‘Ons bord vormt een spiegel van wie wij met z’n allen zijn’ *|fcl Beter eten bereikbaar maken voor iedereen. Dat is de missie van Marit van Egmond, algemeen directeur van Albert Heijn. ‘Samen kunnen we een grote en inspirerende beweging creëren.’ Hoe bedoel je dat? ‘Eten en drinken spelen een essentiële rol in het oplossen van grote maatschappelijke uitdagingen. We willen graag lekker in ons vel zitten en lang vitaal blijven. Beter eten vormt de basis voor een beter leven, daarvan ben ik overtuigd. Ook brengt samen eten mensen bij elkaar. Dat is belangrijk in een samenleving waarin steeds meer eenzaamheid is en de verschillen tussen groepen mensen groter B igenlijk is Marit van Egmond (48) al haar hele leven bewust met eten en drinken bezig. ‘Dat heeft te maken met mijn Brabantse achtergrond’, zegt ze. ‘Mijn opa had een slagerij, mijn eerste bijbaantje was aardbeienplukker en later koos ik voor de studie levensmiddelentechnologie. Die passie voor eten en drinken is nooit verdwenen. Nog steeds vind ik het heerlijk om nieuwe smaken te ontdekken en in het weekend uitgebreid te koken.’ Wanneer Marit in 2019 algemeen directeur van Albert Heijn wordt, groeit bij haar het besef steeds verder dat voedsel op verschillende manieren een cruciale rol speelt. ‘Eten is zoveel meer dan alleen brandstof voor ons lichaam. Ons bord vormt een spiegel van wie wij met z’n allen zijn.’ ‘De afgelopen jaren hebben we meer dan 1 miljard suikerklontjes uit producten gehaald’ V I 1

Allerhande | 2022 | | pagina 46