Vaker vegetarisch eten food first0 FOODFIRST allerhande Voel je fitter Gemotiveerd blijven Doe het voor jezelf leefstijlcoach 141 L’--> ‘Mijn favoriete FoodFirst-challenge is ‘Vaker vegetarisch eten’. Minder vaak vlees eten is gezonder, maar ook beter voor het dierenwelzijn en de planeet. Alleen: het is niet altijd makkelijk. Ik vind deze challenge goed omdat ik het idee van minder vlees eten toejuich en omdat je anders leert koken. Het leuke is dat als je minder vlees eet, je vaak vanzelf meer groente binnenkrijgt. Zo zijn veel recepten gemaakt.’ TAMARA DE WEIJER (40) is sinds 2015 huisarts en gespecia liseerd in de toepassing van voedings- en leefstijladviezen. Ze geeft lezingen aan zorgprofessionals en consu menten over een gezonde leefstijl ter voorkoming van verschillende ziekten en aandoeningen, maar ook als me dicijn hiertegen. Ook is ze auteur van 3 consumentenboeken over voeding en leefstijl, 1 studieboek voor zorg professionals en heeft ze een eigen onlineleefstijlprogramma. Ze is hoofd coach van FoodFirst Leefstijlcoach en inhoudelijk expert van het team. ‘Mijn missie is Nederland gezonder maken. Ik zet me in voor alles wat daaraan bijdraagt en wat impact kan maken. FoodFirst Leefstijlcoach kan veel mensen bereiken en motiveren. Ik sta enorm achter de inhoud van het programma; het belangrijkste onder deel van gezonder leven is inderdaad gedragsverandering. Daarnaast moet je er ook voor zorgen dat mensen het leuk gaan vinden, en daar is Albert Heijn heel sterk in.’ ‘Minder vlees eten loont: je kunt je fitter voelen, want vlees is zwaarder om te verteren. Daarbij eet je in veel gevallen meer groente, peulvruchten en noten en dus gezonder. En je draagt bij aan het milieu en dierenwelzijn. Je mag je succes ook echt wel vieren, geef jezelf een schouderklopje.’ ‘Zorg ervoor dat je op de juiste tijd begint met gedragsverandering. Starten als je in een stressvolle periode zit of als je vakantie net is begonnen is meestal niet het juiste moment. Zorg er ook voor dat je alleen gezonde voeding in huis hebt, zodat je niet verleid wordt om ongezond te eten. Bovendien zorgt een goede variatie ervoor dat vegetarisch eten je niet gaat vervelen, omdat je steeds iets anders eet. Dat maakt het makkelijker om te wennen aan je nieuwe gewoonte.’ ‘Vraag jezelf af waarom je dit wilt doen, denk er goed over na voordat je begint. Doe het niet omdat je denkt dat je het moet doen, maar alleen als je het zelf wilt ervaren. Het doel van deze challenge is in principe om op een andere manier te leren koken. Want mensen denken vaak dat vegetarisch koken moeilijk is of niet lekker, maar dat is niet zo.’

Allerhande | 2022 | | pagina 48