Meer groente I I I tijdens de lunch food first0 leefstijlcoach Si FOODFIRST Leftover toppers Alle beetjes helpen Groente in de agenda De beloning ben jij ‘Je voelt je beter en eet lekkerder. Dat moet je beloning zijn. Dat je nieuwe smaken ontdekt, op verkenningstocht gaat. Je weet pas dat je iets lekker vindt als je het geproefd hebt. Zeker als het je weinig moeite kost en je er echt beter van wordt. De beloning ben je zelf, hoe je je voelt na een lunch met groente.’ allerhande143 ‘Meer groente eten is niet moeilijk, ook niet op andere momenten van de dag dan het avondeten. Daarom kies ik voor de FoodFirst- challenge ‘Meer groente tijdens de lunch’. Met kleine wijzigingen zit je al aan die 250 gram per dag. En je maakt je maaltijd er feestelijk door, het geeft letterlijk kleur. Ik probeer vaak voor 2 soorten groente te kiezen, dan eet je er ook meer van. Maak bijvoorbeeld een hartige pannenkoek met bietjes en meng er ook wat mais door.’ RUDOLPH VAN VEEN (54) Al toen meesterkok Rudolph van Veen op de basisschool zat, wilde hij kok worden. Daarom startte hij op z’n 12de op de koksschool, waarna hij al snel in de wereld van de culinaire wedstrijden terechtkwam, zowel van koken als patisserie. Hij werkte onder anderen met Cas Spijkers, in diens Michelinster-periode, en behaalde in 1995 de titel SVH Meesterkok. Sinds 2000 is hij op tv te zien, onder meer in Life Cooking, en vanaf 2011 bij culi naire tv-zender 24Kitchen, waarvan Rudolph medegrondlegger is. Ook stond hij aan de wieg van FoodFirst Leefstijlcoach. ‘We wilden met een gezonde blik naar recepten kijken. Bovendien: niet iedereen is hetzelfde, sommige mensen moeten met bepaalde dingen rekening houden, zoals allergieën. Roomser dan de paus ben ik niet: als er feest is, is er taart. Maar ik vind het wel belangrijk om fit en vitaal te blijven. Daarom is dit zo’n goed initiatief.’ ‘Meer groente eten is behalve gezond ook heel lekker. Je kunt bijvoorbeeld groenten die je over hebt van de avond ervoor eten, met een blauwekaasdressing erbij. Ook slim: maak er een spread van met yoghurt en komijn of een lepeltje tahin erdoor, en doe dat de volgende dag op je boterham.’ ‘Deze challenge doe je om aan meer groente per dag te komen, omdat je een gezonder eetpatroon wilt hebben. Daarbij geldt: alle beetjes helpen. Je kunt bijvoorbeeld zeggen: ik lunch om de dag met groente. Dan eet je de ene dag je broodje kaas of iets anders wat je gewend bent en maak je de dag erna een salade of groentefrietjes, rauw of geroosterd in de oven.’ ‘Ten eerste: je doet het puur voor jezelf. Iedereen kan je motiveren, maar je moet het zelf doen. Het helpt wel als thuis meerdere mensen met je meedoen. Als iemand naast je een stapel witte boterhammen met kaas en worst eet, dan werkt dat niet echt motiverend. Verder is het slim om je lunches met groente in de agenda te zetten, want dan gaat het leven.’

Allerhande | 2022 | | pagina 50