TOP 3 RECEPTEN VAN HET GEZIN MET DE KIDS IN DE KEUKEN Sophie, Ben Femke stoven. Ook de pindakaas wordt helemaal gaar gekookt.’ Ben: ‘En daarna gaan er aardappelen en wortels door.’ Femke: ‘Speciaal voor ons voegt hij extra veel groenten toe, dat hoort eigenlijk niet in het originele recept.’ En Mbaye is ook van het vooruitdenken, zo blijkt. Femke: ‘Hij maakt extra porties die we invriezen, zodat we ook op drukke dagen gezond kunnen eten en iedereen kan blijven mee-eten.’ Sophie: ‘Een andere favoriet is omasaus uit de slowcooker! Omasaus is eigenlijk spaghetti bolognese met heel veel groenten, maar ik noem het zo, omdat mijn Nederlandse oma het altijd maakt.’ Femke: ‘Die slowcooker hebben we onlangs aangeschaft. ’s Ochtends doen we alle ingrediënten voor de mafé of de omasaus in het apparaat en ’s avonds is het klaar. Echt ideaal.’ Het is inmiddels echt een familierecept. Femke: ‘Mijn moeder heeft het mij vroeger leren maken.’ Sophie: ‘En toen ik eens bij oma ging logeren, heeft ze het mij ook geleerd!’ Sophie vindt koken vooral leuk als ze het mooi kan aankleden. Sophie: ‘Zoals deze asperges met zalm of wortel- tortilla’s. Dat recept heb ik zelf bedacht.’ Ze doet er sla op, wortel, tomaat en een sausje van onder andere basilicum en yoghurt. Sophie: ‘Dat hebben we vorige week nog gegeten. Mijn vader gaf me toen de tip om er ook wat gerookte kip bij te doen.’ MAMA’S SUPERTIP ‘Kinderen zijn heel nieuwsgierige eters, en ontdekken eten op hun eigen tempo. Als de kinderen iets niet lusten, mogen ze dat op het randje van het bord leggen. Ze beginnen tijdens het kletsen toch wat te proeven, en aan het einde is het bord vaak alsnog leeg.’ et gezin heeft een drukke agenda. Femke werkt als senior communicatieadviseur, Mbaye als werkvoorbereider en de kinderen sporten 3 keer per week. Femke: ‘Ik zoek altijd naar gerechten die snel klaar zijn, zodat er genoeg tijd overblijft om gezellig bij te kletsen tijdens het avondeten.’ Haar motto is dan ook vers, maar simpel. Maar in het weekend pakt Mbaye uit. Ben: ‘Papa kookt vaak allerlei Senegalese gerechten, want daar is hij geboren.’ Femke: ‘Hij maakt gerechten als “c’est bon”, een feestelijke rijstschotel met gegrilde zeebaars erbovenop. Hij maakt er ook een heerlijk pittige saus bij op basis van ui, specerijen en madame-jeanette. In Senegal eten ze dit van één schaal of bord.’ Ben: ‘Als het feest is doen wij dat thuis ook.’ Sophie: ‘Mijn vader heeft mij een heel lekkere Senegalese pindasaus leren maken.’ Femke: ‘Mafé! Zo heet het gerecht. Het is een traditionele pinda- tomatenstoof naar het recept van zijn moeder.’ Mbaye neemt er echt de tijd voor. Femke: ‘Hij fruit de ui en tomatenpuree héél lang en laat de saus lekker lang aller 133 Sophie (13) doet aan hockey en zit in de brugklas. Ze maakt graag lekkere hapjes voor haar vriendinnen. Ben (7) zit in groep 4 en staat vaker op het veld dan in de keuken, later wil hij profvoetballer worden. Met hun ouders Femke (50) en Mbaye (36) wonen ze in Utrecht. Als er bezoek komt, maakt Sophie allerlei lekkere hapjes. Favoriet zijn deze asperges met zoete aardappel en zalm. Haar broertje Ben geeft dingen aan en deelt uit. 1. Pannenkoeken 2. Pasta met omasaus’ 3. Zalmrolletjes met groene asperges

Allerhande | 2022 | | pagina 133