Meer ontspanning food first0 Sé Relaxen mag Wees mild Block je agenda De dag afschudden leefstijlcoach 142 F.?. ‘Je mag jezelf best belonen bij elke les die je hebt meegedaan. Het is wel zo leuk om jezelf in je ontspanningsweek te belonen met iets ontspannends. Zoals een bad nemen, of je bed in duiken met een fijn boek.’ ‘Vind je het lastig om elke dag een ontspanmoment in te plannen? Doe het dan bijvoorbeeld 3 keer per week. Bekijk hoe druk je week is, hoe realistisch het is. Daar mogen mensen wel wat milder in worden, vind ik, de challenge loopt niet weg. Desnoods start je dezelfde challenge gewoon nog een keer!’ ‘Het is heel belangrijk dat je ontspanning inplant in je agenda, elke dag op een vast moment. Het liefst in de avond, dat werkt het beste. Zoek een rustige plek in huis waar je niet gestoord wordt, ga dus niet in een overvolle woonkamer zitten. Wat mij altijd helpt is dat ik van tevoren zeg: ik hou het in elk geval 10 minuten vol. Vaak kom ik er dan vanzelf in. En het is goed om te beseffen dat je ook zonder yogamat aan yoga kunt doen. Ademen is bijvoorbeeld óók yoga! ‘Mensen die deze challenge doen, willen leren ontspannen in de avond. Je leert hoe je beter stress kunt loslaten, de dag van je af kunt schudden. Het uiteindelijke doel is dat je meer ontspant. Haal eruit wat je eruit kunt halen, doe wat bij je past. Dat hoeft niet elke avond yoga te zijn, je kunt ook ontspannen met een boek of de yogales op een vrije ochtend doen. En ga bewust om met je tijd, door bijvoorbeeld minder te scrollen op je telefoon. Dat is net zo goed yoga!’ ‘‘Meer ontspanning” is mijn favoriete FoodFirst-challenge. Ontspanning vind ik moeilijker dan inspanning, dus deze challenge daagt mij uit. Ik heb zelf ervaren hoe belangrijk het is om momenten van rust of bewust bewegen in te plannen; ontspannen moet je echt leren, ik moest dat ook. Ik vind het leuk om mensen dat te leren, zodat ze er iets aan hebben in hun leven. Bovendien is deze challenge een lekkere dagafsluiter voordat je naar bed gaat.’ TEUNI VERHAGEN (34) is yogacoach en diëtist. Toen ze merkte dat je vanuit een basis van rust veel beter voor jezelf kunt zorgen, schoolde ze zich om tot yogadocent. Teuni heeft ook een online-yogastudio, geeft les over voeding en schrijft over voeding, yoga en een gezonde leefstijl voor diverse media en platforms. ‘Met FoodFirst Leefstijlcoach hoop ik nog veel meer mensen te laten kennismaken met yoga, op een laagdrempelige manier. Ik wil het klassieke beeld bij mensen weghalen dat yoga over moeilijke houdingen gaat, en dat je er heel lenig voor moet zijn. Yoga is een eeuwenoude traditie uit het hindoeïsme, waarvan de yoga- houdingen maar één onderdeel zijn. Die kunnen je veel opleveren, zoals een soepel lijf en een rustige geest.’

Allerhande | 2022 | | pagina 49