I I I I I HUP LEEUWINNEN, HUP! Jackie: ‘Nee, ik neem geen voetbal- of sportkleding mee. Als ik hardloopspullen meeneem, dan weet ik dat ik iets ga doen. Dus dat doe ik bewust niet. Even niks hoeven doen, is ook wel fijn.’ Lineth: ‘Absoluut niet. We rennen het hele jaar al achter een bal aan, dus op vakantie doen we dat zeker niet. Hooguit als een van mijn vrienden een bal mee heeft, gaan we hooghouden op het strand of met de bal in het water spelen, maar meer niet.’ waarnaartoe. Het maakt ook niet veel uit, als het er maar warm is, de zee dichtbij is en het eten lekker is.’ Sari: ‘Gezond eten is onderdeel van topsport, dus kook ik ook op vakantie graag zelf. Dan heb ik invloed op wat ik eet en weet ik zeker dat het gezond is.’ Jackie: ‘Ik vind het tijdens de vakantie erg leuk om uit eten te gaan. Op zoek gaan naar bijzondere restaurantjes hoort er echt bij. Thuis vind ik het wel leuk om zelf te koken. Mijn vriend kan goed koken, ik heb al veel van hem geleerd. Hij is de chef in de keuken en ik help hem met snijden.’ Lineth: ‘Ik hou van lekker eten. Ik ben bijvoorbeeld dol op Italiaans eten. Bijvoorbeeld antipasti, carpaccio of salade caprese. Of meloen met serranoham, ook heerlijk in de zomer. Mijn moeder maakt dat weleens voor me klaar, ze weet dat ik het lekker vind.’ Sari: ‘Ik vind couscoussalade lekker in de zomer. Dat maak ik dan met mango en een yoghurtdressing met verse munt en citroen. Ik neem het ook regelmatig mee op pad; dan ga ik lekker aan het water zitten om daar te eten. Dat doet me echt denken aan de zomer.’ ‘Op vakantie neem ik geen hardloopspullen mee. Even niks hoeven doen is ook wel fijn’ aller 127 innen, hup! Voetballen jullie ook op vakantie? Kook je graag tijdens je vakantie? Wat is je favoriete zomergerecht? O! g -8 8 z f Albert Heijn is supporter van voetballend Nederland. Samen met de KNVB zetten we ons in voor een gezonde, sportieve en sterke toekomst voor iedereen. Lees meer op ah.nl/voetbal. JACKIE GROENEN (27) Geboren 7 december 1994 Huidige club Manchester United Bij Oranje sinds 2016 Positie middenvelder Interlands 84 Doelpunten 9

Allerhande | 2022 | | pagina 127