Sterker lijf en meer beweging e food first*3 FOODFIRST Hak ’m in stukjes Persoonlijk doel ‘Kies altijd een persoonlijk doel. Een maatje Vier je succes leefstijlcoach allerhande139 coach 1 ‘Mijn favoriete FoodFirst-challenge is de BBB-challenge (buik, benen en billen, red.), want die laat zien wat echte training is. Training is nodig om fit te blijven en het recreatieve bewegen vol te kunnen houden. Maar ook zitten, staan en wandelen gaan beter als je goed getraind bent, omdat je dan sterker bent. Daardoor kun je het langer volhouden, heb je meer balans én minder last van blessures.’ ‘Heb je een groot doel voor ogen? Hak ’m in stukjes, van laag naar hoog. Kies bijvoorbeeld voor het beginnersniveau en stap dan over naar gevorderd. Of ga voor iets wat het dichtst bij je ligt en kijk dan verder. In de challenge zit een mooie opbouw. 2 tot 3 keer in de week krachttraining doen is ruim voldoende om sprongen in je belastbaarheid te maken.’ Waar sta je nu en waar ga je naartoe? Stel: je hebt last van je rug. Dan is je doel: daar wil ik van af. Dus moet je je buik en benen trainen. Ben je bergbeklimmer en voel je dat je balans afneemt? Ook dan is deze challenge voor jou, omdat je je rug, buik en benen sterker moet maken. Je kunt niet spreken over algemene doelen, maar je persoonlijke doel maakt je challenge-keuze heel logisch.’ ‘Als je de goede dingen doet, voel je dat je fitheid verbetert, je merkt dat de dingen beter gaan. Dat motiveert. En nog een tip om het vol te houden: zoek een maatje. Plan ook vaste tijden waarop je wilt trainen. Als je die in de agenda zet en je plant andere dingen eromheen, dan hou je het ook vol. Welk tijdstip verschilt per persoon; hoe dichter je blijft bij wat bij je past, hoe gemotiveerder je bent.’ ‘Train je voor een marathon, dan is de beloning natuurlijk het uitlopen van de marathon. Dat geeft zo’n enorme kick. Maar los daarvan: vier je succes, want dat helpt enorm. Ook slim: stel van tevoren je beloning vast, dan heb je iets om naartoe te werken.’ HAN DE HAIR (59) is opgeleid als gymleraar. Vrijwel direct na de ALO begon hij te werken in fitnessclubs, waar hij er ook diverse van opstartte. Op dit moment heeft hij nog 1 sportschool, en verder geeft hij veel lezingen en trainingen over bewegen. Toen hij gevraagd werd om bewegings- coach te worden voor FoodFirst Leefstijlcoach, twijfelde hij geen moment: ‘Ik heb er veel lol in, ik doe hier eigenlijk wat ik altijd al deed in een kleinere setting: ervoor zorgen dat mensen een betere leefstijl krij gen en daardoor gelukkiger worden. Nu kan ik dat voor een groter publiek doen. Samen met de redactie bedenk ik bewegingsschema’s die mensen als challenge kunnen volgen.’

Allerhande | 2022 | | pagina 45