TOP 3 RECEPTEN VAN HET GEZIN F/ I f I A MET DE KIDS IN DE KEUKEN Ella Rachel allerhande CUT ‘Kijk hoe mooi roze het wordt! Mijn lievelingskleur!’ Ella heeft er zin in. ‘Ze is heel creatief’, zegt Rachel. ‘Ze legt haar fruit altijd in de vorm van een bloem. Ook worden de broodje-falafel-ingrediënten artistiek op haar bord gelegd. Dit maakt eten voor haar leuk, waardoor ze ook beter eet. Dus dat stimuleer ik alleen maar.’ Door samen in de keuken te staan, veel dingen te proeven en zelf vaak te mogen kiezen, leert Ella spelenderwijs. Rachel: ‘Je ziet dat ze zelf al veel kan. Alles wat je er al vroeg in stopt, gaat er niet meer uit. En ze lust daardoor ook veel, ze eet zelfs zo een schijfje citroen op. Je kunt niet vroeg genoeg beginnen om aan smaken te wennen. Dat stimuleer ik graag. Ik hou van simpele gerechten en pure smaken. Maar ik probeer er wel over na te denken. Muffins? Heerlijk, maar daar kan ook iets gezonds in. De leukste recepten zijn die waar ik zelf iets mee kan doen. Als ze dan ook nog voedzaam zijn, zijn dat echt winnaars.’ Ella: ‘Ik wilde vandaag graag ijs maken.’ Rachel: ‘En ik bedacht welke gezonde twist ik eraan kon geven. Ella mocht het fruit kiezen. Je giet de yoghurt eigenlijk gewoon in een leuke vorm en vriest ze in. En voila: superontbijtijsjes.’ Samen koken MAMA’S SUPERTIP lla mag de frambozen en blauwe bessen prakken. ‘Maar ik mag niet alles opeten, want ze moeten in de ijsjes. Ik mag ook weleens roeren en soms snijden, samen met mama.’ Rachel: ‘De bananen voor het bananenbrood bijvoorbeeld. Dat vinden Robert en Lilou ’s ochtends ook lekker - en het is makkelijk en verantwoord.’ Moeder en dochter staan vaak samen in de keuken. Dat is niet alleen leuk, maar soms ook gewoon heel praktisch. Rachel: ‘Ella is vaak vroeg wakker en ook ik ben een ochtendmens. Dus staan we vaak samen het ontbijt te maken. Een-op-een, dat is heel leuk. Als ze uit school komt, krijg ik er vaak weinig uit; korte antwoorden: ‘Weet ik niet’, ‘leuk.’ Die mooie gesprekken, krijg ik ’s ochtends. Dus qualitytime met mijn dochter én we hebben een lekker ontbijt daarna. Handig!’ euken 131 zij en ‘Kom, we gaan aan de slag!’ Ella klimt op het krukje om haar handen te wassen. Ze kan niet wachten. Wat haar moeder Rachel gaan doen? ‘Gezonde ijsjes maken!’ Ella (5) zit in groep 1. Ze knutselt graag en (buiten)spelen met andere kinderen of met haar zusje Lilou (2) vindt ze ook leuk. Haar moeder Rachel (36) is getrouwd met Robert (40). Naast haar baan als marketing manager is ze bezig met Keuken Dansjes: een kookplatform dat zich richt op meer fun, verbinding en persoonlijke groei van ouder én kind. Als je kinderen al vroeg leert dat het leuk is om lekker gezond te eten, nemen ze dat hun hele leven mee. Daarbij is samen koken ook ontzettend leerzaam en gezellig. ‘Leg uit wat je allemaal doet en gebruikt. Kinderen zijn net sponzen, ze zuigen informatie op. Geef niet alleen taakjes, maar laat ze ook kiezen, tussen 2 soorten ingrediënten bijvoorbeeld.’ 1. Gnocchi met sperziebonen 2. Groentecurry met rijst en naan 3. Zoete-aardappelsoep met geroosterde paprika de

Allerhande | 2022 | | pagina 131