makkelijk de kas van je favoriete amateurclub. VV Gorredijk trok de vorige keer alles uit de kast om zoveel mogelijk geld op te halen. Met succes Wat hebben jullie allemaal gedaan om de actie onder de aandacht te brengen? ‘Veel, haha! Albert Heijn heeft ons daarin heel goed geholpen. We zijn met een marktkraam voor de winkel gaan staan om mensen over de spaaractie te vertellen. Bij sommigen hebben we zelfs ter plekke de AH app op hun telefoon geïnstalleerd. Anderen gaven we een zelfgemaakte flyer mee met daarin alle informatie over de actie. We merkten dat we op deze manier een enorme gunfactor kregen. En dat zagen we terug in het bedrag dat uiteindelijk voor ons bij elkaar is gespaard.’ Waarom kunnen jullie elke extra euro zo goed gebruiken? ‘De coronatijd heeft ons als voetbalclub hard geraakt. Niet alleen sportief, maar ook financieel omdat de kantineomzet volledig stilviel. Daarom kwam de Voetbalpassie- spaaractie vorig jaar precies op tijd.’ Waarvoor hebben jullie dat geld gebruikt? ‘De jeugd heeft de toekomst, dus alles gaat naar onze jeugdopleiding. Het geld van de Voetbalpassie-spaaractie hebben we besteed aan het aantrekken van gediplomeerde trainers, zodat alle jeugdteams goede training krijgen. We zijn heel blij dat de actie herhaald wordt. Hopelijk halen we dit jaar nóg meer geld op, zodat we kunnen blijven investeren in onze jeugd.’ Gaan jullie voor de nieuwe Voetbalpassie-spaaractie weer alles uit de kast trekken? ‘We doen er nog een schepje bovenop: deze keer zijn we van plan om in de weekenden teams naar de winkel te sturen om boodschappen in te pakken en zware tassen en kratten naar de auto te brengen. Alles voor de spaarpunten! 134 EDWIN VAN OPZEELAND (44) is sinds 2019 voorzitter van VV Gorredijk. ‘Het geld dat we ophaalden met de Voetbalpassie- spaaractie kwam als geroepen.’

Allerhande | 2022 | | pagina 40