I KEUKENGEHEIMEN allerhande Dit is Donna Ontdekkingen ‘Mijn boek staat vol recepten die je maakt in maar één pan, één ovenschaal of één bakplaat. Supersnel, supersimpel en zo lekker! Het was soms best een uitdaging. Want als alle ingrediënten door elkaar liggen, hoe zorg je er dan voor dat je alles nog goed genoeg blijft proeven, maar het wel een mooi geheel vormt? Je wilt tenslotte combinaties waarin de groenten het beste in elkaar naar boven halen. Zodra je bepaalde groenten bij elkaar in een pan laat sudderen, ontstaat er iets magisch en gaan de smaken met elkaar karamelliseren. Ook ik leer elke dag, door dit soort experimenten. Ik heb me bijvoorbeeld nooit gerealiseerd dat het maken van een cake in een gietijzeren braadpan eigenlijk ontzettend handig en snel is.’ Geheime wapens ‘Koken in één pan is geschikt voor elke dag. Drukke doordeweekse dagen, maar ook als er vrienden komen eten. Ik doe dan gewoon alles in één pan en laat de oven of het vuur het werk doen, terwijl ik tijd doorbreng met m’n gasten. Daarbij zijn smaakmakers je geheime wapens. Door de juiste toe te voegen en hun werk te laten doen, krijgt je gerecht - ook als je het in slechts één pan maakt - echt een fantastische smaak. Ik heb er een speciaal hoofdstuk aan besteed in mijn boek, waarin ik je de lekkerste smaakmakers - citroengraspasta bijvoorbeeld - zelf laat maken. Je hebt dan al de basis, en met wat verse ingrediënten zet je een heerlijk gerecht op tafel.’ an de andere kant van de wereld is de dag al voorbij, als we Donna Hay aan de telefoon hebben. ‘De zomer staat voor de deur hier in Sydney. En gelukkig zijn we nu niet in een lockdown, dus kunnen we ervan genieten. Al heeft die periode ook veel goeds opgeleverd, vertelt de Australi sche tv-kok. ‘Net als in de rest van de wereld zijn mensen tijdens de lockdowns massaal gaan koken. Veel van die thuis- koks hadden voor die tijd eigenlijk nauwelijks kookervaring en durfden het desondanks aan nieuwe dingen te proberen. Maar zodra de wereld weer opengaat, gaan mensen terug naar kantoor en bloeit hun sociale leven weer op. Er blijft dan dus minder tijd over voor lekker koken thuis. En voor die mensen heb ik mijn nieuwe boek gemaakt, One Pan Perfect. Voor iedereen die graag zelf kookt, maar het op drukke dagen niet al te ingewikkeld wil maken. Het zou toch zonde zijn als al dat talent verloren gaat en mensen weer alleen maar eten bestellen of buiten de deur eten.’ 127 One Pan Perfect: vers, snel, eenvoudig, verrukkelijk van Donna Hay Verkrijgbaar voor 32.99 bij bohcom Uitgeverij Het Spectrum) De Australische Donna Hay (51) is een internationaal culinair fenomeen. Ze heeft jarenlang haar eigen succesvolle tijdschrift gehad en van haar boeken zijn wereldwijd meer dan 6 miljoen exemplaren verkocht. Ze presenteert kookshows, is columnist en ontwerpt keukenspullen. Het geheim van Donna Hay? Haar recepten zijn verfijnd en toch simpel en snel te maken. VUL JE VRIEZER ‘Maak een dubbele batch van je gerechten. Veel gerechten lenen zich hiervoor, zoals een traybake of een quiche. Of maak een lasagne in een giet ijzeren pan. Daarvan kun je goed meer maken en invriezen of in de koelkast bewaren.’ WIN WIN WIN Wat is jouw tip voor een supersnelle doordeweekse maaltijd? Laat een reactie achter onder de winactie op Facebook of Instagram, of mail naar allerhandeprijsvraag@ah.nl en maak kans op 1 van de 5 kookboeken! Inzenden kan t/m 28 februari. De winnaars krijgen 1 maart bericht. Meer info op ah.nl/allerhande/ actievoorwaarden/donnahay

Allerhande | 2022 | | pagina 32