De switch naar volkoren food first13 a» Volkorenswap Gewoon proberen ‘Lukt het niet om overal volkorenproducten bij te koken? Experimenteer dan en bekijk bij welke gerechten het wel past, en bij welke niet. Bij sommige Thaise gerechten wil je gewoon witte rijst eten. Maar bij curry is volkorenrijst juist een prima idee. Wat ook kan, als je volkoren wat zwaar vindt: volkorenpasta kort koken en daarna in een ovenschotel doen, zodat het nog even doorgaart. Het is een beetje uitzoeken wat bij jou en het gerecht past. Als je dit eenmaal weet, wordt het een gewoonte.’ Meer energie Kijk wat bij je past leefstijlcoach 140 'De Volkoren-challenge van FoodFirst vind ik het leukst. Hiermee word je verleid om volkorenproducten in huis te halen en daarmee behaal je zó veel gezondheidswinst. In de challenge leg ik uit wat volkoren precies betekent en hoe je de switch van de witte varianten naar volkoren gemakkelijk kunt maken. Want je kunt de producten die je dagelijks al koopt, simpel vervangen door de volkorenvariant. Dat maakt deze challenge heel haalbaar en leuk om te doen. Kleine moeite, grote uitkomst!’ STEFFI HAAZEN (36) Als kind al genoot diëtist Steffi Haazen van de tripjes naar de biologische markt. Later studeerde ze af als diëtist, waarna ze haar bedrijf Zuiver Eten begon, met als focus communi catie over voeding en gezondheid en het geven van voorlichting. In 2019 schreef ze Ten minste houd baar tot, een boek over de basis van gezonde voeding. Ook ontwikkelde ze in 2020 de VitaPlate, die in één oogopslag laat zien hoe je een gezonde maaltijd opbouwt. Nu is ze voedingsdeskundige voor FoodFirst Leefstijlcoach. ‘Over het algemeen weet iedereen wel wat gezond is, maar er een gewoonte van maken: daar ligt de uitdaging. Het mooie is dat FoodFirst Leefstijlcoach jou echte coaches biedt. Wij helpen jou, zodat je de verschillende onderdelen van een gezonde leefstijl stapsgewijs in het dagelijks leven inbouwt. In jouw tempo en met de onderdelen waar jij aan wilt werken.’ 'Je gaat deze challenge aan met het doel om een betere gewoonte te ontwikkelen, om te leren hoe je dat voor elkaar kunt krijgen. Het is een swap naar volkoren-varianten. Dat kan even wennen zijn: de smaak is anders en je darmen moeten zich soms aanpassen aan het grotere aantal vezels.’ ‘Volkorenproducten zijn langzame koolhydraten; hierdoor wordt je energie beter verdeeld over de dag. Ook krijg je meer vezels binnen, die zijn goed voor een betere darmwerking en bescher ming tegen hart- en vaatziekten. Vezels nemen veel vocht op tijdens het verteringsproces, voldoende drinken is daarom heel belangrijk.’ ‘Mijn tip is altijd: probeer verschillende soorten uit. Wat vind je lekker? Waar kook je het beste mee? Er zijn bijvoorbeeld verschillende soorten volkorenrijst. Snelkookrijst heeft een hardere korrel, maar basmatirijst popt aan het einde open als je de rijst kookt, waardoor deze variant zachter is. Misschien past dat wel beter bij je. Hetzelfde geldt voor pasta: er zijn verschillende merken en vormen, dus probeer ze uit. Dat is ook nog eens heel leuk, want dan ligt er elke keer iets anders op je bord.’ I 4J

Allerhande | 2022 | | pagina 47