eet, maakt ze voor het gehaktbrood van haar moeder - frikadel pan, mét decoratiegerbera erop, de lievelingsgbloem van haar moeder - een uitzondering. Deze ovenschotel met gehakt serveert ze met ‘Mama’s Mix’. Dit eenvoudige groentegerecht heeft haar moeder bedacht: een roerbak van rode, gele en oranje paprika, geblancheerde haricots verts, rode uien en dan, het geheim: 3 eetlepels ketchup, 3 eetlepels maggi en 3 eetlepels chilisaus. 115 Marja Lancel-Tielman woont met haar man aan de Loosdrechtse plassen. Haar buurvrouw Karin Kops-Dupuits kookt de sterren van de hemel en maakt vaak een bordje extra, voor Marja.

Allerhande | 2022 | | pagina 115