TOP 3 RECEPTEN VAN HET GEZIN MET DE KIDS IN DE KEUKEN Timo, Jorian Marian eten. Er staan overigens niet heel vaak aardappelen, groente en vlees op tafel. We eten wel vlees, maar niet elke dag. We houden meer van wereldse gerechten.’ En oké, toegegeven, af en toe ook pizza. Marian: ‘Maar ook die kun je gezond beleggen natuurlijk.’ Regelmatig wordt er dan ook iets nieuws geprobeerd. ‘Gisteren nog. We aten couscous met kip en aubergine. Aubergine was best nieuw voor ons. Ik had de groente gekruid en iedereen vond het lekker.’ Timo: ‘Chips eten we bijna niet, alleen tijdens vakanties of als er bezoek komt. Snoep kregen we van kinds af aan al weinig. Die smaak, dat zoete vind ik gewoon niet lekker.’ Tijdens een filmavond staat er dan ook vaker een bak druiven op tafel. ‘Of ik pak een appel.’ Kipfilet, nectarine, cashewnoten: ook in de salade die ze vandaag maken zit van alles. Jorian: ‘Ook flink wat spitskool, die we de laatste 2 minuten laten meekoken met de pasta. Daardoor wordt-ie iets zachter van smaak. Heel lekker.’ De lol in snijden, hakken en roeren is te merken in de keuken. ‘En als je dan ook nog wat leert, is dat mooi meegenomen.’ Ondanks de voetbaltraining en alle bijbaantjes proberen ze zoveel mogelijk samen - en aan tafel - te eten.’ MAMA’S SUPERTIP moothies, havermout, eigerech- ten Met 4 opgroeiende jongens die veel sporten, komt er veel gezonds uit de keuken. Marian: ‘Van een eitje bakken na het sporten tot het maken van allerlei soorten salades; ze draaien er hun hand niet voor om. De familiefavoriet is pasta pesto, gevolgd door nummer 2: volkorenwraps. Dan staan er allerlei bakjes met groenten op tafel en kan iedereen ze zelf vullen.’ Jorian: ‘Op mijn 13e maakte ik al weleens salades. In de coronatijd is dat alleen maar meer geworden.’ Timo: ‘Ik probeer graag nieuwe dingen uit. Online recepten, een eetfilmpje op TikTok; als ik iets lekkers zie, sla ik het op op mijn mobiel. En als ik dan een keer tijd heb, ga ik het maken.’ Marian: ‘Ik moedig ze daarin aan.’ Met opgroeiende jongens in de leeftijd van 13 tot 18 koopt Marian veel producten in de volkoren-, meergranen- en volle versie. Marian: ‘Zo geef ik in de basis al wat meer body aan het aller 135 Zoals in veel gezinnen begon het bij de familie Van Middelkoop uit Ede vroeger met koekjes bakken. Maar al snel kregen Jorian en Timo ook het kookvirus te pakken. Timo (17) zit in 5 vwo, werkt als vakkenvuller bij Albert Heijn en voetbalt bij Blauw Geel ’55 in Ede. Zijn broer Jorian (18) start volgend jaar met zijn studie Ondernemerschap en retailmanagement. Ze sporten beiden graag in de sportschool. Marian (46), getrouwd met Arjen (52), is leerkracht van groep 1/2. Haar hobby’s: lezen en koken. Ook jongere zoons Kuno (15) en Jonne (13)helpen graag mee in de keuken. Als kinderen zelf invloed hebben op het eten, vinden ze het vaak lekkerder. Iets zelf bedenken en (helpen) koken werkt dus. Ik moedig ze aan om nieuwe dingen uit te proberen. O ja, en fouten maken mag.’ 1. Pasta pesto 2. Volkorenwraps met groente 3. Tagliatelle met champignons 'rïZI 'Ml

Allerhande | 2022 | | pagina 135