BETER ETEN allerhande i 1 worden. Tot slot hangt de manier waarop we ons voedsel produceren nauw samen met de toekomst van onze planeet.’ hebben we elke week groente in de Bonus, deze maand zelfs extra veel. En via Allerhande inspireren we mensen met gezonde recepten onder de 2 euro per persoon. Ik geloof in positieve prikkels en niet in het wegnemen van keuzen. Een mooi voorbeeld is deze Allerhande, vol met gezonde gerechten die je makkelijk op tafel zet. En in onze nieuwe gratis AH FoodFirst Leefstijlcoach app helpen we mensen op weg met behapbare uitdagingen.’ zuivel van ons eigen merk en op de elektronische schapkaarten van al onze eigenmerkproducten.’ De wereld beter achterlaten is een belangrijk onderdeel van je missie. Welke stappen zet Albert Heijn op dat gebied? ‘We doen veel verschillende dingen. Al onze winkels draaien op groene energie. Jaar na jaar verminderen we de hoeveelheid voedselverspilling en verpakkingen. We lopen voorop als het gaat om biologisch aanbod en hebben ons assortiment vegetarische en plantaardige producten verdubbeld. En samen met meer dan 1000 vaste Nederlandse boeren en telers leggen we in onze Beter voor Dier, Natuur en Boer-programma’s de lat steeds hoger als het gaat om dierenwelzijn, biodiversiteit en CO2-reductie.’ Wat doet Albert Heijn om mensen te helpen bij een gezondere leefstijl? ‘We halen bijvoorbeeld al jaren suiker, zout en vet uit onze eigenmerkproducten. Als het er niet in hoeft, gaat het eruit. Daar let ik echt heel scherp op. In de afgelopen jaren ging dat bijvoorbeeld om meer dan 1 miljard suikerklontjes. Onze missie is samen beter eten bereikbaar maken. Voor iedereen. Dat betekent dat je gezond en gevarieerd eten laagdrempelig moet houden. Daarom Dit jaar wordt in Nederland Nutri-Score ingevoerd. Hoe kijk je daar tegenaan? 'Ik ben al jaren voorstander van Nutri-Score. Het is een onafhankelijk en wetenschappelijk ontwikkeld voedsellogo dat producten binnen dezelfde productgroep op een heldere manier met elkaar vergelijkt. Yoghurt met yoghurt, pizza met pizza. Ik denk dat meer heldere duiding op verpakkingen mensen helpt om gezondere eet- en drinkkeuzen te maken. Van sommige producten is het immers niet voor iedereen meteen duidelijk dat er suiker, vet of zout in zit. Je zult het logo van Nutri-Score op steeds meer producten tegenkomen bij Albert Heijn. Het staat nu al op de verpakkingen van gekoelde Wat kunnen we de komende tijd verwachten op het gebied van beter eten? ‘Ik ben ervan overtuigd dat we op een kantelpunt staan. Nog nooit voelden zo veel mensen de wens om in beweging te komen. Die beweging naar beter eten wil ik met Albert Heijn versnellen en jaarrond onder de aandacht brengen. We gaan nog meer stappen zetten, maar we kunnen het niet alleen. Beter eten is iets van ons allemaal: van supermarkten, de overheid, producenten en consumenten. Iedereen kan op zijn eigen manier iets doen. Elke stap in de goede richting telt en met elkaar kunnen we onze wereld - figuurlijk - mooier eten. Alles begint met de eerste stap. Of in dit geval de eerste hap.’ Januari staat traditioneel in het teken van gezondheid. Hoe ben jij daarmee bezig? ‘Ik geloof in een dieet zonder al te veel poespas. Genoeg groente en fruit, vezels, niet te veel bewerkt voedsel, zelf koken en eten met aandacht. En vergeet vooral niet om af en toe te genieten van een lekker kaasje, ook al is dat niet zo gezond. Genieten van eten en drinken hoort voor mij bij een gezonde levensstijl. Helaas zie je dat een “normaal gezond dieet” voor veel mensen niet zo normaal is. Ik maak me zorgen over het feit dat ongezonde keuzen bij een groeiende groep mensen leiden tot obesitas en type 2-diabetes.’ Met AH FoodFirst Leefstijlcoach gaan jullie een stapje verder dan eten. ‘Klopt. Met de app helpen we mensen op een positieve manier om beter te eten, meer te bewegen, goed te ontspannen en lekkerder te slapen. Door middel van challenges, weekmenu’s en lifehacks kun je, onder begeleiding van de FoodFirst- coaches, eenvoudig een leefstijlverandering omarmen. Ook hierbij geldt: we willen het bereikbaar maken voor iedereen. Daarom bieden we de app gratis aan.’ Kom naar het AH Beter eten Festival <D O gj 15 lijri-lij o a; C .22 GRATIS E-BOEK OVER DE TOEKOMST VAN ONS ETEN Samen op weg naar beter eten is een boek over hoe we onze samenleving gezonder, socialer en duurzamer kunnen maken. Vol met interessante interviews, mooie foto’s en recepten van de toekomst. Ga naar ah.nl/betereten of scan de QR-code. Op 29 en 30 april organiseert Albert Heijn het eerste AH Beter eten Festival. Proef het voedsel van vandaag en morgen. Ontmoet boeiende sprekers. Beleef interactieve workshops. En verzamel tips voor een lekkere en gezonde leefstijl. Kijk op ah.nl/betereten

Allerhande | 2022 | | pagina 56