I 3 x Waar of Niet waar? Waar Niet waar Waar NutriCheck je boodschappen Ontdek met NutriCheck - een tijdelijke test - hoe je boodschappen scoren. Het dashboard geeft inzicht in je eerder gekochte producten en de Nutri-Scores hiervan. NutriCheck helpt je ook bij het vinden van een alternatief product met een betere Nutri- Score. Zo is er wellicht een gezondere optie van je favoriete producten die je eens zou willen proberen. Elke week geven wij je nieuwe suggesties voor gezondere alternatieven. Bij steeds meer van onze recepten in de AH app en op ah.nl/allerhande vind je de Nutri-Score al! NUTRI-SCORE S'o. STELLING 1 Als je een product met een bepaalde Nutri-Score thuis verder verwerkt, verandert de score. STELLING 2 Eenzelfde soort gerecht - bijvoorbeeld lasagne - heeft altijd dezelfde Nutri-Score. STELLING 3 Je kunt een ontbijt- recept niet vergelijken met een lunch- of hoofdgerecht. Wil je meetesten? Scan de QR-code en check direct de Nutri-Score van jouw boodschappen. Of kijk of een alternatief product beter scoort. De Nutri-Score op de verpakking geldt voor de producten zoals ze in die verpakking zitten. De manier waarop je iets bereidt, heeft invloed. Een voorbeeld: de B-score van voorgebakken friet blijft B als je ze in de oven bakt. Hij wordt C als je ze in vet frituurt, soms zelfs een D, afhankelijk van de olie waarin je ze bakt en de hoeveelheid zout die je erover strooit. Bereide gerechten kunnen een verschillende score hebben. Dat is ook logisch: het gerecht wordt bereid met verschillende ingre diënten in verschillende verhoudingen. De ene lasagne zal meer groenten bevatten dan de andere. Ook het percentage saus, vlees en bijvoorbeeld vet zal verschillen. Al die elementen bepalen de voedingswaarde en daarmee de eindscore van het gerecht. Net zoals je alleen producten (muesli en cornflakes) binnen eenzelfde categorie (ontbijt granen) kunt vergelijken, kun je ook alleen de Nutri-Score van dezelfde sóórt gerechten met elkaar vergelijken. Dus wel: yoghurtijs met chocolade- mousse (beide nagerecht), maar bijvoorbeeld niet risotto (hoofdgerecht) met overnight oats (ontbijtgerecht). O E _g ’5 N 5 0) core Blanche we 9

Allerhande | 2022 | | pagina 9