A B NUTRI-SCORE NIEUW vergelijken, maar geen sinaasappelsap met olijfolie. diverse factoren. Je kunt een nagerecht niet vergelijken met bijvoorbeeld een voor- ofhoofdgerecht. Er wordt bij recepten gerekend met de vermelde ingrediënten en voedingswaarden. Staat er bijvoorbeeld ‘eventueel zout’ in een recept, dan is dit niet meegenomen in de score. Zout is wel berekend als het in de ingrediëntenlij st van het recept staat. Ook wordt uitgegaan van bereid gewicht per 100 gram. Rauwe spinazie is bijvoorbeeld niet te vergelijken met gekookte spinazie. Zo wordt de Nutri-Score van producten berekend De score van een product wordt berekend op basis van voedingsstoffen die wel of Letters kleuren Nutri-Score is een onafhankelijk logo dat je helpt om producten snel en simpel met elkaar te vergelijken binnen dezelfde productgroep. Zo zie je in één oogopslag dat een donkergroene A de meest gezonde samenstelling binnen dezelfde productgroep aangeeft. Dat is dus een gezondere keuze dan de variant met een donkeroranje D ofeen rode E. De Nutri-Score is ook toepasbaar op recepten. Vanaf nu vind je bij elk recept in Allerhande - naast de voedingswaarden in cijfers - ook de Nutri-Score! Dit handige logo geeft aan of je recept of product een goede keuze is. Maar hoe werkt Nutri-Score? We leggen het je graag uit. Vergelijken gebeurt per productgroep Nutri-Score wordt per productgroep berekend, per 100 milliliter of per 100 gram. Hierdoor kun je producten binnen zo’n groep vergelijken. Je kunt niet worden aangeraden in een evenwichtige dus wel sinaasappelsap met appelsap voeding. De berekening is gebaseerd op onafhankelijk wetenschappelijk onderzoek. Soms levert het pluspunten op (zoals vezels of eiwitten ofingrediënten als fruit, groente, Hoe werkt het bij recepten? peulvruchten en noten), soms minpunten De Nutri-Score van recepten - dus met (zoals calorieën, verzadigde vetzuren, suiker verschillende ingrediënten - hangt afvan en zout). De uitkomst van alle plus- en minpunten bepaalt de Nutri-Score. Dit is Nutri 8 Scan de QR-code voor de uitgebreide uitleg over de berekening van de Nutri-Score! EUROPEES GEREGELD Nutri-Score is gebaseerd op onafhankelijk wetenschappelijk onderzoek uit Frankrijk. Nutri-Score is reeds geïntroduceerd in verschillende EU-landen. In Nederland zien we Nutri-Score ook steeds vaker op producten. Naar verwachting wordt Nutri-Score door de overheid in de tweede helft van 2022 in Nederland wettelijk toegelaten. Een onafhankelijk wetenschappelijk comité werkt momenteel aan verbeteringen in het algoritme achter Nutri-Score om dit nog beter aan te laten sluiten bij de voedingsrichtlijnen van de deelnemende landen. Dit kan in de toekomst leiden tot aanpassing van scores van bepaalde producten.

Allerhande | 2022 | | pagina 8